Pirmi žingsniai rinkoje: Evelinos istorija “Wise Monk”

Apie CodeAcademy studentę Eveliną jau rašėme, po pusės metų vėl ją kalbiname, dabar jau kartu su „Wise Monk“ įmonės vadovu Artūru Pikšriu. Apie IT specialistų trūkumą, Evelinos įsiliejimą į komandą.

 

Kaip Jūsų įmonė atsirenka darbuotojus? Kaip čia įsidarbino Evelina?

Evelina į darbo pokalbį atėjo per „CodeAcademy“: gerai atliko mūsų suformuluotą užduotį, todėl ją ir pasikvietėme. Pokalbyje mums patiko Evelinos užsidegimas ir motyvacija, pradiniai darbai buvo tikrai ne prasti, bet svarbiausia buvo motyvacija. Ji visiškai keitė savo karjeros kelią, iš savo patirties, galiu pasakyti, kad žmonės dažnai pabando ir tiesiog „sudega“, nes pamato, jog programavimo, web dizaino karjera nėra rožėm klotas kelias.

Žmogaus motyvacija, ryžtas investuoti į save ir labai daug mokytis IT srityje yra svarbu. Nors Evelina dirba tik pusę metų, jos augimas – matomas, kitaip, manau, ir negalėjo būti, ji jau būtų pasukusi kitu keliu.

 

IT sritis labai populiari, atrodo, kad paruošiama daug specialistų, iš kur jų trūkumas?

Viskas vyksta labai natūraliai, nes skaitmenizuojami visi procesai, judame ta kryptimi, kai visada trūks IT specialistų: programuotojų, web dizainerių. Gerai, kad šios specialybės tampa populiarios, bet yra ir neigiama pusė – dauguma nusivilia vos pradėję dirbti ir meta. Nemaža dalis turi iliuziją, kad užteks vienų kursų, bet neužtenka. O įmonėms nereikia naujokų, jei jau renkasi naujokus, tai tik tuos, kurių potencialas didelis, kurių užsidegimas mokytis yra aiškus. Deja, šiandien patyrusių darbuotojų tikrai nėra pakankamai ir tikriausiai greitu metu nebus.

 

Kaip tapti geru IT specialistu?

Aš tikiu 10 tūkstančių valandų taisykle, jeigu nori būti geras specialistas, turi 10 tūkstančių valandų praktikuotis – tai užtrunka mažiausiai penkis metus. Tiesa, vieni būna motyvuoti ir mokosi ne tik darbe, po darbo kuria savo programas, neria gilyn į savo sritį ir tobulėjai daug greičiau. Kiti – tiesiog ateina, padaro savo darbą ir išeina, jie taip pat tobulėja, tik lėtai.

 

Kokia Jūsų įmonės vidinė kultūra?

Mokymasis yra mūsų įmonės vidinės kultūros pagrindinis akcentas. Esame sukūrę tokią įmonę, kurioje kiekvienas darbuotojas gali mokytis iš kolegų. Siekiame išlaikyti balansą tarp mažiau patyrusių ir labai patyrusių specialistų. Sukuriame simbiozinius ryšius, kai patyrę specialistai tobulėja perduodami žinias, o nepatyrę mokosi, klausia, taip skatindami mokytis, ieškoti atsakymų ir patyrusį specialistą.

 

 

Evelina

 

Evelina, ar turėjai potraukį dizainui, galbūt, menui apskritai? Kaip nusprendei tapti web dizainere?

Kažkada piešiau, – juokiasi – bet niekada nelaikiau savęs menininke, nelaikau ir dabar. Visgi web dizainas nėra menas: daugiau nulemia technika, suvokimas kaip turi veikti sukurtas paveiksliukas, tinklapio įrankis.

O viskas prasidėjo nuo programavimo: pirmi mano kursai buvo programavimo pagrindų, kuriuose man buvo šokas – nesupratau dar visai kas su kuo valgoma. Todėl nusprendžiau pradėti nuo mažesnio žingsnio – web dizaino. Ir dabar neplanuoju sustoti! Tikrai norėčiau dar mokytis front-end ar back-end programavimo. Kartais žiūriu kaip bendradarbiai rašo kodą, man – dizainerei, labai naudinga suprasti programuotojo darbą. Svarbu suprasti, kaip dėlioti paveiksliukus, kad jiems paprasčiau būtų programuoti.

 

Ar įgytas archeologinis išsilavinimas tau kaip nors padėjo dabartiniame darbe?

Manau, padėjo tuo, kad lengviai pastebiu smulkmenas, turiu išlavintą akį pamatyti detales, esu labai priekabi, – tai matyt tai atėjo iš archeologijos. Archeologijos neišmečiau iš savo gyvenimo, bet dabar turiu naują hobį – web dizainą ir programavimą, archeologija liko kaip domėjimosi sritis.

 

Kas buvo sunkiausia mokantis?

Mokytis buvo nesunku, žinoma, reikėjo daug pastangų, po kursų dirbdavau namuose savarankiškai. Bet daug sunkiau buvo persilaužti atėjus dirbti: čia pradėjau nuo nulio kurti elementus, kas yra labai sudėtingas darbas. Tai čia lyg nauji kursai buvo. Kartais  ir pykau, nes mokiausi visai kitaip dirbti, bet negaliu sakyti, kad buvo blogai – labai daug išmokau. Be to, man labai patinka vidinis įmonės bendravimas, požiūris, taisyklės. Mes čia lyg nedidelė šeima, labai džiaugiuosi, kad atsidūriau būtent čia.

 

Kokie tavo ateities planai? Kur matai save po trijų ar penkių metų? Dešimties?

Po trijų ar penkių metų vis dar mokysiuos! – juokiasi. Nėra taip lengva web dizaineriu būti, o ir Romos per dieną niekas nepastatė. Noriu kurti, tobulėti, todėl toliau mokysiuosi ir dirbsiu šioje srityje. Apskritai, IT srityje tiek daug naujovių, viskas sparčiai auga, keičiasi – tai daug įdirbio ir noro mokytis reikalaujanti sritis.

 

Nori mokytis programuoti ir renkiesi karjerą IT srityje? Ženk pirmą žingsnį jau šiandien, išsirink ir užsiregistruok: https://www.codeacademy.lt/musu-siulomi-kursai/

Pasidalink

Susisiekite su mumis!