2017m. įkvepia dar didesniems žygiams. CodeAcademy metų apžvalga

Rekordiniai metai įkvepia dar didesniems žygiams

Sumuštas „Guinness‘o“ rekordas, atnaujintos ir praplėstos studijų galimybės, išaugusi komanda ir 700 studentų, kurie baigė „CodeAcademy“ akademiją. 80% CodeAcademy studijas  baigusių studentų jau ir dirba lyderiaujančiose IT įmonėse – „Metasite“, „Profectus novus“, „Addentum solutions“, „Tesonet“, „Adform“, „VSBL“,„ ITO“, „Swedbank“, „Mediapark“, „Paysera“, „Artme“ ir dar 30+ kompanijų. Su tokiais pasiekimais palydėjome 2017-uosius, o šiemet pagreitį ketiname tik didinti.

 

Išlaikyti veiklos tęstinumą baigus mokslus mūsų studentams paprasta, nes nuolat konsultuojamės su IT įmonių atstovais ir siūlome tik tokius kursus, kurie atitinka rinkos poreikius. Sudaryti studijų programas mums padeda tokie programuotojai kaip Povilas Korop, įmonių „Telesoftas“, „Exacaster“ specialistai. Šiemet pasiūlėme 8 naujas kursų programas. Viena iš jų – „Cyber Security“, tai išskirtinė mūsų kursų programa, kuri trunka nuo 2 iki 6 mėnesių. Joje programuotojai mokosi „nulaužti“ įvairius scenarijus ir nagrinėja svetainių apsaugojimo ypatybes. Tiesa, viskas vyksta „CodeAcademy“ palaikomame vidiniame serveryje.

Programavimo žinios – nuo mokyklos suolo

Kitas reikšmingas įvykis – moksleiviams skirtos „CodeAcademy Kids“ atidarymas. Šiuo metu moksleiviai mokosi: internetinių svetainių, kompiuterinių žaidimų, mobiliųjų aplikacijų, prekinio ženklo kūrimo, anglų kalbos, lyderystės, oratorystės, verslumo ir kt. Per 2017 m. CodeAcademy Kids išsiplėtė į tris miestus ir 12 naujų mokyklų, o užsiėmimus lanko daugiau nei 400 vaikų.

2017-ųjų gegužę buvo sudaryta pirmoji „CodeAcademy Kids“ bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus Antakalnio gimnazija. Joje jau 2018 m. metų liepą bus atlikta IT klasės renovacija. Tuo pat metu startavo ir pirmoji integruota IT ir technologijų pamoka Vilniaus Šv. Juozapo mokykloje, kurioje pamokas veda mūsų dėstytojai.

„CodeAcademy Kids“ laiko veltui neleido ir vasarą. Liepos mėnesį, „Vilniaus Tech Parke“ surengėme  Silicon Valley vasaros stovyklą. Stovykloje, kurioje dalyvavo daugiau nei 150 moksleivių, stengėmės sukurti žymiojo JAV Silicio Slėnio atmosferą. Stovykloje moksleiviai kūrė savo startup’us, o jiems mokymus vedė ir vystyti verslo idėjas padėjo specialistai iš kompanijų „Google“, „Bored Panda“, „Vinted“, „The Milk“, „Homo Eminems“ bei organizacijų „Reach for Change“ ir „Startup Lithuania“.

Rinkos lyderiai padės pasiekti regionų moksleivius

Sėkmingai startavus prie mūsų prisidėjo ir tam tikrų sektorių lyderiai, todėl jau nuo šių metų pradžios moksleivius kviečiame į naujas programas. Pirmoji yra organizuojama kartu su didžiausia kalbų akademija „Ames”, antroji – su „Sėkmės Mokykla”, o trečioji – su „Tele2”. Ypač džiaugiamės bendru projektu su „Tele2“,  kurio tikslas mažinti socialinę atskirtį tarp miestų ir provincijų, mokant vaikus programavimo nuotoliniu būdu.

Savo patirtį ir žinias nešėme ne tik į Lietuvos regionus. Pernai išsiplėtėme, todėl mūsų komandą galite sutikti ne tik Vilniaus Tech Parke, bet ir Saulėtekio mokslo ir technologijų slėnyje, Kauno mokslų ir technologijų parke, IT centre Blaster bei Klaipėdos menų fabrike. Be to, su šių trijų didžiųjų miestų savivaldybių atstovais nuolat bendradarbiaujame švietimo klausimais. Džiaugiamės pernai tapę ir asociacijos INFOBALT nariais, o bendrą veiklą vystyti mums padeda jos Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis bei švietimo ekspertė Monika Simaškaitė.

Pagalba pradedantiems karjerą – praktika ir kursai apie darbo paieškas

Atsižvelgdami į studentų poreikius „CodeAcademy“ viduje įgyvendinome pilotinį projektą „Praktikos akademija“, kurioje kursus baigę studentai gali prisidėti prie mūsų partnerių projektų. Būtent šis modelis leidžia gyvai susipažinti su IT specialybe darbo rinkoje.

Kurdami naujas studijų programas ir tobulindami akademijos veiklą, nepamirštame ir vieno iš pagrindinių savo tikslų – padėti studentams susirasti darbą. Todėl į kiekvieną studijų programą bei kursus įtraukėme ir užsiėmimus, per kuriuos studentai mokosi pasiruošti darbo pokalbiams, sukurti patrauklų CV ir savo profilį profesiniame tinkle LinkedIn.

Be to, pagal užsienio universitetų praktiką sukūrėme studijų apmokėjimo modelį, kuomet studentas už savo mokslus išsimokėti pradeda tik gavęs darbą.

Tarp svarbiausių pernykščių įvykių, padėjusių mums pasiekti  didelį akademiją baigusių ir sėkmingai įsidarbinusių specialistų skaičių – pradėtas bendradarbiavimas su Lietuvos darbo birža.  Pernai kartu su Lietuvos darbo Birža suteikėme nemokamus kursus daugiau nei 180  studentų, kurie ir dabar sėkmingai užsiima programavimu, internetinių svetainių kūrimu, reklama internete ar web dizainu.

Žiniomis dalijamės ir su savo studentais, ir su visuomene

Dalinamės savo žiniomis ir patirtimi. Per metus suorganizavome 7 renginius, kuriuose kalbėjo didžiausių IT įmonių –  „Exadel“, „Telesoftas“ specialistai, o jų pranešimus išgirdo daugiau nei 2,5 tūkstančio žmonių.

Taip pat dalyvavome visuose didžiuosiuose IT ir švietimo renginiuose Lietuvoje: žaidimų parodoje „GameOn“, technologijų parodoje LOGIN, parodoje „Studijos 2017“. Moderniųjų technologijų ir verslumo konferencijoje „Switch“ kartu su Coder Dojo,  Antano Guogos surinkta IT profesionalų  komanda,  pagerinome ir pasaulio „Guinness‘o“ rekordą – pravedėme didžiausią programavimo pamoką 712 asmenų!

Asmeninį rekordą sumušėme ir „Studfeste“. Čia „CodeAcademy“ atstovas ir ZipFM laidų vedėjas Domantas Likša  skaitė pranešimą „Kai mokslinė fantastika tampa karjeros pasirinkimu”, kurio klausė 8 tūkstančiai moksleivių. Domanas moksleiviams pasakojo, kaip visuomenė mums bando įpiršti idealus, aiškina koks žmogus turėtų būti, nubrėžia socialinius rėmus, tačiau tai ne visada pavyksta. Todėl klausytojus jis skatino nebijoti plano B, kuris visada gali būti susijęs su technologijomis, nes jos yra žmonijos ateitis.

Dalintis savo įžvalgomis visuomet kviečiame ir savo studentus. Dėl to pernai „CodeAcademy“ pradėjo veikti „Code brother“ mentorystės programa – pažengę studentai padeda mokytis pradedantiesiems. „Big Brother/ Big Sister“ programos populiarios visame pasaulyje, o jose dalyvaujantys jaunesnieji broliai ir seserys iš vyresniųjų gauna naudingų patarimų dėl studijų, karjeros, profesinės praktikos galimybių.

Džiaugiamės, kad mūsų komandą šiais metais papildė 70 žmonių: dėstytojų, programuotojų, švietimo ekspertų ir administracijos darbuotojų.

Nuolat besiplečianti „CodeAcademy“ komanda įsitikinusi, kad protas yra svarbiausias mūsų išteklius, todėl didžiuojasi galėdama prisidėti prie Lietuvos švietimo. Pagrindinis mūsų tikslas – kurti inovatyvią mokslo ir švietimo sistemą, šio tikslo sieksime ir 2018 metais.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!