CodeAcademy studentai: Artūras

Artūras į CodeAcademy atėjo jau išbandęs kai kurias programavimo kalbas, o lengvai baigęs pradedančiųjų kursus dabar mokosi studijų programoje. Trumpas interviu apie pirmuosius Artūro žingsnius programavimo karjeroje:

Ką veikei iki pradedant mokytis CodeAcademy?
Prieš tai dirbau nekilnojamojo turto agentūroje.

Ką veiki laisvalaikiu?
Kadangi dabar laiko lieka vis mažiau, tapo svarbu planuoti savo laisvalaikį ir jį išnaudoti kuo turiningiau. Jau gana seniai domiuosi motokrosu, mėgstu keliauti ir, nors motociklo šią vasarą teko atsisakyti, atradau kitą hobį – vandenlenčių sportą.

Kodėl susidomėjai IT ir programavimu? Kodėl būtent PHP?
IT mane žavėjo nuo seno, buvau išbandęs HTML ir CSS kalbas. Tačiau informacijos perteklius ir daug skirtingų nuomonių įvairiuose forumuose klaidino, buvo sunku nuspręsti, nuo ko pradėti. CodeAcademy padėjo viską sudėlioti į savo vietas. Pasirinkau šiuos kursus, nes norėjau nebe tik prisiliesti prie programavimo, bet į jį gilintis, labai trūko mentoriaus. Domėjausi, nuo kokios kalbos galėčiau pradėti, kas būtų perspektyvu. Pasirinkau PHP, nes tai yra viena populiariausių kalbų, labai plačiai naudojama ir tuo pačiu – gana lengvai įkandama. Manau, pasirinkau teisingai.

Kaip sekėsi pirmojo lygio kursai? Ar buvo sunku mokytis?
Pirmojo lygio kursuose sekėsi gana gerai. Tai buvo ne tik naujoko sėkmė, bet ir daug įdėto darbo. Entuziazmo netrūko, todėl kursų metu visą laisvalaikį praleisdavau besimokydamas.

Kas užkabino programavime? Kodėl pasirinkai mokytis toliau?
Po pirmojo lygio kursų įvertinau savo galimybes, man patiko spręsti problemas, ieškoti atsakymų ir pritaikyti įgytą informaciją, be to, supratau, kiek daug galima nuveikti IT pagalba. Todėl nedvejodamas nusprendžiau mokytis toliau. Pirmojo lygio kursuose įėjau į programavimo “mišką” ir pamačiau, koks jis didelis. Supratau, kad reikės daug laiko ir energijos jį pažinti labiau, bet man knietėjo labiau ištyrinėti šią teritoriją. Suvokiu, jog programavimas yra labai dinamiškas ir nenutrūkstamas mokslas, mokytis ir koja kojon žengti su naujovėmis teks visą gyvenimą, tačiau tuo ši sritis mane ir žavi.

Kaip dabar atrodo Tavo diena?
Kiekvieną dieną nuo ryto iki 16 valandos vyksta paskaitos. Visą dieną mokomės ir kasdien susiduriame su vis naujais iššūkiais. Grįžus namo vėl bandau įvaldyti kodų kalbą, pavyzdžiui, mokausi rašyti taip, kad kiti programuotojai galėtų lengviau skaityti mano kodą (svarbu nepamiršti komentuoti).

Kas labiausiai patinka mokantis?
Kaip ir minėjau, man patinka iššūkiai, problemos, kurios verčia pamąstyti ir ieškoti geriausio sprendimo. O po studijų norėčiau įsidarbinti programuotoju.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!