Kartais netikėčiausi ir nuostabiausi dalykai įvyksta tik nebijant žengti to drąsaus ir nekasdienio žingsnio į priekį. Šįkart dalinamės CodeAcademy Kids savanorės istorija. Ieva atvyko pas mus savanoriauti Sillicon Valley vaikų stovykloje, o baigusi savo savanorystę pradėjo praktiką unikalioje Homo Eminens įmonėje. Įmonė tyria verslo antropologiją, atsižvelgdami į klientų poreikius pateikia išsamias konkrečių rinkos segmentų ypatybes, tai, kaip jie naudoja konkrečius produktus ir paslaugas, jų sprendimų priėmimo procesą ir artėjančius elgesio pokyčius.
Apie Ievos ryžtą, drąsius žingsnius ir paties darbdavavio mintis skaitykite mūsų interviu.
Ieva, kaip atsidūrei Silicon Valley stovykloje?
Apie stovyklą tėvams užsiminė šeimos draugas, manydamas, jog ji sudomintų mano penkiolikmetį brolį. Po ilgų mano ir mamos įkalbinėjimų jis vis vien nepanūdo joje dalyvauti, nes, pasak jo, tokio pobūdžio stovykloje “nebus merginų” (nors šioje vietoje jis klydo). Nusivylusi dėl brolio nenoro ir to, jog stovyklos amžiaus cenzą jau seniai viršijau, nusprendžiau, jog mažiausia ką galiu padaryti, tai užpildyti savanorio anketą – maniau, jog ne tik galėsiu išklausyti šaunių, stovyklos siūlomų pranešimų iš įtakingiausių įmonių bei agentūrų rinkoje, bet ir naudingai pritaikyti savo rinkodaros žinias būnant grupės vadove.
Šiuo metu atlieki praktiką Homo Eminens kompanijoje. Verta paminėti ir tai, jog Homo Eminens pranešimai buvo vieni labiausiai patikusių stovyklautojams visų trijų stovyklos pamainų metu. Kaip prasidėjo tavo praktika šioje kompanijoje?
Išklausius Homo Eminens pranešimo stovyklos metu iškart supratau, jog tai, ką jie daro – kombinuoja humanitarinę perspektyvą su verslo etnografija – man labai labai patinka ir yra mini (o jei išties, tai visai net ne mini, o be galo didelė) revoliucija verslo pasaulyje ir visai kitas žvilgsnis į dalykus, kurie prieš tai man buvo labai svetimi, tarkime rinkos analizę, kuri dažniausiai būna sausa, mažai realybę atspindinti statistika, jie keičia anksčiau paminėtąja verslo etnografija, kurios principai yra paremti empatija, įžvalgumu bei interpretacija. Tad jiems pabaigus pranešimą nusprendžiau, jog privalau prieiti prie jų ir susipažinti, užklausti dėl praktikos galimybių, nes tuo metu kaip tik aktyviai dairiausi pozicijos, kurioje galėčiau išmokti naujų įgūdžių bei turiningai panaudoti turimus. Taip (ne)paprastai viskas ir įvyko. Po to sekė el. laiškai, kuriais nusiunčiau savo CV, trumpai papasakojau apie savo patirtį ir galiausiai nutarėme susitikti bei aptarti abiejų pusių viltis bei lūkesčius. Susitikus ir pamačius, jog mintys sutampa – nusprendėme bendradarbiauti, ką ir darome iki šiol!
Papasakok savo įspūdžius: kokia buvo praktikos pradžia, kiek iš viso laiko tęsėsi praktika, ko išmokai, ar pasikeitė tavo požiūris į verslą?
Jau pirmą kartą susitikus aptarėme ką norėčiau bei galėčiau daryti pati ir kokiose srityse jiems reikėtų papildomų rankų. Labai smagu, jog veiklos sritys, kuriomis norėčiau rūpintis pati ir kuriose praverstų mano įžvalgos, sutapo, tad išsiryškinę tris pagrindines, startavome. Praktiką pradėjau praėjus gal savaitei nuo stovyklos pabaigos, o tęsiu iki pat išvykimo atgal į Londoną tęsti studijų. Be galo džiaugiuosi, jog teko garbės susipažinti su Homo Eminens vaikinais iš arti – jie visiškai pakeitė mano požiūrį į verslo industrijoje vyraujančius principus bei įkvėpė vilties ateities planams, kadangi visad save mačiau viduriuke tarp humanitarės bei verslininkės, niekad pilnai nesijaučiau priklausanti konkrečiam poliui, tad dabar galvoju apie potencialias filosofijos arba elgsenos ekonomikos (behavioural economics) studijas.
Papasakok apie Homo Eminens kompanijos energiją viduje – kaip atrodo jūsų diena, ar ofise laikotės kažkokių efektyvaus darbo taisyklių?
Dažniausiai praktikos užduotis mieliau atlieku namuose, taip galiu pilnai kontroliuoti darbo ritmą bei derinti jas su kitais man mielais dalykais, tarkime pertraukėle Kunderos romanui su kava (sveikas, freelancininkų amžiau!), o keliauju į HE ofisą aptarti darbo rezultatus / naujas užduotis bei kitus dalykus, kuriose reikalingas mano fiziškas būvis. Pats HE ofisas man yra vieta, į kurią visad smagu sugrįžti, pradedant nuo interjero, balansuojančio ties klasicistinėmis idėjomis bei modernumu, baigiant žaisminga energija, tvyraujančia ofise.
Na, o dabar norėtųsi pasidalinti ir kitos pusės pirmaisiais įspūdžiais. Trumpai pakalbinome įmonės Homo Eminens vadovą Dominyką Karpovič, kur CodeAcademy Kids savanorė Ieva rado savo praktikos vietą, ir dalinamės jo mintimis.
Dominykai, ar dažnai turite praktikantus savo įmonėje?
Pirmasis kartas, kai turime praktikantę, ir tuo labai džiaugiamės. Dabar ir kitiems rekomenduojame.
O kaip čia išeina, kad būtent Ievai atiteko ši pozicija, kurios tarsi prieš tai net nebuvo jūsų įmonėje?
Ji parodė teisingą iniciatyvą ir pats faktas, kad dalyvavo socialinėje veikloje paskatino mus rimčiau pasižiūrėti į šį procesą. Po pirmo susitikimo mums nekilo klausimų dirbti kartu su Ieva ar ne. O po pirmųjų jos darbų – nebenorime paleisti.
Ar gerai įpūsti naujų vėjų į susiformavusią komandą?
Ypatingai gerai! Mes su Ieva ne tik įgyjame naujų įgūdžių, bet ir šiek tiek keičiame požiūrį į tolimesnę įmonės plėtrą.
Ilgą laiką dirbote trise – ar sunku dalį darbų patikėti naujai atėjusiam žmogui?
Vienas mūsų labai skatino žengti šį žingsnį ir anksčiau, tačiau, matyt, reikėjo pribręsti bei atrasti tinkamą žmogų, kuris išjudintų procesą. Kai ilgai dirbi nedideliame rate – kokybė ir greitis išauga labai smarkiai, tačiau naujos perspektyvos parodo galimybę plėtrai.
Ar ši praktika – tai mėnesis patirties dirbant pas jus ir su jumis, ar planuojamas koks nors tęstinumas?
Ieva pas mus darbuosis iki spalio mėnesio, o toliau ji vyksta baigti mokslų į Didžiąją Britaniją. Planuojame palaikyti su ja ryšį ir įtraukti prie susijusių projektų ar net duoti administruoti tam tikras veiklas nuotoliniu būdu.
Trumpai prisimenant CodeAcademy Kids Silicon Valley 2017 stovyklą:
– Virš 150 moksleivių
– Daugiau nei 15 unikalių verslo idėjų
– Daugiau nei 10 rinkose lyderiaujančių kompanijų atstovų
– 3 nugalėtojų komandos, kurioms atiteko Bridge for Billions verslumo inkubatorius
Stovyklos konceptą bei akimirkas galite rasti čia ir čia.