Interviu su CodeAcademy PHP dėstytoju Ignu, kuris jau visai greitai pradės vesti kursus Vilniuje. Ignas – laisvai samdomas transliacijų technikos inžinierius, jis specializuojasi – garso distribucijose, apdirbimo ir transliacijų sistemose televizijos ir radijo studijose. Susipažinkite!
Kada ir kodėl pradėjote programuoti?
Su programavimu susipažinau apie 2001 m. mokykloje (Komenskio LOGO, QBasic ir pan.) ir mane sužavėjo galimybė įvariomis komandomis valdyti tokį didingą daiktą, kaip kompiuteris:) Pirmasis įsimintinas darbas buvo mokyklos puslapis – vieninteliu tuo metu mums žinomu įrankiu (MS Front Page) su draugu sudėliojom gan juokingai atrodantį puslapį, kuris tapo mokyklos svetaine – atrodė, kad esam patys kiečiausi “programeriai”. Labai gaila, bet techniškai to net negalima pavadinti programavimu – mes naudojom tiesiog HTML ir CSS – nebuvo nei JavaScript komponentų, nei PHP kodo..
Nors programavimas nėra mano pagrindinis užsiėmimas, aš nuolat stebiu kas vysta programinės įrangos kūrimo pasaulyje – kokios tendencijos, užduotys, priemonės ir tikslai.
Kodo rašymas man savaime nėra tikslas, o greičiau priemonė rezultatui pasiekti – negalėčiau kurti kažkokios didelės sistemos ar mokytis sudėtingos programavimo kalbos, jei netikėčiau, kad tai kažkam palengvins gyvenimą ar optimizuos verslą. Linus Torvalds yra pasakęs, kad jis programuodavo tik tam, kad išspręstų kokią nors problemą, su kuria pats susidūrė. Taip pat ir aš.
Kuo sužavėjo IT?
Susidomėjimas IT atrėjo kaip domėjimosi elektronika pasėkmė. Vaikystėje buvo labai įdomu varžos ir tranzistoriai, vėliau – mikrokontroleriai, tada kompiuteriai su tinklais ir informacijos “apykaita ir mechanika”. Informacinės technologijos yra kasdienybė net jomis nesižavintiems – sunku išvengti ir ignoruoti pažangą. Tikriausiai tai ir žavi – greitis, galingumas, integracija.. Su šiuolaikiniu išmaniuoju telefonu gali nuveikti daugiau, nei, salyginai neseniai, su visa kompiuterių klase.
Žavi tai, kad apie ką šiandien net nedrįstame pasvajoti ar neturime pakankamai fantazijos ar įžvalgumo apibrėžti, jau rytoj gali tapti mūsų kasdienybe – atsiras dar ne vienas Raspberry, Facebook ar Tesla kurie išspręs žmonijos problemas. Būtų gera tapti tokio reiškinio dalimi.
Ką veikiate be dėstymo CodeAcademy?
Esu laisvai samdomas transliacijų technikos inžinierius. Mano specializacija – garso distribucijos, apdirbimo ir transliacijų sistemos televizijos ir radijo studijose. Visi darbai užsienyje pagal kontraktus – apkeliavau nemažai pasaulio, tenka dirbti su didelėmis telekompanijomis, pamatyti ar kurti labai sudėtingas sistemas pasinaudojant naujausiomis telekomunikacijų technologijomis.
Ką veikiate laisvalaikiu?
Programuoju 🙂 Dabar išsikėliau sau tikslą išmokti programuoti FPGA valdiklius. Labai sunku pakeisti mąstymą, nes FPGA reikalauja visiškai kitokios matematikos, nei įprasta programavime.
Kaip manote, kokios savybės reikalingos programuotojui?
Vienareikšmiškai užsispyrimas ir kantrybė. Visi programuotojai anksčiau ar vėliau susiduria su labai sudėtingomis problemomis į kurias ne visada atsakymą rasi internete.. Reikia didelio užsispyrimo, kad sugaištum dieną ar dvi tai problemai išspręsti. Analitinis mąstymas, nuoseklumas, matematiniai/loginiai gebėjimai ir patirtis gali tą laiką sutrumpinti, bet turi būti pakankamai užsispyręs, kad leistumeisi į šią kelionę…
Kuo PHP skiriasi nuo kitų programavimo kalbų? Kokios jos galimybės bei perspektyvos?
PHP yra labai natūrali ir žmogiška kalba. Jau pradedančiam programuotojui pažiūrėjus į kodą yra ganėtinai aišku, kas jis daro. Be to, internete yra begalė informacijos ir pavyzdžių, kaip atlikti vieną ar kitą darbą, didžiulė PHP bendruomenė grupėse ir forumuose dalinasi įmintimi ir atsako į rūpimus klausimus, todėl mokytis PHP yra labai lengva. Dar verta paminėti, kad PHP kodas yra paprastas ir lengvas, tačiau su įvarių karkasų (framework) pagalba, galima greitai kurti labai sudėtingas sistemas, todėl jauni programuotojai gali būti greitai integruojami į dideles patyrusių programuotojų komandas.
Ko palinkėtumėt studentams?
Smalsumo ir nenuleisti rankų, jei kas nepavyksta iš pirmo karto. Taip pat linkiu bendrauti tarpusavyje ir dalintis patirtimi – žmonės mokosi iš kitų žmonių.