Vasarą moksleiviai galės įkvėpti Silicio slėnio dvasios

Garsi amerikiečių politikė, teisininkė ir organizacijos, padedančios mergaitėms mokytis programuoti, įkūrėja Reshma Saujani yra sakiusi: laikas po pamokų neturi būti leidžiamas veltui, man atrodo, kad kiekviena diena, kai nemokome savo vaikų, yra prarasta.

„CodeAcademy Kids” pasirūpins, kad dienos nebūtų prarastos, o ateinančią vasarą jūsų ar jūsų artimųjų vaikai neleistų laiko veltui. Liepos mėnesį Vilniuje vyks dvi kūrybiškumo, technologijų ir verslumo stovyklos – viena skirta vaikams nuo 7 iki 11 metų, kita – vyresniems, 12 – 18 metų moksleiviams. Abi stovyklos dieninės – vyks darbo dienomis nuo 9 iki 18 valandos, tad savaitgalius bei vakarus galėsite leisti kartu su vaikais ir kasdien išklausyti, ką įdomaus ir naujo jie sužinojo.

Gilinsis į istorijų pasakojimo mechaniką

Keturių dienų nuotykių ir vaizduotės žaidimų kupinoje stovykloje  „Silicon Valley Adventure“, moksleiviai mokysis pasakojimo (angl. storytelling) paslapčių, patys kurs fantasy pasaulius, superherojus ir leisis su jais į iššūkių kupiną kelionę.

Užsiėmimai, kuriuos ves kūrybinių ir technologinių industrijų profesionalai, ne tik lavins vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą. Jie mokys struktūros, komandinio darbo, storytelling’o koncepto ir jo panaudojimo realiame pasaulyje, kadangi šiandien istorijų pasakojimas – rinkodaros strategijų, dizaino, internetinių puslapių bei kompiuterinių žaidimų kūrimo pamatas. Pati vasaros stovykla virs žaidimu su savomis taisyklėmis, kurių privalės laikytis kiekvienas stovyklautojas.

Pirmiausiai vaikams bus suprantamai pristatyti kompiuterinių žaidimų fantazijų pasaulio kūrimo pagrindai ir atvaizdavimo principai. Paskui kiekvienas kurs savo personažą ir nuolat jį atnaujins. Keturias dienas truksiančios stovyklos metu vaikai mokysis kurti žaidimo logiką ir istoriją, lavins kritinį mąstymą spręsdami fantazijų pasaulyje kilusias problemas, taip pat mokysis bendradarbiavimo, nes darbas vyks komandose. Kad kiekvienam vaikui pakaktų dėmesio, planuojama, jog stovyklautojų skaičius neviršys 70-ies.

Moksleivių žinias gilins kūrybinių industrijų specialistai iš „Pet Punk”, „Milk”, „Kitas Kampas” ir kt.

Stovykla „Silicon Valley: Adventure” Vilniuje vyks liepos 2-5 dienomis, kasdien nuo 9 iki 18 val. Vilnius Tech Park.

Mokysis idėjas paversti apčiuopiamais dalykais

Vyresnius, 12-18 metų moksleivius CodeAcademy Kids akademija kviečia į kitokią, startuolių ir technologijų gimtinės – JAV Silicio slėnio principais paremtą stovyklą „Silicon Valley”, per kurią moksleiviai kurs verslo simuliacijas. Tai jau antrą kartą vyksianti stovykla. Silicio slėnyje dirbantys žmonės sako, kad ši vieta jau seniai peržengė geografines ribas ir gali būti laikoma būsena, o ne konkrečia teritorija. Silicio slėnyje vyraujančią būseną stovykloje Vilniuje CodeAcademy Kids komanda kurs tris savaites. Čia moksleiviai bus skatinami būti verslūs, ieškoti originalių problemų sprendimų būdų. Stovyklautojai iš pradžių atvers fantaziją ir svarstys, kokių naujų dalykų ar paslaugų galėtų prireikti. Kad neapsiribotų tik idėjomis, moksleiviai mokysis ir jas patraukliai bei kūrybiškai pateikti, apginti. Po to jie mokysis strateguoti, tad jų idėjos po truputį virs realiais projektais.

Tarsis su Silicio slėnio įmonių darbuotojais

Savo idėjas moksleiviai vystys dirbdami grupėse ir dalyvaudami įvairiuose workshop’uose bei seminaruose, kuriuos ves San Franciso įlankoje įsikūrusių įmonių atstovai Lietuvoje. Kartu su jais stovyklautojai mokysis kurti verslo strategijas, rašyti verslo planą, kurti, vertinti ir taikyti skirtingas marketingo strategijas. Stovyklos pabaigoje moksleiviai jau bus išmokę ruošti prezentacijas ir bus pasiruošę savo būsimų verslų idėjas pristatyti viešai. Moksleivių verslo idėjas vertins patyrusi ir kompetentinga komisija. Tiesa, stovykloje nebus pamirštas ir sportas bei sveika gyvensena, kuri padeda produktyviai darbuotis bei kurti.

Tokia stovykla, per kurią vyresni moksleiviai Vilniuje susipažino su Silicio slėnio atmosfera, kūrė verslus ir juos planavo, jau vyko praėjusią vasarą. Ją gyrė ne tik dalyviai ir jų tėvai, bet ir startuolių bendruomenė.

Šios vasaros stovykloje šiemet dėmesio CodeAcademy Kids komanda skirs 150 moksleivių.

Stovykla „Silicon Valley” Vilniuje vyks dviem pamainomis, liepos 9-13 bei 16-20 d., darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. Vilniaus Tech Park.

Moksleivių žinias gilins specialistai iš „Google”, „ATEA”, „Startup Lithuania” ir kitų įmonių bei organizacijų.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!