CodeAcademy dėstytojai: Arnoldas Turulis

Arnoldas – profesionalus programuotojas, o vakarais CodeAcademy programavimo akademijoje dėstantis PHP Studijas, skirtas pažengusiems studentams. Programuoti pradėjo prieš penkerius metus, kuomet įstojo į Informatiką, o antrame kurse jau rašė kodą savo pirmojoje komandoje. Kviečiame susipažinti! 

Kokios yra geriausios PHP kalbos savybės? Koks jos pranašumas prieš kitas programavimo kalbas?

Platus panaudojimas, sąlyginai lengva sintaksė. Sakyčiau, kad didelis poreikis, bet taip visi programeriai gali pasakyti. Didelis įrankių pasirinkimas.

Kokį PHP framework’ą dažniausiai naudojate ar labiausiai mėgstate? Pagal kokias savybes renkatės framework’ą?

Dažniausiai programuoju Zend framework’u. Bet mini projektėliams, labai patinka pažaisti su Code Igniteriu. Savo darbe, nelabai turiu laisvės rinktis framework’us. Bet manau rinkčiausi Symfony, nedideliems projektams visgi likčiau prie CI.

Kokius tinklaraščius ar puslapius skaitote, norėdami sužinoti PHP trendencijas bei naujienas?

Dažniausiai skaityti tenka dokumentacijas.

Su kokio tipo projektais labiausiai patinka dirbti? Galbūt galėtumėte įvardinti įdomiausią savo projektą?

Būtent iš to, su kuo dirbu dabar, labiausiai patinka kurti modulius Magento platformai. Įdomiausias projektas kurį dariau, gaila, bet šiai dienai jis jau nebe toks.  Dirbant su elektroninės komercijos projektais, dažniausiai kažko labai įdomaus nebūna. Bet tikrai komplikuotų task’ų, kurie trumpina gyvenimą – kiek tik nori.

PHP programavimo kalba buvo sukurta 1995 m., kaip nuo to laiko ji pasikeitė bei patobulėjo? Ar tai, kad kalba yra sukurta prieš tiek laiko, nesudaro kliūčių kurti progresyvių ir modernių projektų?

Binary sukurtas, dar seniau, bet tuo pačiu principu kompiuteriai veikia iki šiol. PHP kalba nebuvo sukurta ir palikta likimo valiai. Ji buvo tobulinama ir optimizuojama. Startuoliai linkę išbandyti naujoves. Didieji žaidėjai rečiau nori rizikuoti, todėl renkasi laiko patikrintus metodus. PHP kalba yra gyva ir tobulėjanti, o kas teigia, kad ji miršta, tiesiog neturi pakankamai žinių. PHP kalbai pabaiga buvo pranašaujama tiek pat kartų, kaip pasaulio pabaiga. Bet prognozės buvo klaidingos.

Kokios yra PHP galimybės? Ką galima sukurti naudojant šią programavimo kalbą?

Galimybes dažniausiai riboja fantazija (žinant, kaip vyksta programavimas, ribojasi fantazija, kai supranti, kad tai nėra, taip kaip pateikiama filmuose). O sukurti galima daugybę dalykų, nuo statinės kontaktinės svetainės su kontaktų forma, iki sandėlio/buhalterijos valdymo sistemų. Nuo svetainės lankomumo skaitliuko iki web browsinių žaidimų. Kadangi kodas talpinamas serveryje, galima sukurti sistemas valdomas mobiliaisiais įrenginiais per naršykles, išvengiant papildomo programavimo papildomiems įrenginiams.

Kaip galėtumėte apibūdinti modernų PHP programuotoją?

Naudojantis Xdebug’ą  ir žinantis kas yra UNIT testai (bet juos tegul testuotojai rašo). Elektrinis paspirtukas nėra būtinas atributas, bet manau duoda modernumo taškų. Smart watch’as neatsiejama detalė, nuo bet kurio modernaus programuotojo. Nes būtinai reikia track’inti visus žingsnius iki kavos aparato.

Kokia svarbiausia pamoka, kurią norėtumėte būti išmokę ankščiau?

Prieš spaudžiant redline, pašildyti variklį.

Kas, jei ne IT? 

Inžinerija/architektūra/matematika

Ko palinkėtumėte žmonėms, besimokantiems PHP?

Stiprybės, ir pagalvoti apie JS ar kitas alternatyvas.

Norinte gilinti PHP programavimo žinias? Kviečiame prisijungti į Pažengusiųjų Studijas, vykstančias Vilniuje, nuo šiol vykstančias studentams patogesniu laiku – darbo dienų vakarais, nuo 17:00 val. Daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!