Mokantis programuoti dažniausiai reikia Google, logikos ir eksperimentuoti, tačiau beveik nieko daugiau negu ketvirtos klasės aritmetikos žinios.
Netiesa, kad visiems reikia mokytis programuoti, nebent norite to patys. Reikia sekti savo nuojauta ir savo karjeros keliu, nes dauguma daiktų, kuriuos nusipirksite už pinigus, kuriuos uždirbsite programuodami, jums neatneš laimės. Jeigu vienintelė priežastis, kodėl norite išmokti programuoti yra ta, kad siekiate tapti žurnalistu ir jums reikia mokėti kur nors įsilaužti, irgi mąstote neteisingai.
Skatiname žmones netapti programuotojais, jeigu jie tam turi tam gerą priežastį. „Aš prastas matematikas” – netinkama priežastis.
Programavimas su matematika turi mažai ką bendro, ypač ankstyvose stadijose. Tiesą pasakius, nežinia, kodėl žmonės sieja šiuos du dalykus.
„Slate” strategė Victoria Fine turi gerą patarimą, kaip ji išmoko programuoti nepaisant to, kad nekentė matematikos. Kokia jos paslaptis? Ji labai daug Google’ino.
„Bet kuriai Google užklausai galioja taisyklė, kad sėkmingą atsakymą rasite tik tada, kai užduosite gerą klausimą. „Kaip padaryti tinklapį raudoną” nėra toks geras klausimas kaip „CSS spalva raudona value HEX” kartu su „CSS fono spalva”. Praleidau labai daug laiko, kol išmokau google’inti kaip profesionalė. Kruopščiai išmokau HTML žodyną tam, kad suprasčiau, kaip paklausti, kad internete rasčiau atsakymus”.
V. Fine patirtis yra panaši į kitų: iš pradžių stengiesi prisiminti kai kuriuos pagrindus, pavyzdžiui, kaip veikia internetas, ką gali kodas, kas yra FTP ir pan. Paskui viskas lipdoma ant šių žinių. Savo pasirinktą programavimo kalbą nagrinėjate su Google ir eksperimentuodami.
Tačiau norint suprasti, ką jums sako programa, reikės bazinių logikos įgūdžių. Jums taip pat reikės kopijavimo ir įklijavimo (copy ir paste) įgūdžių naudojant interneto saugyklose rastus dalykus, kuriuos tik šiek tiek patobulinsite. Tačiau čia turbūt geriau sekasi daugybę darbų parašiusiems humanitarams nei matematikams.
Yra daugybė programuoti išmokusių žmonių, kurie turi bakalauro, magistro ar net daktaro laipsnį filosofijos ar tarptautinių santykių srityse. Kai kurios kodo rūšys tikrai atrodo kaip lygtys. Tačiau jums jų nereikia spręsti, pakanka žinoti, ką jos gali ir kur jas panaudoti. Programuotoja ir verslininkė Emma Mulqueeny sako:
„Labai dažnai kietoji matematikos dalis (matematinė fizika ar geometrija) yra atliekama automatiškai kompiuteriu arba jąjau būna padaręs kažkas kitas. Skaičiavimai yra būtini tam, kad programa veiktų, tačiau programuotojui nėra būtina žinoti, kaip jie atliekami”.
Žmonėms, kurie programuoja žaidimus, matematikos prireikia daugiau negu vidutiniam web dizaineriui. Tačiau jeigu norite tiesiog kurti dalykus internetui, visas reikalingas matematikos žinias jūs jau gavote pradinėje mokykloje. (Čia rasite gerą apžvalgą apie tai, kokių matematikos žinių reikia pradedančiajam programuotojui. Pasirodo sudėtingiausias dalykas yra Pitagoro teorema):
Svarbiausias dalykas, ko jums tikrai reikės mokantis programuoti, yra gebėjimas užgniaužti savo pyktį, kai kompiuteris neatlieka to, ko tikitės.
Parengta pagal The Atlantic: