Ar verta mokytis .NET programavimo?

.NET yra C# programavimo kalbos karkasas, šiuo metu išgyvenantis didžiulį pakilimą ir pripažinimą programuotojų bendruomenėje. Plačiau apie priežastis kodėl taip nutiko, .NET panaudojimo galimybes, bibliotekas, bei kokios didžiosios pasaulio kompanijos naudoja būtent šią kalbą – šiame įraše.

 1. Girdėjau, kad .NET yra skirtas tik Windows ir PC naudotojams. Ar tai tiesa?

Jau nebe! Yra sukurtas įrankių rinkinys .NET Core. Jame – vykdymo trukmė, bibliotekos, kompiliatoriaus komponentai. Jis veikia su su Windows, Mac OS X, Linux – tad galite kurti programėles. GitHub galima rasti atviro kodo .NET Core vykdymo trukmę, bibliotekas ir kompiliatoriaus komponentus. Prie jų prisidėti gali visi.

 1. Kur atviro kodo pasaulyje galima panaudoti .NET Core?

Kelios .NET Core dalys veikia su atviro kodo licencijomis, todėl jas naudoti ir tobulinti gali visi programuotojai. Pavyzdžiui, programą C# compiler Roslynatvira padarė Microsoft, ji veikia su Apache licencija. Pirminį Roslyn kodą galima parsisiųsi iš GitHub. Yra ir gairės, kaip juo naudotis ir bendradarbiauti.

 1. Kas gi tas .NET?

.NET (tariama „dot net“) yra karkasas, siūlantis programavimo gaires, su kuriomis galima išvystyti labai įvairių aplikacijų – nuo web iki mobiliųjų versijų, taip pat skirtų Windows. Šis karkasas veikia su įvairiomis programavimo kalbomis: C#, VB.NET, C++ ir F#.

 1. Koks vaidmenį čia atlieka C# ?

C# (tariama „see sharp“) yra programavimo kalba, kuria yra rašoma karkaso .NET viduje. Tai objektinio programavimo kalba, todėl ji gali padidinti programavimo proceso efektyvumą. C# padeda geriau išvengti rašymo klaidų, tvarkyti atminties šiukšles, yra supaprastinas jos versijavimas, veikia plėtros palaikymas.  Todėl programuoti tampa lengviau ir paprasčiau.

 1. Kas yra programa „Visual studio“ ir kaip ji čia susijusi?

„Visual Studio“ yra galinga integruota programavimo aplinka, kur rašomi C# ar .NET kodai. Ji populiari, nes leidžia redaguoti kodą, palaiko vartotojų sąsajos dizainą, serverio valdymą, klaidų taisymą ir veiklos analizę. „Visual Studio“ parsisiųsti galima nemokamai.

 1. Kokio dydžio yra .NET biblioteka?

.NET turi didžiules iš anksto parašyto kodo bibliotekas, kurios palaiko paprastas ir kompleksines duomenų struktūras. Tai reiškia, kad galite pasikliauti šimtų kitų programuotojų darbais ir pritaikyti jau parašytą kodą savo kuriamoms programoms. .NET netgi turi specializuotas bibliotekas, skirtas saugumui, šifravimui ir prieigai prie duomenų bazių.

 1. Intensyvus kursas apima ir web komponentus. Ar po jo tapsiu full-stack programuotoju?

Šis .NET web programavimo kursas apima kai kurias front-end dalies temas, pavyzdžiui, Javascript, CSS ir HTML, tačiau jame daugiausiai dėmesio skiriama back-end serverių daliai, todėl čia negausite gilių žinių apie front-end dalį. Tačiau čia įgytos žinios bus vertingas pagrindas tobulintis toliau ir semtis frond-end įgūdžių.

 1. NET – įrankis tinklapiams.

ASP.NET yra pagrindinis .NET karkaso įrankis, skirtas kurti puslapius ir tinklapius su programavimo kalbomis HTML, CSS, JavaScript. Norėdami su ASP.NET sukurti web aplikacijas, galite naudodami bet kurią .NET kalbą.

 1. Yra daugybė .NET programuotojų pareigybių.

Štai keli pavyzdžiai, į kokias pozicijas galėsite pretenduoti baigę kursą:

 • .NET programinės įrangos kūrėjas / praktikantas
 • .NET programinės įrangos inžinierius / praktikantas
 • .NET web programuotojas / praktikantas
 • .NET inžinierius / praktikantas
 1. .NET naudoja daugybė įmonių.

.NET naudoja įvairiausios įmonės: „Dell“, „Accenture“, „TCS“, „HCL“, „Epic Systems“. .NET naudoja ir daugelis Detroito įmonių, pavyzdžiui, „TitleSource“ ir „Quicken Loans“.

Tai bent daug informacijos! Ar pasiruošę žengti kitą žingsnį, kad taptumėte .NET programuotoju? Greičiausias ir paprasčiausias kelias į programuotojo karjerą – CodeAcademy kursai, apie kuriuos daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!