CodeAcademy dėstytojai: Mindaugas Karpinskas

Su nekantrumu norime Jums pristatyti ilgai lauktą straipsnį apie vienos paklausiausių programų – JAVA – dėstytoją Mindaugą Karpinską.

Minaugas – JAVA full-stack programuotojas. Full-stack programuotojas gali atlikti bet kurio techninio lygio užduotis, pradedant darbu su sistemų infrastruktūra, sugebėjimu dirbti su duomenų bazėmis, taip pat back-end ir front-end kodai skirtingomis programavimo kalbomis, baigiant projektų valdymu, techninių specifikacijų kūrimu, dokumentacija.

Informatika Mindaugą sužavėjo jau mokykloje, gerai sekėsi matematika, todėl pasirinko studijas VU Matematikos ir Informatikos fakultete, kur studijavo Programų sistemų specialybę. Programavimo srityje pradėjo dirbti jau pirmame kurse. Visada buvo apsisprendęs, kad nori eiti informatikos keliu. Nors labiau domėjosi ir programuoti pradėjo PHP ir Delphi / Pascalio programavimo kalbomis, atsiradus galimybei rinktis, Mindaugas pasirinko projektą JAVA programavimo kalba, kuria ir programuoja iki šiol. Paklaustas, koks projektas buvo įdomiausias, M. Karpinskas įvardija kelis:

Visi projektai, kuriuose teko dirbti turi savotiškų idomybių ar žavesio. Pvz.: dabartinis projektas prie kurio dirbu, Global Healthcare Exchange ( ghx.com ),  idomus tuo, kad daug dėmesio skiriama dideliam domenų srautui ir sistemos našumui. Prisidedu prie Enterprise lygio Event Bus arichitektūros kurimo ir pačio sprendimo įgyvendinimo. Naudojamos naujos technologijos, kaip MongoDB, AWS Cloud, Spring….

Žinomiausi Mindaugo projektai: Lietuvos viešojo sektoriaus – Avilio projektas ( UAB Asseco Lietuva ), užsienio – Global Healthcare Exchange.

Pasak M. Karpinsko, dirbti motyvuoja galimybė suderinti darbą, darbo užduotis su nuolatiniu tobulėjimu ir kvalifikacijos kėlimu. Taip pat žavi dinamiškas ir kūrybingas veiklos pobūdis. IT sfera žavi nuolatiniu tobulėjimu, pastoviu technologijų progresu, galimybe visada būti greta naujausių technologijų. Mindaugas teigia niekada nesigailėjęs ir nedvejojęs savo pasirinkimo dirbti IT srityje, nes čia mato dideles perspektyvas ir galimybes. Įdomus ir dinamiškas darbas nesuteikė progos nusivilti. Karpinsko palinkėjimas studentams :

Nebijoti pradėti domėtis – sritis labai plati ir sudėtinga, tačiau atradus technologijų kryptį ar sritį, kuri tau patinka, viskas vyksta kur kas lengviau ir žinios įsisavinamos daug greičiau.

CodeAcademy.lt – programavimo kursai Vilniuje.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!