CodeAcademy studentai: Karolis

Šią savaitę kviečiame susipažinti su Front-end kursų studentu Karoliu! Į kursus vaikinas atėjo jau turėdamas supratimą, kas yra IT, tačiau programuoti dar nemokėjo. Dabar Karolis jau gauna pirmuosius užsakymus kaip laisvai samdomas front-end programuotojas.

Iki kursų Karolis dirbo IT projektų vadovu – koordinavo programuotojų ir dizainerių darbus, buvo atsakingas už komunikaciją su klientais, techninių specifikacijų rašymą, projektų testavimą ir prototipų kūrimą, tad Karoliui IT sritis nebuvo svetima.

Ką veiki laisvalaikiu?

Laisvalaikiu mėgstu keliauti, stengiuosi bent kas porą mėnesių kažkur išvažiuoti. Nors jau aplankiau nemažai miestų, tačiau kol kas mėgstamiausias – Berlynas. Nepakartojama miesto dvasia ir atmosfera priverčia sugrįžti vėl ir vėl. Taip pat, šią žiemą pradėjau mokytis slidinėti. Dar vienas iš mano hobių – kulinarija. Labiausiai mėgstu itališką virtuvę.

 

 

Kodėl nusprendei mokytis programuoti?

Jau dirbau šioje srityje ir po dviejų metų darbo projektų vadovo pozicijoje, supratau, kad man labiau patinka daryti užduotis, o ne būti tarpininku tarp kliento ir programuotojų.

Kodėl nusprendei pradėti mokytis būtent Fron-end programavimo?

Jau dirbant projektų vadovu, visada atkreipdavau dėmesį į internetinės svetainės vizualizacijas, pastebėdavau mažiausias smulkmenas, analizuodavau dizainą ir kodą, būtent todėl pasirinkau šiuos kursus. Mokant programuoti front-end, lengviausia kurti internetines svetaines, yra daug lengviau dirbti freelancer’iu. Taip pat visada domino JavaScript’o galimybės ir šios programavimo kalbos lankstumas.

Ar buvo sunku mokytis?

Mokytis HTML ir CSS buvo gan paprasta, tačiau prie JavaScript’o teko pasedėti ilgiau.

Ką planuoji veikti kursams pasibaigus?

Po baigiamojo egzamino išvažiuoju į Berlyną, kai grįšiu toliau dirbsiu prie jau pradėtų projektų, lauksiu naujų užsakymų ir iššūkių. Norėčiau padirbėt profesionalų komandoje, tik šį kartą – kaip front-end programuotojas, nors užsakymų jau gaunu, tačiau manau, kad geroji praktika įmonėje tikrai būtų į naudą.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!