Patarimai, kurie padės sukurti gerą internetinį puslapį

Nėra stebuklingo recepto kaip sukurti gerą svetainę, kurią žmonės aplankytų vėl ir vėl. Tačiau šiame įraše pasidalinsime patarimais, kurie tikrai padės kuriant internetinį puslapį.

  • Skirtkite dėmesio svetainės veikimo greičiui

Svetainės veikimo greitį lankytojas pastebi tik tada, kai jo pasigenda. Tai yra vienas iš svarbiausių faktorių, kuriant puslapį. Interneto sparta vis greitėja ir duomenų perdavimas tampa vis paprastesnis dalykas, todėl negalite versti savo lankytojų laukti. Nesvarbu, koks yra vidutinis įprastas ryšio greitis skaitytojams, puslapis turi būti pasiekiamas kaip įmanoma greičiau.

  • Neperkraukite puslapio nereikalinga informacija

Puslapyje skaitytojas turi rasti tik tai, kas yra iš tiesų svarbu. Informacija web’e turi būti visiškai kitokia, nei spausdintame leidinyje. Leiskite lankytojams rasti reikalingą informaciją pagrindiniame puslapyje greitai, tačiau nepamirškite detalių, kurias galite sudėti į vidinius puslapius.

  • Sukurkite labai patogią ir paprastą svetainės navigaciją

Svetainėje, kurioje negali naršyti greitai ir patogiai, lankytojas neužsibus. Puslapio navigacija turi būti aiški, nukreipianti ir paprasta naudoti. Jei kuriamas puslapis ilgas – naudokite nuorodas, padedančias greičiau susiorientuoti ir rasti reikalingą informaciją.

  • Naudokite nedideles nuotraukas ir 2D modelius

Dažna pradedančio dizainerio klaida – per didelės nuotraukos puslapyje. Mažesnės nuotraukos greičiau pasikrauna ir puslapyje atrodo geriau, nei didelės. Nepatariame kelti nesumažintų nuotraukų į puslapį. CSS modeliai taip pat labai svarbūs norint paspartinti svetainės krovimo greitį. Jei naudojate tą pačią nuotrauką ar iliustraciją keliuose svetainės puslapiuose (pvz.: navigacijos ikonos, logotipas ir kt.), galite naudoti modelius ( angl. sprites), kad nuotrauką, kuria naudosite kelis kartus, nebūtų iš naujo kraunama, taip mažiau apkraudami puslapį, kartu sutrumpės ir krovimo laikas.

  • Naudokite tinkamas spalvas

Spalvos – vienas iš pagrindinių puslapio identifikavimo bruožų, tačiau kiekviena spalva lankytojui kelia tam tikras emocijas ir asociacijas. Spalvas rinkitės labai atsakingai ir atsargiai, nes pasirinkus netinkamas, lankytojas gali susidaryti visiškai kitokį, dviprasmišką įspūdį, nei norėjote. Kad ir kaip bebūtų, interneto svetainės yra tarptautinis dalykas, ir net jei jūsų tikslinė auditorija yra viename, konkrečiame regione, jis vistiek bus matomas kitų žmonių. Taigi, pasirinkdami spalvas turėtumėte atkreipti dėmesį į spalvų reikšmes ne tik savo šalyje ar regione, bet ir šiek tiek toliau. Kurdami puslapį, nepamirškite spalvų simbolinės reikšmės.

  • Mąstykite lokaliai, tačiau rašykite globaliai

Kaip jau minėjome, internetiniai puslapiai yra globalūs. Užtikrinkite, kad tokie dalykai kaip valiutos, matavimų sistema, datos ir laikas būtų aiškus visiems skaitytojams.

  • Nepalikite gramatikos klaidų

Daug žmonių tiesiog negali pakęsti gramatikos klaidų. Užteks vieno straipnsio, kuriame skaitytojas ras klaidą, ir to užteks kad puslapį užplūs klientų laiškai ir pastabos. Maža to, susigadinsite savo projekto įvaizdį. Gali atrodyti neteisinga ir nesvaru, tačiau daugelis žmonių sprendžia apie puslapio kokybę iš gramatikos bei klaidų.

  • Nuorodos puslapyje turi būti veikiančios

Neatsakančios nuorodos yra dar vienas dalykas, galintis labai greitai pakenkti jūsų įvaizdžiui ir net pardavimams. Kodėl žmonės turėtų lankytis puslapyje, kuris nerūpi savininkams? Deja, nuorodų klaidos yra dalykas nutinkantis visiems ir dažniausiai tai labai sunku pastebėti. Taigi, svarbu naudoti HTML patvirtinimo įrankį ir nuorodų tikrintoją, kad paprasčiau patikrinti puslapį dėl neveikiančių nuorodų.

  • Venkite vartoti tik „spauskite čia“

Paaiškinkite lankytojui, kur nuoroda juos nuves, ir ką jie ras jūsų siūlomame puslapyje. Kurdami paaiškinimus ir aprašymus sudominsite žmones. Taip pat, paaiškindami nuorodą, leisite lankytojui suprasti kad „spauskite čia“ nėra teksto dalis, o nuoroda, kurią vertėtų paspausti norint gauti daugiau informacijos.

  • Nepamirškite kontaktinės informacijos

Kontaktinė informacija suteikia pasitikėjimo jausmą ir norą bendradarbiauti. Lankytojai, suprasdami, kad puslapis yra valdomas realių žmonių, teikiančių tikras paslaugas, pasitikės labiau, nei puslapiu, kuriame nėra jokios informacijos apie Jus. Taip pat, tokiu būdu suteikiate galimybę greičiau susisiekti su Jumis ir gauti informaciją apie produktus ar paslaugas, kurias siūlote.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!