Nauja post-pandeminė studijų tendencija: greitai įgytos kokybiškos žinios vietoj ilgų metų universitete

„Sprendimas greitai ir kokybiškai įgyti žinių yra ypač naudingas šiais pandemijos metais. Tai leidžia studentui ne tik auginti geidžiamas kompetencijas, bet ir esant poreikiui, sėkmingai persikvalifikuoti ar išmėginti save naujoje srityje,sako „CodeAcademy“ bendruomenės vadovas Šarūnas Dignaitis.

Mokslininkams prognozuojant antrąją koronaviruso bangą, rudens semestrui besiruošiantys abiturientai keičia planus – auga susidomėjimas „gap year“ (ang. laisvais metais), laikinu įsidarbinimu. Tuo tarpu Lietuvoje sparčiai auga stojančiųjų skaičius įgyti konkrečių profesinių žinių. Šiemet jų net 40% daugiau.

UNESCO duomenimis, daugiau nei vienas milijardas visos pasaulio studentų populiacijos iki pat šiol susiduria su pandemijos sukeltais iššūkiais švietime. Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog dėl vyraujančio studijų neužtikrintumo vienas iš penkių būsimų aukštųjų mokyklų studentų svarsto rudens studijas atidėti vėlesniam laikui – abiturientai planuoja „gap year“ (ang. „laisvus metus“): įsidarbinti, bet būti arčiau namų. Tuo tarpu studentai Amerikoje aktyviai domisi savanoriavimu bei virtualiais kursais juos dominančioje srityje.

Lietuvoje post-pandeminės tendencijos tarp būsimų studentų taip pat ryškėja – ypatingai auga susidomėjimas profesiniu ugdymu. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, stojančiųjų įgyti konkrečių profesinių žinių šiemet net 40% daugiau. 

„Tikslingos studijos koronaviruso nežinomybėje jaunam žmogui teikia konkretumo“, – sako Šarūnas Dignaitis, programavimo akademijos „CodeAcademy“ bendruomenės vadovas. Jo teigimu, dabar ypatingai svarbu pasverti ateičiai palankiausias galimybes: „Sprendimas greitai ir kokybiškai įgyti žinių yra ypač naudingas šiais pandemijos metais. Tai leistų studentui ne tik auginti geidžiamas kompetencijas, bet ir esant poreikiui, sėkmingai persikvalifikuoti ar išmėginti save naujoje srityje“.

Drauge su pandemija dar labiau išaugus informacinių technologijų specialistų poreikiui, būsimieji studentai aktyviai domisi IT studijomis ir alternatyviais būdais įgyti žinias. 

Anot Š. Dignaičio, susidomėjimas rudens programavimo studijomis išliko nepakitęs, nepaisant naujų studijų aplinkybių. Tačiau dabar dažniausiai užduodamas studentų klausimas: kaip studijos atrodys galimai užklupus antrai viruso bangai. „Geroji praktika rodo, jog būsimiems IT srities specialistams kaip tik aktualu patirti nuotolinio darbo ypatumus, tad poreikiui iškilus, persiorientuoti į kokybiškus nuotolinius mokymus gebame vos per porą dienų. Studentai gali būti užtikrinti, kad studijas baigs laiku ir galės sėkmingai keliauti į darbo rinką“.

Šiemet IT kursus akademijos studentai sėkmingai užbaigs virtualioje erdvėje. Atsižvelgdama į susidomėjimą studijomis ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose, užklausas iš užsienio, šį rudenį „CodeAcademy“ taip pat planuoja pasiūlyti tiek auditorines, tiek virtualias grupes. Nuolat augant didžiųjų technologijų kompanijų tendencijai samdyti nuotolinius specialistus, virtualios studijos taip pat puikiai paruoš studentus populiariam IT darbo pobūdžiui. 

Skirtingai nei kelis metus trunkančios studijos universitetuose, programavimo akademija per devynis mėnesius paruošia jauną žmogų IT specialisto profesijai už prieinamą kainą. Akademija teigia, jog net 90% „Programavimo studijos 101“ studentų iškart po studijų gauna darbo pasiūlymus arba iškeliauja į tolimesnę praktiką. Tokių trumpų ir kokybiškų studijų tendencijos buvo pastebimos dar prieš pandemiją, kuomet profesinis ugdymas bei nuolatinis žinių tobulinimas per koncentruotus kursus tapo vis aktualesni palyginus su tradiciniu išsilavinimu.

„Kokį rudens semestrą rinktis dabar, abiturientai spręs atsižvelgdami į išlaikytą aukštą studijų kokybę, vertę bei interaktyvumą“, – šių metų tendencijas vertina „CodeAcademy“ atstovas. „Nauja studijų realybė tikrai nėra be iššūkių, tad būtina jauniems žmonėms parodyti, jog net ir šioje situacijoje galima gauti siektiną išsilavinimo bei studentiško gyvenimo vertę“.

Daugiau informacijos apie „Programavimo studijas 101“ galima rasti šiame puslapyje

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!