10 Java programavimo kalbos panaudojimo būdų

Remiantis įvairių tyrimų duomenimis, Java šiuo metu – populiariausia programavimo kalba, o ją įvaldę inžinieriai gali save realizuoti skirtingose srityse. Manoma, kad Java tinkama kurti mobiliosioms, įmonių ir kt. programėlėms, tačiau iš tiesų pasitelkus šią programavimo kalbą galima nudirbti dar daugybę kitų darbų, pavyzdžiui, kurti žaidimus, bandomąsias programėles ir kt. Be to, kartais Java naudojama ir kartu su kitomis programomis. O jums tereikia apsižvalgyti ir nesunkiai pamatysite sritį, kurioje galėsite pritaikyti savo Java įgūdžius. Štai keli pavyzdžiai:

  1. Debesų kompiuterija

Naudodamiesi Java programavimo kalba specialistai kuria debesų kompiuterijos programėles. Kadangi Java visur veikia vienodai, tai praverčia ir perkeliant jau esamas programėles į debesis,ir kuriant naujas programėles. Kai kurios kompanijos būtent ir teikia konkrečias „Java“ debesų kompiuterijos paslaugas. Ypač svarbus Java privalumas – vadinamasis pamėgdžiojimas, kai testuojant programos atkartoja tikro pasaulio objektus ir nustatoma, ar jie iš tiesų veiksmingi. Taigi, tokios garsios įmonės kaip Nestle, Jaguar, Universal Studios ir kt. naudojasi minėtųjų kompanijų paslaugomis.

  1. NASA

NASA specialistai „Java“ programavimo kalbą naudoja kurdami įvairiausias programėles, pavyzdžiui, „World Wind“, kuria naudodamiesi specialistai gali per satelitus ir radarus iš kosmoso ištyrinėti bet kurį Žemės kampelį. Keturi aukščiausio lygio NASA inžinieriai pabrėžė, kad „Java“ labai prisidėjo vykdant įvairias misijas.

  1. Daiktų internetas (Internet of Things)

Tikriausiai esate nemažai girdėję apie daiktų internetą – jį galima aptikti visur: nuo pramoninės technikos iki apsaugos kamerų. Nemažai išmaniųjų gaminių sukurti Java pagrindu.

  1. Savaeigiai automobiliai

Plėtoti saveigius automobilius ir įdomu, ir sudėtinga – reikia sukurti automobilį vairuojančią technologiją, apsaugoti automobilį nuo avarijų ir rinkai pasiūlyti visiškai saugų ir patikimą gaminį.

  1. Bendravimas su gydytojais

Anksčiau gydytojai su pacientais bendraudavo telefonu ar vykdavo jų lankyti į namus. Taip būdavo patogiau pacientams. Šiais laikais kuriamos įvairios programėlės, kurias naudodami gydytojai galėtų padėti pacientams neišvykdami iš savo kabineto. Apsipirkinėdami internetu ar atlikdami kitus reikalus taip pat vis dažniau išvystame pasirodantį pokalbio langelį, kuriame galime pasitarti su specialistais ir išsirinkti mūsų poreikius atitinkantį produktą ar paslaugą. Ateityje galbūt net namuose bus įdiegtos specialios Java pagrindu sukurtos sveikatos programėlės, kurias naudodami pacientai galės rečiau lankytis pas savo gydytojus.

  1. Didelė duomenų analizė

Šiais laikais dideli duomenų kiekiai analizuojami pasitelkus įvairiausias technologijas, nustatomi ryšiai ir geriau suprantami procesai bei kt. Nors nemažai inžinierių mano, kad duomenis analizuoti geriausia naudojant Python ar R programėles, Java irgi tam tinka. O štai Facebook, Twitter ar kiti socialiniai tinklai analizuodami duomenis gali užkirsti kelią net ir teroristinei atakai.

  1. Filmai

Java naudojama ir kuriant specialiuosius, animacinius efektus.

  1. Žaidimai

Nemažai šiuolaikinių populiarių žaidimų sukurti remiantis Java. Esama ir įvairių internetinių svetainių ar kitų šaltinių, kuriuose galite rasti dar daugiau informacijos, kaip kurti žaidimus naudojantis Java.

  1. Mokslas

Bėgantys skaičiai ir pikti mokslininkai – daugelis esame matę šį vaizdelį TV ekrane, ar ne? Šiais laikais Java moksliniams tikslams naudojama vis rečiau, tačiau kartais dar gali praversti, pavyzdžiui, apjungiant skaičius ir grafinį dizainą ar pan.

  1. Mokykla

Daugelyje mokyklų naudojamos Java programavimo kalba kurtos programėlės. Vaikai dažnai mokomi būtent Java programavimo kalbos. Kurdami Java paremtas programėlės mokyklose kaskart susidursite vis su kitais iššūkiais, nes poreikiai gali būti labai skirtingi.

Paminėjome vos keletą Java panaudojimo būdų, o iš tiesų šios programavimo kalbos galimybės – beribės: turint šiek tiek žinių Java galima panaudoti kone visur. Jei norite mokytis ar gilinti savo žinias, CodeAcademy galite mokytis tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems skirtų Java mokymų.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!