CodeAcademy dėstytojai: Karolis Raišelis

Neseniai CodeAcademy iOS pradedančiųjų kursus baigė pirmoji grupė. ????  Todėl dalinamės trumpu interviu su kurso dėstytoju, iOS programuotoju Karoliu Raišeliu – apie įdomiausius projektus, karjeros pradžią ir Swift kalbos perspektyvas: 

Q: Kaip prasidėjo Jūsų kelias programavimo karjeroje? 

A: Studijavau Išmaniūjų įrenginių technologijas, kas buvo paprastais žodžiais, mobilių aplikacijų programavimas. Taip ir prasidėjo mano kelias link programuotojo. Antrame kurse atsirado galimybė dirbti iOS programuotoju, todėl šitaip pasukau link Apple įrenginių ir jų aplikacijų kūrimo karjeros.

Q: Koks buvo įdomiausias įgyvendintas projektas? 

A: Per šešis metus dirbau prie įvairių produktų, bet įdomiausia buvo pasileisti savo paties sukurtas aplikacijas. 

Q: O kas sunkiausia dirbant šioje srityje? 

A: Sunkiausia yra atskirti laisvalaikį nuo darbo. Programuotojo darbas yra vienas iš tų, kuriuos mes parsinešame namo. Nors ir neprogramuojame, galvojame apie problemas ir jų sprendimus. Sunkiausia yra nuo to atitrūkti ir pailsėti protiškai.

Q: Ką studentai gali išmokti iOS kursuose?

A: Studentai išmoks Swift kalbos pagrindus, ir juos panaudos kuriant aplikacijas naudojant UIKit biblioteką. Kiekviena paskaita turės Swift dalį. Naujus išmoktus dalykus panaudosime kode ir taip pat juos apjungsime su UI – naudotojo sąsaja.

Q: Kodėl verta rinktis iOS programavimą ir swift programavimo kalbą, o ne kitas?

A: Swift kalba yra nauja ir šiuolaikiška. Ji yra aktyviai tobulinama tiek bendruomenės, tiek Apple, todėl visada galima tikėtis palaikymo naujausių tendencijų.

Q: Ar išmokus Swift tiek užtenka, kad galėtum kurti aplikacijas ir žaidimus app store?

A: Swift kalba yra tik dalis puzlės. Ją pramokus reikia pradėti dirbti su tam skirta biblioteka. Jei darysite paprastą aplikaciją, užteks UIKit. Jei norėsite daryti žaidimą, reikės mokytis SpriteKit subtilybių ar kitos bibliotekos, priklausomai nuo žaidimo tipo.

Q: Kokias klaidas dažniausiai daro pradedantieji programuotojai ir ko reikėtų vengti? 

A: Didžiausia pradedančiųjų programuotojų problema yra ta, kad jie pripranta rašyti kodą, kuris yra suprantamas tik jiems patiems. Labai svarbu laikytis tvarkos, kodą rašyti aiškiai ir nuosekliai, turint mintyje, kad kodą ateityje skaitys kiti programuotojai. 

Q: Kokios perspektyvos yra studentui, baigusiam iOS pradedančiųjų kursus? Kokios praktikos ar darbo vietos galima tikėtis? 

A: Pradedančiųjų kursai skirti supažindinti studentus su programavimu, Swift kalba, bei aplikacijų kūrimo pagrindais. Studentai įgaus pagrindus, kuriuos galės panaudoti savo pirmajam projektui arba tęsti mokslus Pažengusiųjų Studijose. Jaunesniojo programuotojo pozicijai bus pasiruošę tik tie, kurie įdės daug darbo ir ne tik paskaitų metu.

Q: Ką galėtumėte patarti besimokantiems/pradedantiesiems iOS programuotojams? 

A: Norėčiau patarti stengtis laikytis tvarkos ir programuoti taip, lyg jūsų rašomą kodą skaitys kitas programuotojas. Šitaip praktikuojant programavimą, bus lengviau rasti darbą ir įsilieti į komandą.

Daugiau informacijos apie iOS kursus pradedantiesiems rasite čia.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!