10 priežasčių mokytis programuoti pagal CodeAcademy studentus

Per visą akademijos egzistavimą mus yra aplankę 900 studentų, kiekvienas skirtingas, tačiau visi suvienyti vieno tikslo – išmokti programuoti. Atrinkome studentų motyvacinius laiškus, kuriuose išryškėja jų noras mokytis programavimo.

Programavimas mane žavi tuo, kad tai parodo žmogaus mąstymo procesą – kaip jis sprendžia logines problemas žingsnis po žingsnio ir priima reikiamas išvadas. Dėl šių priežčių ir nusprendžiau sieti savo karjierą su programavimu – man tai tiesiog patinka ir manau, kad šioje srityje galėčiau save realizuoti. Labai rimtai žiūriu į savo ateitį ir suprantu, kad norint išmokti šio „amato“ teks įdėti nemažai pastangų bei laiko. Tačiau aš to noriu, nes programavimas mane veža!


Programavimu susidomėjau norėdama geriau išmanyti web dizainą, turėti įvairiapuses žinias kaip viskas veikia iš techninės pusės. Po truputį domėdamasi atradau Code Academy, susipažinau su Front End ir nors niekada anksčiau nesu bandžius programuoti man tai labai patiko ir įtraukė. Mokytis mane motyvuoja daug aspektų (populiari karjeros sritis, specialistų poreikis, galimybė rasti darbą, užmokestis ir t.t.), bet ramybės man neduoda  idėja, kad sujungus meninės srities įgūdžius ir naujas technologines žinias galėčiau sukurti visiškai naujų, inovatyvių produktų ar prisijungti prie jų įgyvendinimo. Tai skatina mokytis toliau, o tai, kad reiks skirti daug laiko ir pastangų manęs negąsdina, o apdovanoja džiaugsmu kai suprantu, kad laiką leidžiu tobulėdama. Jau dabar džiaugiuosi pasiryžus pažinti šią sritį.


Manau, kad jeigu iš tiesų nori mokytis programavimo, tavęs sustabdyti negali niekas. Suprasti programavimo kalbas noriu todėl, kad man visuomet rūpėjo, kas slypi už to, ką matome vizualiai. Vaizdiniuose, elementuose ar sakinių struktūruose bandau atrasti pasikartojimus, logiką, alogoritmus ir taisykles, nes esu įsitikinęs, jog programavimo kalba kur kas universalesnė ir tinkanti pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse.


Jau kuris laikas, jaučiuosi norinti iš gyvenimo daugiau, nei geras atlyginimas ir pakankamai monotoniškas darbas. Neabejoju, jog atėjo laikas keisti darbo pobūdį ir kryptį. Noriu nuolat mokytis, tobulėti, kurti. Neabejoju, jog programavimas užpildytų dabartinę iššūkių stokojančią būseną.


Stodamas į politikos studijas, tikrai nemaniau, jog čia susidomėsiu finansais ir tiksliaisiais mokslais. Tai lėmė išaugęs susidomėjimas energetikos industrija, kurioje save įsivaizduoju ateityje.Iššūkiai laukiantys šios industrijos ateityje mane privedė prie išvados, jog programavimo ir duomenų analizės įgūdžiai labiau nei bet kas kitas pakels mano kompetencijas. Saulė ir vėjas yra nereguliarūs ištekliai, kuriems stabilizuoti reikia papildomų resursų. „Išmanusis elektros perdavimo tinklas“ (smart grid) vartotojams atvers daugiau galimybių. Decentralizuoti energijos ištekliai (distributed energy resources) taip pat sukurs konkurenciją tarp industrijos žaidėjų. Tokiame kontekste įmonės gali išvaistyti milijonus dėl vieno netinkamo sprendimo ar klaidingų prielaidų. Dėl šios priežasties investiciniams fondams, bankams ir turto valdymo įmonėms pasitelkiant „didžiuosius duomenis“ priimant tvirtus investicinius sprendimus, joms reikalingi specialistai gebantys apdoroti, interpretuoti ir analizuoti šiuos duomenis. Noriu tapti tokiu specialistu, turinčiu tiek techninių, tiek kūrybinių įgūdžių.


Programavimas yra labai tiksli ir daug atsidavimo reikalaujanti sritis, bet manau, kad programavimas yra ir meno forma, kalbų spektras, kuris leidžia mums kurti nuostabius dalykus. Įsigilinimas į Front-End platybes, mokėjimas JavaScript frameworks leis rašyti kodo struktūras įvairiems projektams, tuo pačiu metu kūrybiškai eksperimentuoti su vis bekintančiomis Web tendencijomis, o galbūt ateityje ir prisidėti prie Blockchain projektų plėtros, kurių vis daugėja Lietuvoje.


IT atveria labai daug galimybių ir nuostabiausia yra tai, kad ši sritis nepaiso nei amžiaus, nei lyties, nei ankstesnio išsilavinimo. Esant dideliai motyvacijai ir įdėjus daug darbo, įmanomi neįtikėtini dalykai!


Pastaruoju metu vis didėjant įvairių sričių programuotojų pasiūlai, be galo sunku įsitvirtinti ar pateikti save neturint visiškai jokios konkrečios patirties. Dar mokykloje noriai domėjausi informacinėmis technologijomis, šis bruožas išliko iki šios dienos ir nemanau, kad kažkada tai pasidarys nebeįdomu – ypač, kai viskas sparčiais tempais tobulėja ir kinta. Nuolat domėjausi kaip, kokiais principais vienas ar kitas dalykas veikia, vis bandžiau atrasti sau tinkančią sferą ir sritį. Galiausiai beieškant radau įvairius programavimo srities siūlomus mokymus. Pradėjau domėtis, kokios galimybės mokytis, kodėl verta ir kodėl būtent programavimas? Išvados tapo gan konkrečios ir aiškios: WEB technologijos sujungia man asmeniškai du svarbiausius bruožus produkto sukūrime – nuo griaučių naudojantis programavimo kalbomis iki galutinio rezultato dizaino apipavidalinimo. Esu tvirtai siekianti rezultatų ir ši sritis man yra galimybė išnaudoti savo gebėjimus greitai mokytis, logiškai mąstyti, tobulėti ir kurti.


Ar būtumėte pasiryžę mesti viską? Darbą, savo, jau sustabilizavusį gyvenimą, ir pradėti viską nuo nulio? Kam? Todėl, kad esamas darbas neteikia pasitenkinimo ir kiekviena diena praleista jame atrodo lyg išmestas veltui laikas iš savo gyvenimo. Aš pasiryžau. Dabar mokausi programavimo. Nes tai įdomu. Nes norisi sužinoti daugiau, sugebėti daugiau. Tai sritys, kurioje vystymasis nesustoja,kur negalima pasiekti tobulybės taško. Todėl tai įtraukia ir nepaleidžia. Aš noriu, aš galiu.


Kasdieniame darbe atliekame didelį kiekį tyrimų: kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso, rentgeno ir ultragarsinius tyrimus. Pasaulyje atliekamų tyrimų kiekiai sparčiai didėja, kartu ir darbo krūvis juos įvertinti mums, gydytojams radiologams. Prieš kelerius metus pasaulyje pasirodė kalbos apie daug žadantį ,,AI” – dirbtinį intelektą, vis tobulėja vaizdų analizės technologijos. Manoma, jog per ateinantį dešimtmetį šios technologijos pakeis kasdienę radiologų praktiką, leis optimizuoti laiką, mažins diagnostinių klaidų tikimybę. Matydamas, kiek daug įtakos mano praktijoje turi informacinės technologijos, dirbtinio intelekto kūrimas, matydamas su kokiais iššūkiais susidurs ir jau susiduria AI technologijų kūrėjai, noriu pats žengti žingsnį į programavimo pasaulį. Pirmasis tikslas pažinti bendras programavimo galimybes, o vėliau gilinti žinias ir įgūdžius JAVA, Python kalbomis.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!