„UX Challenge“ hakatonas – unikali galimybė nemokamai patobulinti skaitmeninius produktus

Ar žinote, kas yra dizaino sprintas? Tai Google sukurtas 5 etapų procesas, kurio metu pasitelkiant dizaino mąstymo strategijas itin greitai atsakoma į įmonei iškilusius klausimus dėl produkto, paslaugos ar savybės patrauklumo vartotojui. Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriu CodeAcademy siūlo smulkioms, mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms išbandyti šį metodą nemokamai ir tokiu būdu pagerinti savo skaitmeninių produktų patogumą vartotojams.

Skaitmeninių produktų priimtinumas ir patrauklumas vartotojams yra viena svarbiausių sėkmingo verslo dedamųjų. Tam, kad produktas būtų priimtinas ir patrauklus, jis turėti atitikti ne tik vartotojų turimus lūkesčius funkcionalumui, bet ir būti patogus, suprantamas, jį turėtų būti lengva valdyti, produktas turėtų išsiskirti ir savo išvaizda, spalviniais pasirinkimais, funkcionalumo pateikimu ir pan. Būtent šiems produkto elementams pagerinti ir naudojamas dizaino sprintas.

„Dizaino sprintas – tai Google sukurtas 5 etapų procesas, kurio metu taikant įvairias dizaino mąstymo strategijas grupė specialistų ieško būdų, kaip patobulinti rinkai pateikiamą naują produktą, paslaugą ar savybę, kad ji maksimaliai patenkintų vartotojų poreikius. Šis metodas yra skirtas itin greitai atsakyti į svarbiausius įmonei kylančius dizaino klausimus generuojant naujas idėjas, modeliuojant, kuriant prototipus ir iš karto gaunant atgalinį ryšį iš galutinių vartotojų ir klientų“, – dizaino sprinto esmę paaiškina Lietuvos inovacijų centro komunikacijos vadovė Vitalija Kolisova.

Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriu CodeAcademy siūlo smulkioms, mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms nemokamai išbandyti šį metodą dalyvaujant „UX Challenge“ iniciatyvoje.

„Esame tarptautinio konsorciumo 200SMEchallenge narys. Kartu su konsorciumu organizuojame iniciatyvą „UX Challenge“, kuria siekiame paskatinti inovacijų plėtrą mažose ir vidutinėse įmonėse per į dizainą orientuoto mąstymo taikymą sprendžiant su vartotojų sąsajomis susijusias produktų problemas. Kviečiame įmones, kurios norėtų nemokamai išbandyti Google skurtą metodą ir patobulinti savo produktus, iki 2020 m. gruodžio 13 dienos pateikti paraišką dalyvauti iniciatyvoje. Gruodžio viduryje atrinksime 8 įmones, kurios turės pristatyti savo iššūkį suburtai sprendėjų komandai per 2021 m. vasarį vyksiantį UX Challenge hakatoną. Dviejų dienų hakatone sprendėjai, daugiausiai CodeAcademy studentai, padedami mentorių ir pasitelkdami dizaino sprinto metodą, tobulins probleminių įmonių produktų vartotojų sąsajas sukurdami naujus jų prototipus, kuriuos vėliau išbandys ir savo verdiktą pateiks testuotojai“, – sako Lietuvos inovacijų centro komunikacijos vadovė.

Pasak organizatorių, visi iniciatyvos dalyviai (tiek sprendėjai, tiek mentoriai, tiek testuotojai) įsipareigoja neatskleisti su įmonių produktais susijusių paslapčių ir turės pasirašyti konfidencialumo susitarimą. Be to, sprendėjų pasiūlytų sprendimų intelektinės nuosavybės teisės priklausys įmonėms, todėl įmonės pačios galės spręsti, ką daryti su gautais sprendimais.

Daugiau informacijos apie tai, kokios įmonės gali dalyvauti ir kaip pateikti paraišką, galima rasti Lietuvos inovacijų centro interneto puslapyje

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.