Kibernetinis saugumas

Kibernetinis saugumas yra svarbus valstybei, kariuomenei, korporacijoms, finansų ir medicinos organizacijoms – visiems, kas renka, kaupia ir dirba su svarbia ar privačia informacija. Bet augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius reikalauja vis daugiau dėmesio dirbant ir privačiose įmonėse – jos taip pat gali tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu.

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga kibernetinį saugumą apibrėžia kaip visumą teisinių, informacijos sklaidos, organizacinių ir techninių priemonių, skirtų kibernetiniams incidentams išvengti, aptikti, analizuoti ir reaguoti į juos.  Taip pat įprastinei elektroninių ryšių tinklų, informacinių sistemų ar pramoninių procesų valdymo sistemų veiklai, įvykus šiems incidentams, atkurti.

Ką laikome kibernetinėmis atakomis?

Tai: duomenų vagystės, elektroniniai nusikaltimai, DDOS atakos, Inframe injekcijos, kenksmingo kodo programos, DNS vagystės, tikslinės atakos, SQLi atakos, turinio iškraipymas, sabotažas, šnipinėjimas, kibernetinis karas.

Kaip apsisaugoti?

Naudoti elementarias kibernetinio saugumo priemones: neatidarinėti neaiškių laiškų ir jų priedų, nesijungti prie nesaugių bevielių tinklų, naudoti legalią programinę įrangą ir ją nuolat atnaujinti, laikytis valstybės nustatytų kibernetinio saugumo, elektroninės informacijos saugos reikalavimų. Taip pat svarbu pranešti apie pastebėtus kibernetinius incidentus ir atsižvelgti į bendras kibernetinio saugumo rekomendacijas ir vadovautis Lietuvos bei tarptautiniais saugumo standartais.

 

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos informaciją

Pasidalink

Susisiekite su mumis!