6 priežastys išmokti programuoti

Visiems, kurie neturi jokio supratimo IT srityje, pasiūlymas mokytis programuoti gali skambėti abejotinai. Nesuprantamos sąvokos, pavadinimai, programos atrodo gąsdinančiai. Todėl siekdami išsklaidyti nežinomybės miglą, pristatome šešias priežastis, kodėl kiekvienas iš mūsų turėtų bent pabandyti kodinti:

  1. Kodas – kalba, kuria kalba milijardai žmonių.

Pasaulyje yra 955  milijonai žmonių, kalbančių kinų (mandarinų) kalba, 405mln. – kalbančių ispaniškai ir 360 kalbančių anglų kalba. Tačiau yra viena kalba, kuri jungia visus: nuo paauglių, tik pradedančių savo kelią programavimo srityje, iki IT vilkų, sukūrusių pirmus interneto puslapius, tai – technologijų kalba. Pasaulyje yra trys milijardai interneto vartotojų ir šis skaičius tik nuolat auga. Technologijos radikaliai keičia kiekvieną industriją, sektorių ir mūsų visų elgesį. Tapkite tais, kurie kuria šių dienų tendencijas, inovacijas ir visą modernųjį pasaulį.

  1. Galimybė, kad Jūsų darbą pavogs robotas – 50%

Remiantis The Oxford Martin instituto tyrimu Ateities įdarbinimas (The Future of Employment), 47%  darbų, egzistuojančių šiandien, gręsia didelis pavojus išnykti nepraėjus nei 10 metų, nes darbas bus mechanizuotas ir automatizuotas. Vienintelis raktas į ateities sėkmę – karjera technologijų srityje.

  1. Dideli atlyginimai

Code.org tyrimai prognozuoja, kad vien Jungtinėse Amerikos Valstijose programuotojų trūkumas iki 2020m. išaugs iki vieno milijono (taip taip, vienas milijonas laisvų darbo vietų mokantiems kodint!). Tai reiškia, kad programuotojų atlyginimai sparčiai kils, o informacinių technologijų specialistai bus vis dar geriausiai apmokama specialybė.  Istorijos, kad programuotojų, dirbančių Silicio slėnyje (JAV informacinių technologijų centras, kuriame įsikūrę tukstančiai įmonių) atlyginimai viršija 1 milijoną dolerių atrodo realiau, nei kadanors.

 

  1. Atsisveikinkite su grafiku nuo 8 iki 5

PwC (audito ir draudimo kompanija) pranešime lankstus darbo grafikas yra įvardijamas kaip vienas iš pagrindinių reikalavimų išsilavinusių, darbo ieškančių žmonių iki 30 metų išsivysčiusiose pasaulio šalyje. Technologijos leidžia lėktuvą, traukinį, kavinę, barą ar paplūdimį paversti ofisu, užtenka prisijungti prie Wi-fi. Programuoti galite bet kur ir bet kada.  Technologijų revoliucija atveria duris į modernų gyvenimą, taigi galime atsisveikinti su darbu nuo 8 iki 5.

  1. Programavimas skatina kūrybiškumą

Norite sukurti programą, kuri gali ieškoti informacijos jūsų paieškose? Turite genialią idėją mobiliajai aplikacijai?  Norite sukurti visiškai novatorišką kompiuterinį žaidimą? Visa tai galite įgyvendinti patys, tereikia išmokti programuoti. Savo vaizduotę galite perkelti į realų pasaulį.

  1. Kodai leidžia sutaupyti labai daug laiko

Didžioją dalį kasdien naudojamų programų galima suprogramuoti, kad darbas būtų produktyvesnis ir paprastesnis. Daug Adobe produktų (pvz.: Photoshop, Illustrator, After Effects) galima automatizuoti naudojant JavaScript programą. Microsoft Excel leidžia sukurti makrokomandas, padedančias kuriant ir dirbant su šia skaičiuokle. Macintosh taip pat leidžia automatizuoti įvairias funkcijas naudojant AppleScript ir – pradedant nuo Yosemite operacinės sistemos – JavaScript.

Abejojate? Parašykite mums, ir mes išspręsime visus kilusius klausimus,

CodeAcademy komanda

Pasidalink

Susisiekite su mumis!

    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.