CodeAcademy dėstytojai: Justas

Rubrika „CodeAcademy dėstytojai“ jau spėjo tapti tradicija. Šį kartą įrašas yra ypatingas – pristatome pirmąjį Kauno dėstytoją Justą! Su programavimu Justas susipažino beveik prieš dešimtmetį, kai prireikė sau susiprogramuoti sistemas, apskaičiuojančias pelną. Nuo tada visą gyvenima dirba laisvai samdomu programuotoju. Svarbiausias Justo tikslas – įdedant kuo mažiau laiko padaryti kuo geresnį produktą užsakovui. Penki klausimai mūsų naujajam dėstytojui:

Kada ir kodėl susižavėjote programavimu?

Programuoti pradėjau būdamas 3-ioje klasėje – 1998 metais, kai tėvai nupirko pirmąjį kompiuterį. Mane sužavėjo galimybė įsakinėti kompiuteriui atlikti veiksmus, kuriuos nurodai. Man, vaikui, atrodė, kad galimybės tampa neribotos, kai viskas, ką pasakai kompiuteriui bus atliekama būtent tokia tvarka, kaip pasakei ir ne kitaip. Visada mėgau tikslumą visame kame, tad programavimas man tiko 100%.

Kokios buvo pirmosios klaidos?

Pirmosios klaidos buvo kitokios, negu dabar. Tuo metu neturėjau interneto ir visko teko mokytis iš knygų, kurias duodavo informatikos mokytoja. Kartais praleistas kabletaškis ar kitas ženklas galėdavo kainuoti valandas klaidos paieškų.

Jei atsuktumėte laiką atgal, ar darytumėte kažką kitaip? Jei taip, ką?

Jei atsukčiau laiką atgal nekeisčiau nieko, tiesiog norėčiau, kad mano mokymosi proceso metu man būtų kažkas padėjęs, bet tuo metu kompiuterių niekas neturejo, o jei turėjo, tai žaisdavo žaidimus, tad apie programavimą nebūdavo su kuo pasikonsultuoti.

Kas žavi dirbant IT srityje?

Geriausias dalykas dirbant IT srityje yra laisvė. Tiek finansinė tiek laiko prasme. Programuotojų trūksta, ypač gerų, tad jei pasieki karjeros viršunę – tu diktuoji sąlygas darbdaviui. Laisvalaikiu daug keliauju. Tai laisvė rinktis iš kur dirbi.

Ką patartumėte pradedantiesiems programuotojams?

Jei norite tapti srities specialistu, programuokite tai, ką mėgstate, o ne tai, ką liepia. Tik vidinis noras užbaigti darbą jus motyvuos išmokti kažką naujo. Programuotojo darbas, kaip ir kuris kitas, gali būti tiek malonus, tiek ir ne. Kurdami mėgiamus dalykus niekada nesijausite, kad dirbate.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!