Programavimo užsiėmimų nauda vaikams

Programavimas gali atrodyti labai sunkiai išmokstamas įgūdis, tačiau šiandieniniame pasaulyje jis tampa tarsi antroji kalba, kurią privaloma mokėti. Mokyklos tradiciškai fokusuojasi į tokias užsienio kalbas, kaip anglų, prancuzų ar rusų, tačiau šiuo metu visame pasaulyje labai sparčiai populiarėja pamokos, skirtos išmokti Java ar Python programavimo kalbų. Kodo rašymo kursų ir klasių sparčiai daugėja ypač vakarų valstybėse, kadangi programavimas yra laikomas ateities kalba.

Vaikų įtraukimas į programavimo kursus atveria jiems duris į šviesią ateitį ir potencialias darbo galimybes. Savo naujausiame tyrime, Jungtinių Valstijų darbo statistikos departamentas nustatė 12 procentų augimą kompiuterių moksluose bei informacinėse technologijose. Ateities projekcijos dar labiau stulbinančios – tarp 2017 ir 2024 metų beveik pusė milijono naujų IT darbo vietų bus sukurta vien Jungtinėse valstijose. Lietuvoje ši statistika yra panašiai stebinanti. Tad pradėti vaikus mokyti programavimo nuo ankstyvo amžiaus gali jiems labai padėti greičiau įvaldyti kodo rašymo įgūdžius, bei išmokti mąstyti kaip tikriems programuotojams, problemų sprendėjams.

Programavimo kursai naudingi ne tik busimiems programuotojams. Kadangi informacinių technologijų įtaka vis labiau integruojasi į verslą ir įvairias industrijas, kiekviena įmonė, tam tikra prasme, po truputi tampa technologijų įmone. Mokymasis programuoti padeda vaikams įgauti vertingų įgūdžių, kurie gali būti pritaikyti įvairiose srityse ir darbo specifikose. Kodo rašymo suvokimas gali elementariai atverti duris į technologijų pasaulį ir sumažinti vaikų nerimą dėl technologijų, kurios vis labiau dominuoja mūsų gyvenimą. Panašiai kaip ir mokymasis istorijos, matematikos are fizikos, programavimo būrelis padeda vaikams geriau suprasti pasaulį, kuris juos supa.

Kodo rašymo kursai tai pat gali padėti vaikams ne tik dirbti su kompiuteriu. Programavimas išmoko juos nuoseklaus mąstymo, kuris pritaikomas visose gyvenimo srityse. Taip pat vaikas pradeda suprasti algoritmus, kodo subtilybes bei kaip sukurti didesnį, geresnį galutinį produktą. Eksperimentavimas su programavimo kalbomis įdiegia pasitikėjimą savo analitiniu mąstymu ir vaikų gebėjimu sukurti tai, ką jie įsivaizdavo savo galvoje.

Be visų šių praktinių įgūdžių, programavimo klasės yra tiesiog smagios ir linksmos. Dauguma pamokų prasideda vaikus mokant kaip sukurti kompiuterinį žaidimą ar animaciją. Vaikai nekantraus pamatyti galutinį savo sukurto filmuko variantą, ar pasidalinti savo sukurtu žaidimu su savo draugais. Tai vaikams suteikia pasididžiavimo savo pasiekimais jausmą, bei džiaugsmą dėl galėjimo pademonstruoti savo naujus įgūdžius.

Programavimo klasės yra neatsiejama technologinio pasaulio dalis, įkvepianti mūsų naują programuotojų kartą. Mes tikime, jog investavimas į vaikų mokymą apie technologijas padarys didelę teigiamą įtaką mūsų ateities kartai. Organizuoti kursus yra puikus būdas vaikus supažindinti su programavimu ir galbūt pažadinti aistrą technologijoms.

Susidomėjote ir norėtumėte leisti savo vaikus į programavimo kursus? Apsilankyti mūsų puslapyje, kad sužinotumėte daugiau.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!