Kaip sukurti gerą gyvenimo aprašymą?

Jei norite pakeisti darbo poziciją ar persikvalifikuoti, turbūt pirmas dalykas apie kurį pagalvojate – atnaujintas gyvenimo aprašymas. Atidžiai paruoštas gyvenimo aprašymas padidina galimybę būti pakviestam į darbo pokalbį. Šią savaitę patarsime, kaip sukurti gerą, įspūdį paliekantį CV ir išsiskirti iš kitų kandidatų.

Kurdami savo gyvenimo aprašymą galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų: kurti naudojantis šablonu arba kurti jį visiškai nuo nulio, taip, kaip įsivaizduojate turėtų atrodyti išskirtinis ir unikalus Jūsų gyvenimo aprašymas.

Vienas populiariausių šablonų tiek Lietuvoje, tiek Europoje yra „Europass“. Tai yra standartizuoto formato gyvenimo aprašymas, kuris dažnai praverčia pirmą kartą rašant CV, nes padeda tinkamai įvertinti įgūdžius, kompetencijas, kvalifikaciją, patirtis. Taip pat, „Europass“ yra atpažįstamas ir plačiai naudojamas visoje Europoje.

Tačiau dažnai didesnį įspūdį palieka nestandartinis CV. Koks yra nestandartinis CV?  Išskirtinio dizaino, informacijos pateikimo formos, taip pat gali būti naudojami paveikslėliai, grafikai bei diagramos ir dar daugiau!

Puikių ir kūrybiškų CV pavyzdžių rasite čia.

Tačiau kad ir kurį būdą pasirinkte, svarbiausia – informacija, kuri yra pateikta gyvenimo aprašyme. Taigi, svarbiausi dalykai, kurių nevertėtų pamiršti:

  • Kontaktinė informacija. Įprastai tai yra vardas, adresas, gimimo data, telefono numeris ir el. paštas.
  • Išsilavinimas ir kvalifikacija.
  • Darbo patirtis. Bandykite sieti savo įgūdžius, įgytus ankščiau, susieti su įgūdžiais, reikalaujamais pozicijoje, į kurią aplikuojate. Dažnai pamirštame paminėti paprastus dalykus – darbas komandoje, patirtis klientų aptarnavimo srityje ir kt.
  • Projektai, prie kurių dirbote. Įvardinkite projektus, prie kurių prisidėjote ir aprašykite savo pareigas / indėlį realizuojant projektą. Tai leis darbdaviui geriau suprasti, ar esate žmogus, kurio ieško.
  • Seminarai, kvalifikacijos kėlimo kursai bei kiti sertifikatai.
  • Savanoriška veikla ir patirtis dalyvaujant joje.

Nepamirškite, kad gyvenimo aprašymas yra skirtas pabrėžti geriausioms savybėms bei patirtims, labiausiai tinkamoms aplikuojamai darbo pozicijai. CV yra rinkodaros dokumentas, kuriame parduodate ne ką kitą, o save. Turite parduoti savo įgūdžius, sugebėjimus, kvalifikaciją ir patirtis darbdaviui. Patartina sukurti skirtingus gyvenimo aprašymus aplikuojant skirtingoms kompanijoms ar įmonėms. Turite iš anksto sužinoti, pasidomėti kokių žmonių ieško konkreti įmonė – kokios kvalifikacijos, patirties ir kt., taip lengviau pritaikysite savo sugebėjimus, galėsite pabrėžti tinkamesnes savybes ar projektus. Taip pat, nėra vieno teisingo būdo kurti gyvenimo aprašymą, svarbiausia, kad jis reprezentuotų Jus tinkamai.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!