Laisvai samdomo darbo privalumai

Dar prieš gerus kelis metus mūsų senoliai ir tėvai nežinojo, ką reiškia “laisvai samdomas darbuotojas”, o neretam iškart tai asocijavosi su “bedarbyste”. Tačiau dabar tai tapo gan dažnu karjeros pasirinkimu. Laisvai samdomas darbas suteikia daug daugiau laisvės bei lankstumo, nei tradicinis samdomas darbas. Kadangi jūs beveik visuomet galėsite rinktis, kokio tipo darbo jus norite, kokių klientų, kokios trukmės ir dydžio projektais apsiimsite, jums visada bus įmanoma pasirinkti darbus, kurie geriausiai išnaudoja jūsų stipriąsias puses ir patenkina jūsų norus. Štai keletas laisvai samdomo darbo privalumų:

  1. Nepriklausomybė. Darbas ofise kažkokiam vadovui yra suvaržymas – vis tiek dirbsite kompanijai ir auginsite tos kompanijos produktus, o ne jūsų asmeninius, tad darbas sau pačiam šiuo atveju priimtinesnis. Dar vienas svarbus faktorius – jūsų vadovas. Sunku, jeigu jums vadovauja žmogus, kuris tik išnaudoja jūsų žinias, verčia dirbti viršvalandžius arba neatsižvelgia į jūsų nuomonę, rodomą iniciatyvą. Laisvai samdomi darbuotojai tokių tiesioginių vadovų neturi, jie patys sau yra vadovai.
  2. Laisvas darbo valandų pasirinkimas. Nusibodo keltis kiekvieną rytą, stovėti spūstyse ir sėdėti biure nuo 8 iki 17 val.? Tada laisvai samdomas darbas kaip tik jums – galima dirbti iš namų ar nuomotis kontorą, keltis sau patogiu laiku ir apskritai planuoti dienotvarkę daug efektyviau. Kai kurių žmonių produktyvumas didžiausias ryte, kitiems geriau sekasi dirbti vėlai vakare, arba tiesiog norite derinti lanksčiau savo darbo, laisvalaikio ir/ar šeimos laiką. Tad turite galimybę pats pasirinkti savo darbo komforto zoną.
  3. Galimybė dirbti iš bet kur. Jei mėgstate keliauti ar neturite pasirinkę pastovios gyvenamosios vietos, jei auginate mažus vaikus ar prižiūrite vyresnio amžiaus ar sergančius šeimos narius, galimybė laisvai rinktis darbo vietą gali būti didelis gyvenimo palengvinimas. O gal jums tiesiog produktyviau dirbasi namuose, gamtoje ar kavinėje. Nesate prirakintas prie ofiso ir galite rinktis bet kokią darbo vietą.
  4.   Laisvė. Dirbdamas darbuotoju kompanijoje vos tik Jūsų vadovas skiria Jums projektą, turite jį pareigingai priimti, nepaisant fakto, kad galbūt Jūsų visai nedomina. „Freelancinimas“ suteikia galimybę rinktis su kokiais klientais norite dirbti ir kokio tipo projektų norite. Jeigu matote, jog turite per didelį krūvį, galite atsisakyti daug darbo reikalaujančių, mažai mokančių klientų.
  5. Įgaunate daugybę verslo valdymo įgūdžių. Dirbant laisvai samdomu darbuotoju, jums teks išmokti, kaip valdyti pinigus ir sekti visas savo išlaidas ir pajamas. Jūs būsite ir pardavėjas, ir administratorius, ir buhalteris, ir projektų vadovas, neskaitant viso darbo, dėl kurio būsite samdomas. Įgauti šiuos įgūdžius gali būti sunku, tačiau tai yra neįkainojama patirtis, kuri jums padės ateityje.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!