„CodeAcademy“ siūlo tiesiausią kelią į sėkmingai dirbančio programuotojo karjerą – „Studijas 101“

Kalbos apie programuotojų trūkumą netyla jau nebe pirmus metus. Tuo pačiu vis dažniau pasigirsta nuomonių apie tai, kad susirasti norimą darbą neseniai į šią sritį įžengusiam programuotojui ar programuotojai nėra taip ir paprasta. Kuo toliau, tuo labiau pabrėžiamas būtent gerų ir tvirtą pagrindą turinčių programuotojų trūkumas.

Akivaizdu, kad, norint tapti tokiu programuotoju, reikia ir ilgai trunkančių mokslų, ir juos įtvirtinančios praktikos, tačiau ką daryti, jei nenori ar negali tam skirti ilgų metų? Juk pragyventi iš mėgstamo darbo, kuriuo galėtų tapti programavimas, tikriausiai norėtųsi greičiau nei po universitetinių studijų, kurios paprastai trunka iki ketverių metų, o trumpi kursai supažindins su programavimo pasauliu, tačiau bent iš pradžių visgi vargiai užtikrins norimą darbo vietą.

IT specialistus rengianti programavimo ir technologinių mokslų akademija „CodeAcademy“, pasižyminti kompetentingais dėstytojais, itin profesionaliai parengtomis programomis ir stiprių partnerių gausa, siūlo išeitį – „Studijas 101“. Tai variantas, atitinkantis tiek programuotojo keliu nutarusio žengti veržlaus abituriento, siekiančio pakankamai greitos ir užtikrintos finansinės nepriklausomybės, tiek kitos profesijos atstovo, norinčio iš esmės pakeisti specialybę, tačiau negalinčio ar nenorinčio skirti laiko veikiausiai dar vienoms studijoms, poreikius. Jei orientuojatės į įsidarbinimą ir tapimą išties geru programuotoju nesugaištant tam ilgų metų, spalio 2 dieną su nauja grupe startuojančios „Studijos 101“ yra būtent tai, ko reikia.

 

Išgrynintos studijos – greičiausias būdas tapti programuotoju

Tad kas yra „Studijos 101“? Tai naujos kartos kruopščiai išgrynintos programavimo studijos, vos per vienerius metus sparčiai suteikiančios visas reikalingas žinias ir atvedančios studentą į pirmąją rimtą darbo poziciją. „Studijos 101“ yra jau išmėginta ir studentų pasitikėjimą bei itin teigiamą vertinimą spėjusi įgyti programa.

Šias studijas sudaro du mokymosi semestrai, po kurių seka „CodeAcademy“ garantuojama praktika: jei praktikos vietos nepavyksta susirasti patiems, tuo pasirūpina akademija. Pirmojo semestro metu visas dėmesys skiriamas tvirtų programavimo pagrindų įgijimui. Šis mokymosi etapas apima net aštuonias pradedančiųjų programas. Po bendrinio kurso išlaikius egzaminą jau galima rinktis labiausiai patinkančią programavimo kryptį ir likusį studijų laikotarpį susitelkti į pasirinktos programavimo kalbos mokymąsi. Po praktikos studijas vainikuoja diplomas.

Besimokant įgyjamos žinios įtvirtinamos praktinėmis užduotimis, kurios drauge su baigiamuoju darbu atsiduria studento portfolio. Po antrojo semestro galima išsilaikyti programuotojo vertę kilstelėjantį tarptautinį sertifikatą iš keturių krypčių (JAVA, PHP, Front-endo, Web dizaino). Gerai besimokantiems studentams pirmojo sertifikato kainą dengia „CodeAcademy“.

Tačiau, ko gero, vienas didžiausių studijų išskirtinumų ir privalumų trokštantiems nuolat tobulinti žinias ir dar labiau sustiprinti savo pozicijas darbo rinkoje yra taip vadinama žalia „CodeAcademy“ korta: proga visą studijų laikotarpį mokytis ne tik pagrindus ir pasirinktą programavimo kalbą, bet ir papildomas kalbas. Kitaip tariant, galima visiškai nemokamai lankyti ir kitus „CodeAcademy“ kursus.

Nors žinios neabejotinai geriausiai įsisavinamos gyvai dalyvaujant paskaitose, bet jei dėl, tarkime, darbo kartais tenka jas praleisti, galima pasinaudoti internetine prieiga prie paskaitų, kad neliktų jokių spragų.

 

Alternatyva universitetinėms studijoms

„Studijas 101“ galima vadinti universitetinių studijų alternatyva tiems, kas jau apsisprendė tapti programuotojais, o šį rezultatą nori pasiekti greitai ir niekur nestabčiodami. Čia mokomasi tik to, kas iš tiesų padeda įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – programavimo. Programos neištempia jokie šalutiniai kursai, todėl studentai taupo ir laiką, ir pinigus.

„Studijos 101“ yra puikus pasirinkimas, jei studento tikslas – įsidarbinimas ir programuotojo karjera. Kaip rodo 2018 metų duomenys, 80 procentų „CodeAcademy“ studentų, baigusių bent šešis mėnesius trunkančias programas, sėkmingai dirba pagal profesiją. „CodeAcademy“ absolventai dirba tokiose įmonėse kaip „Tesonet“, „Macaw“, „Bazaarvoice“, „Mediapark“, „Danske Bank“, „Carvertical“, „Wisemonks“, „TransferGo“, „Skycop“, „Telia“, „Baltic Amadeus“ ar „Paysera“. Studijos 101 siekia išugdyti dabartinėje rinkoje paklausų specialistą, todėl mokomoji medžiaga nuolat tobulinama atsižvelgiant į lyderiaujančių IT įmonių rekomendacijas.

Žinoma, kalbant apie įsidarbinimą, svarbu neužmiršti, kad darbo rinkos statistika išties iškalbinga: „Infobalt“ tyrimo duomenimis, vidutinis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų darbo užmokestis po mokesčių praėjusiais metais buvo 1604 eurai, o kitų profesijų atstovų – 742 eurai, daugiau nei dvigubai mažesnis. Be to, programavimo sritis pasižymi išties plačia darbo vietų pasiūla: „Infobalt“ tyrimas parodė, kad iki 2020-ųjų Lietuvoje atsiras 13 300 papildomų darbo vietų IRT specialistams. Tad dosnų atlygį siūlančios darbo vietos laukia, kol programuotojai jas kuo greičiau užpildys – jei norisi taip ir padaryti, kodėl nepasirinkus greičiausio kelio?

Todėl jei jau nekantraujate kuo greičiau (tiksliau – spalio 2 dieną) pradėti kelią programuotojo karjeros link ir suprantate, kad tiesiausias jis bus pasirinkus „Studijas 101“, pirmiausia reikėtų užsiregistruoti. Tuomet lauks trys stojamieji testai, tikrinantys informatikos, matematikos ir anglų kalbos žinias. Jų baimintis tikrai nereikia: reikalaujama tik pagrindinių žinių. Patys studentai pabrėžia, kad dėstytojai puikiai sugeba išaiškinti sudėtingiausius dalykus net ir „žaliems“, todėl nereikėtų būgštauti ir dėl to, kaip intensyvaus kurso metu pavyks įsisavinti visą informaciją.

Tiesiausias kelias į tapimą sėkmingai dirbančiu ir uždirbančiu programuotoju kainuoja 3500 eurų. Tikriausiai nereikia priminti, kad mokantis universitete programavimo studijos gali kainuoti gerokai daugiau – apie 8000 eurų, jau nekalbant apie tai, jog jos trunka iki ketverių metų. „Studijų 101” kainos ir kokybės santykį pažymi ir buvę studentai. Už „Studijas 101“ mokėti galima ir dalimis – po 1750 eurų per semestrą, taip pat galima pasinaudoti palankiomis išsimokėjimo sąlygomis.

Tiesa, yra ir dar vienas variantas – „CodeAcademy“ partnerių dovanojama 3500 eurų vertės stipendija. Jei norite dėl jos pasivaržyti, reikia registruotis studijoms ir atsiųsti motyvacinį laišką.

 

Ką sako buvę studentai?

Žinoma, nusakyti, kas yra „Studijos 101“ ir kokia naudą jos suteikia, geriausiai gali jas jau patyrę studentai.

Studentas Lukas, vienareikšmiškai rekomenduojantis „Studijas 101“, tvirtina nesitikėjęs tokio greito tobulėjimo ir tiek profesionaliai perteiktų žinių. „Akademijoje dirbantys specialistai yra tikri savo srities profesionalai. Siekdama užtikrinti studento ateitį, visa akademija dirba kaip vienas kumštis. Smagu, kad ir po studijų studentas nepaliekamas likimo valiai: toliau dirbama su CV, garantuojama praktika ir suteikiama didelė bei stipri pagalba ieškant darbo. Ačiū visai „CodeAcademy“ komandai už geriausias patirtis ir už galimybę būti tokios šaunios ir stiprios bendruomenės dalimi. Dar kartą rekomenduoju!“, – sako Lukas.

Kitas studentas „Studijas 101“ vadina išties įdomiu nuotykiu ir iššūkiu, suteikusiu be galo daug naudingos ir svarbios informacijos apie programavimą ir ne tik: „Praėjus beveik 11 mėnesių, galiu drąsiai teigti, kad patobulinau savo programavimo žinias 200 procentų! Noriu padėkoti Dainiui Vaičiuliui už fantastiškas paskaitas ir nepakartojamą jo darbą. Šio dėstytojo dėka PHP programavimo pamokos buvo ne tik informatyvios, bet ir labai nuotaikingos. Ačiū, Dainiau ir visa „CodeAcademy“ komanda, už supratingumą ir palaikymą studijų metu”.

Prisijungti prie spalio 2-ąją startuojančios naujosios „Studijos 101” grupės laiko dar yra, o tada po metų galbūt jau jūs netversite noru pasidalinti panašiu atsiliepimu ir, kol kiti keiksnos ištęstas studijas ar pabodusį nepelningą darbą, sėkmingai pradėsite dirbti programuotoju.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!