CodeAcademy studentai: Evelina

Šią savaitę kviečiame susipažinti su Web dizaino kurso absolvente Evelina. Stropiai dirbusi prie projektų ir daug laiko praleidusi praktikuodamasi individualiai, dabar mergina jau gavo darbo pasiūlymą ir šį mėnesį pradės dirbti dizainerės pozicijoje WiseMonks kompanijoje. Interviu su Evelina:

Ką veikei iki kursų?

Esu baigusi archeologijos studijas Vilniaus universitete. Iki kursų pradžios dirbau būtent šioje srityje. Nieko bendro su programavimu ar dizainu nesu turėjusi. Tačiau nuolat ramybės neduodanti mintis, kad turėčiau savęs paieškoti kiek kitoje srityje atvedė mane ten, kur esu dabar.

Ką užsiimi laisvalaikiu?

Laisvalaikį mėgstu leisti aktyviai. Šiuo metu beveik kiekvieną vakarą praleidžiu intensyviai mindama dviratį tiek salėje tiek lauke. Savaitgaliais bandau suspėti sudalyvauti įvairiose sportinėse varžybose, o jei dėl kokių priežasčių to nepavyksta padaryti – leidžiu sau pasimėgauti įdomia knyga ar geru filmu.

Ne mažiau svarbi laisvalaikio dalis – kelionės. Va ir šiuo metu dėliojuosi maršrutą kelių dienų kelionei į kalnus. Tokia laisvalaikio forma man – meditacija ir įkvėpimo šaltinis. Keliaudama mėgstu ne tik stebėti aplinką, žmones, bet ir išmėginti savo pačios jėgas. Būtent supratimas, kiek daug gali žmogaus kūnas ir protas veikdami kartu, įkvepia kasdieniams darbams, suteikia motyvacijos ryžtingiau žengti žingsnius.

 

 

Kodėl nusprendei pradėti mokytis? Ir kodėl pasirinkai būtent dizaino sritį?

Dar praeitų metų žiemą ryžausi susipažinti su programavimo pagrindais. Praėjusi intensyvius kursus supratau, kad labiausiai mane žavi front-end programavimas, o dar tiksliau – dizainas kuriamas vartotojui. Gerai įsiklausiusi į save ir kritiškai įvertinusi savo naujus sugebėjimus supratau, kad link galutinio savo tikslo turėčiau žengti gal kiek mažesniais, bet labiau užtikrintais žingsniais. Todėl pirmiausia nusprendžiau susipažinti su web dizainu. Vos pradėjusi domėtis pastebėjau kad kaip tik CodeAcademy renka web dizaino grupę. Nieko nelaukusi susisiekiau ir užsirašiau į šiuos kursus.

Ar sunku buvo mokytis?

Mokytis niekada nėra lengva, ypač, jei pats keli sau kiek įmanoma aukštesnius reikalavimus. Vis dėlto, manau, kad būtent šie kursai tikrai įkandami daugumai. Medžiaga pateikta aiškiai, koncentruotai, bei, įdomiai. Nors privalomų namų darbų nebuvo, bet visada gaudavome užduotis, kurias galėdavome ruošti namuose. Aš pati po kursų praleisdavau apie 2 – 6 val. papildomai mokydamasi dirbti su programa arba skaitydama dėstytojo siūlytą literatūrą ir domėdamasi web dizaino bei front-end programavimo naujienomis.

Bene geriausia praktika kursų metu – realių darbų analizavimas, bei jų kūrimas. Čia verta paminėti, kad ir baigiamasis darbas buvo sukurti puslapio dizainą ne pelno siekiančioms organizacijoms. Tai davė visapusiškos naudos: mokėmės dirbti grupėse, bendrauti su užsakovais, skaičiuoti laiką ir tt.

Ir vis dėlto, jei kas paklaustų kas sunkiausia buvo kursų metu, turėčiau pasakyti, kad rasti tą grožio ir funkcionalumo viduriuką kuriant puslapio dizainą. Deja, bet šito neišmokys niekas. Ir nors dėstytojas puikiai nurodo gaires, tačiau suvokimas apie tai, kaip turi atrodyti vartotojui patrauklus puslapio dizainas ateina tik daug ir ilgai praktikuojantis.

Ar į kursus atėjai su tikslu persikvalifikuoti? Galbūt jau įvyko kažkokių pokyčių siekiant dizainerės karjeros?

Taip, į kursus atėjau su tikslu persikvalifikuoti. Žinoma, mintis keisti profesiją atsirado jau kur kas anksčiau nei užsirašiau į kursus. Tačiau vis pritrūkdavau ryžto. Tikriausiai kaip ir dauguma bijojau išeiti iš savo taip vadinamos komforto zonos. Juk, kaip sakoma, geriau žvirblis rankoj nei briedis miške. Ir vis dėlto, grįžusi iš vienos savo „meditacinės“ kelionės tvirtai apsisprendžiau išpildyti savo norus. Būtent tuomet susipažinau su programavimu, dabar baigiau web dizainą, manau, ties tuo nesustosiu ir judėsiu tolyn. Juk dar tiek daug galima išmokti ir sužinoti.

O pokyčių įvyko dar šių kursų pradžioje. Apsisprendusi keisti profesiją išėjau iš darbo. Baigiau web dizaino kursus ir jau turiu darbo pasiūlymą.

Bet bene labiausiai džiaugiuosi dėl to, kad nepabijojau žengti žingsnį link pokyčių. Nors aplinkui buvo daug skeptikų, sakančių, kad per daug rizikuoju, bet dabar galiu pasakyti drąsiai, kad tai buvo ir yra mano vienas geriausių sprendimų gyvenime. O kada jei ne dabar?!

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!