CodeAcademy studentai: Edita

Interviu su CodeAcademy studente, projektų vadove, o dabar jau ir programuotoja, Edita – kviečiame susipažinti!

Ką veikei prieš ateinant į kursus?
Mokiausi, buvau nesenai pabaigusi biologijos bakalauro studijas. Įsidarbinau draugo įmonėje dar prieš pradedant kursus, joje dirbu iki šiol. Tai įmonė užsiimanti svetainių kūrimu. Įmonė nėra didelė, dėl to tenka daryti viską, esu projektų vadovė, taigi tenka ir programuoti, ir su klientais bendrauti.

Kodėl nusprendei persikvalifikuoti?
Nepavadinčiau to persikvalifikavimu, tiesiog po bakalauro baigimo, norėjosi pailsėti nuo mokslų ir nuveikti kažką visiškai kitokio, tuo pačiu pasigalvoti ką noriu toliau daryti, ar stoti į magistrą ar ne.

Kodėl susidomėjai programavimu? Kodėl pasirinkai būtent PHP programavimo kalbą?
Mano draugas užsiima programavimu ir kai pabaigiau mokslus pasiūlė padėti jam su jo projektais, pradžioje tai buvo visiškai paprasti darbai, kuriems nereikia programavimo žinių: tekstų sukėlimas į svetaines, vertimas ir t.t., vėliau pradėjau po truputį „krapštyti“ CSS ir HTML, bet supratau, kad savarankiškai mokytis viską nuo nulio man neužtenka valios ir norėtųsi tvirto pagrindo, nuo ko vėliau būtų galima gilinti žinias. PHP sudomino, nes visada buvau tiksliukė ir mėgau logiką ir matematiką, kai pabandžiau padirbti su CSS, tai supratau, kad stumdyti elemtus svetainėje pusė dienos, kad jie gražiau išsidėliotų yra ne visai man.

Kaip pasikeitė Tavo gyvenimas (jei pasikeitė) išmokus programuoti?
Nepasakyčiau, kad labai smarkiai pasikeitė, gal esu kiek ramesnė dėl savo ateities, nes programavimas tai tokia specialybė, kur galima dirbti ir kaip papildomą darbą, taip pat jeigu esi geras specialistas ir tau patinka tai ką darai, darbo visada bus, atlyginimas nemažas ir didelė pasirinkimo laisvė darbinantis, nes darbo pasiūlymų tikrai netrūksta.

Ką patartum dvejojantiems dėl persikvalifikavimo?
Labai gerai apgalvoti ir būtinai pasibandyti prieš ryžtantis visiškai persikvalifikuoti, nors ir daug sėkmės istorijų, tačiau būna ir nesėkmių. Programavimas yra tokia pati specialybė, kaip ir visos kitos, turi savo pliusų ir minusų, programuotojo darbas reikalauja daug domėtis ir neretai dirbti ir naktimis, gal atlyginimai ir atrodo dideli, bet kad juos tokius gauti reikia daug ir sunkiai dirbti, kaip ir betkurioje kitoje specialybėje.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!