Sykį grįždama iš universiteto 22-ejų britė Ella traukinyje išsitraukė telefoną – ji norėjo pasiklausyti muzikos ir atsipalaiduoti. Mergina mažiausiai tikėjosi, kad jos telefoną iš nežinomo „iPhone“ pasinaudojant „AirDrop“: funkcija užplūs 15 vyriško lytinio organo nuotraukų. Ella taip nusigando, kad kelias savaites vengė viešojo transporto ir išjungė „AirDrop“ funkciją. Ji negalėjo patikėti, jog tokie dalykai yra teisėti.
Viešas lytinių organų demonstravimas siekiant, kad kitas asmuo juos pamatytų ir dėl to sunerimtų, Anglijoje laikomas nusikaltimu, už kurį gresia dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau taip besielgiantiems internete tai netaikoma.
Bet neseniai Anglijos Teisės komisija pateikė rekomendaciją nepageidaujamų intymaus pobūdžio nuotraukų siuntimą laikyti nusikalstamu elgesiu. Šis nusikaltimas vadinamas „cyberflashing“.
Rekomendacija pabrėžia, kad svarbu sutelkti dėmesį ne tokių į nuotraukų ar vaizdo įrašų turinį, o į aukų patiriamą psichologinę žalą.
Ši rekomendacija susilaukė palankių aktyvistų vertinimų. Džiaugtasi, kad pagaliau pripažinta, jog nepageidaujama nuotrauka gali sukrėsti, išgąsdinti ir pridaryti žalos. Be to, aktyvistai atkreipia dėmesį, kad „cyberflashing“ praktikuojantys asmenys gali ryžtis ir pavojingesniems smurtiniams nusikaltimams.
Tiesa, teisininkai visgi pastebi, jog siūlomas įstatymas neapima visų „cyberflashing“ formų. Šiuo atveju tektų įrodinėti, kad nusikaltėlis iš tiesų ketino aukai sukelti skausmą, o ne pajuokauti.
Be to, siekiant kriminalizuoti tokio pobūdžio elgesį, iškyla ir kitų problemų: interneto anonimiškumo klausimas, faktas, kad apkaltintieji yra linkę ginčyti kaltę ir tikėtinas mažas aukų pranešimų procentas.
Teisininkų ir žmogaus teisių aktyvistų grupė „End Cyber Abuse“, kovojanti su technologijų įgalintu smurtu lyties pagrindu, džiaugiasi, kad buvo suvoktas „cyberflashing“ keliamos žalos rimtumas ir žengti pirmieji teisiniai kovos su šiuo reiškiniu žingsniai.
Visgi organizacija pabrėžia, jog „cyberflashing“ kriminalizavimas būtų tik didelės kovos su smurtu lyties pagrindu pradžia. Siekiant įveikti šią negerovę, būtina suvokti, jog „cyberflashing“, kaip ir visos technologinės prievartos formos, kyla iš nelygybės ir giliai įsišaknijusios mizoginijos. Todėl pergalę pasiekti padės tik sisteminiai pokyčiai.
Šaltinis: DazedDigital.com