Vadovai stengiasi bet kokia kaina susigrąžinti darbuotojus į biurus

Kas naujo technologijų pasaulyje nutiko praėjusią savaitę? Kviečiame skaityti ketvirtąjį „Technologijų ritmu“ epizodą ir sužinoti! 

Vadovai stengiasi bet kokia kaina susigrąžinti darbuotojus į biurus

Darbo iš namų privalumus šiemet pajuto daugelis. Panašu, jog dabar verslas užsibrėžė tikslą mums parodyti, kokių privalumų gali turėti darbas biure.

Londone įsikūręs privataus kapitalo įmonės „Advent International“ biuras darbuotojus atvykti į darbą vilioja sumokėdamas jiems už kelionę taksi. Finansinių technologijų, žiniasklaidos ir duomenų milžinas „Bloomberg“ kiekvienam iš savo 20 000 darbuotojų visame pasaulyje siūlo po 75 dolerius dienpinigių transporto išlaidų padengimui. „Goldman Sachs“ savo darbuotojams siūlo dešimt papildomų vaikų ar globotinių priežiūros dienų bei nemokamus pusryčius ir pietus išsinešimui. Ir taip toliau.

Nepaisant tokių iš pažiūros sveikintinų kompanijų veiksmų, korporatyvinių darbo vietų ekspertas Maciej Markowski yra susirūpinęs dėl tokios “lepinimo” politikos. Pasak eksperto, ji iš tiesų neatitinka pagrindinių darbuotojų poreikių. M. Markowski teigimu, nemokama kava ir papildomi pinigai nesprendžia pagrindinės – saugumo – problemos. Ekspertas tikina, kad norėdamos sugrąžinti darbuotojus įmonės turi siekti sumažinti baimę, o tai apima kur kas kompleksiškesnius sprendimus nei vien privataus transporto paslaugos.

Tarp teigiamų sprendimų galėtų būti kompanijos „Price Waterhouse Cooper“ pavyzdys. Savo fizinius padalinius įmonė įrengė taip, kad darbo vietos būtų išdėstytos tarsi šaškių lentoje, saugiu atstumu nutolusios viena nuo kitos. Kitą idėją būtų galima pasiskolinti iš myhive pastatų Vienoje, kur liftai ir besisukančios durys valdomi naudojant specialiąją išmaniojo telefono programą, kad nebereikėtų liesti jokių paviršių.

Tiesa, psichologai žvelgia giliau sakydami, kad žmones likti namuose motyvuoja daugybė skirtingų dalykų. Įmonėms norint susigrąžinti darbutojus į biurus, teks gerokai padirbėti ieškant, kokie individualūs kiekvieno darbuotojo poreikiai ir kaip juos motyvuoti.

Šaltinis: Wired UK

 

Nuo ofiso darbuotojų keliaukime prie kitų, kurių gyvenimą stipriai paveikė pandemija ir darbas iš namų – tai vaikai 

Nuotolinis mokymasis tarsi legalizavo vaikų buvimą prie ekranų, tačiau toks pokytis nepraeina be pasekmių. Viešojoje erdvėje pradedama diskutuoti apie vaikų pervargimą nuo mokymosi nuotoliniu būdu.

Profesorius David Anderson sako, kad nuotolinis mokymasis sukelia kur kas mažiau dirgiklių nei gyvas keliavimas į mokyklą, susitikimas su draugais ir buvimas klasėje. Taigi natūralu, jog dalis vaikų lieka įsitraukę į nuotolinį mokymąsi, tačiau kitai daliai jis tiesiog pabosta ir vaikai praranda motyvaciją, tampa suirzę, nerimąstingi ir sunkiai susikaupia.

Pasak profesoriaus, kuris dirba su hiperaktyviais ir elgesio sutrikimų turinčiais vaikais, būtent tokiems vaikams gali kilti daugiau nuotolinio mokymosi iššūkių. “Vaikams, kurie sunkiai susikaupia, kuriems tiesiog fiziškai sunku pasėdėti ramiai, nuotolinis mokymasis neturi pasiūlyti nieko, kas padėtų su tokiais trukdžiais susitvarkyti”, – sako jis.

Anderson teigimu, nuotolinis mokymasis taip pat yra nemenkas iššūkis tėvams, nes jie, o ne mokytojai, tampa atsakingais už vaiko motyvaciją mokytis. Taigi, kas galėtų padėti?  Ekspertai rekomenduoja sukurti mokymuisi patrauklią erdvę: vaiko kambarį dekoruoti nuotraukomis ar piešiniais, patogioje vietoje laikyti visas mokymosi priemones bei išnešti iš kambario žaislus. Svarbu ir įvesti dienos rutiną, kuri apimtų pamokas, petraukas, valgymo laiką, pasivaikščiojimus ir panašiai. Kalbant apie psichologinę pagalbą, kaip ir visuomet padėtų atviras ir nuoširdus pokalbis su vaiku apie tai, kaip jis jaučiasi, kas jam sunkiausia. Galbūt pats vaikas pasiūlys idėjų, kas jam padėtų ir labiau motyvuotų mokytis. Svarbiausia – išsiaiškinti jūsų vaiko poreikius ir tuomet eksperimentuoti su sprendimais.

Šaltinis: Mashable

 

Šiandien taip pat svarstome, ar sporto klubai amžiams persikels į namus

Jei prieš pasaulinę pandemijos situaciją į sporto klubą keliaudavote šešias dienas per savaitę, greičiausiai ir karantino metu radote būdų, kaip sportinę veiklą tęsti namuose. Pavyzdžiui, naudoti Tempo Studio įrangą su ekranu, svoriais ir 3D sensorine sistema, sekančia ir koreguojančia judesius. Nemėgstate dirbti su svoriais? Rinkoje rasite visko – nuo bokso pirštinių iki laipiojimo sienų.

Tiesa, sportas namuose gyvavo ir iki pandemijos – bėgimo takeliai ar dviračiai. Tačiau naujoji įranga gali pasiūlyti kur kas daugiau, tai yra – vis atnaujinamą turinį, jūsų progreso analizę ir grįžtamąjį ryšį bei patarimus. Ir siūlo daugiau už labai panašią kainą kaip ir sporto klubo narystė, o neretai – ir visai nemokamai, jei naudojatės tiesiog nemokama sporto programėle.

Tarsi visi svoriai linksta sporto klubo namuose naudai. Ar kas nors dar gali atvesti žmones į sporto klubus? Žinoma. Tas pats motyvas, kuris atveda mus į darbus, mokyklas, būrelius, kavines. Tai – socialiniai ryšiai. O jų žmogui reikės visada.

Šaltinis: Mashable

 

Pabaigai – apie ryšius, kurie galėtų būti nutraukti

Nors Isis organizacija šiandien nugalėta ir iškelta iš teritorijų, kurias buvo užėmusi Irake ir Sirijoje, jos palikimas žmonijai dar gyvas – ne tik prisiminimuose, bet ir internetinėje erdvėje.

Detali Isis informacija apie terorizmo organizavimą yra laisvai prieinama interneto talpyklose. Čia galima rasti net 4 tūkstančius aplankų, tarp kurių didžiausio dėmesio sulaukia “Mujahid’s Bag”. Jame pateikiama mokomoji medžiaga ginklavimąsi, bombų gamybą, teroristinių atakų ir lėktuvo užgrobimų organizavimą bei būdus apgauti saugos tarnybas.

Aplankuose galima rasti ir Isis Portalo Muslim News naujienų bei vaizdo įrašų iš atakų, egzekucijų ir kalbų. Įkelta ir mokinių ugdymo programa, į kurią įtrauktas ideologijos mokymas ir mobilioji programėlė arabų kalbai, kur mokomasi šaudant į JAV kareivius.

Kovos su terorizmu ekspertai, pareigūnai ir technologijų gigantai vis bando šią informaciją panaikinti, tačiau nesėkmingai: vos ištrynus ją vienoje vietoje, ji netrukus atsiranda kitoje. 

Islamo valstybės moto skamba: “išlikti ir plėstis”. Panašu, kad žlugusi organizacija savo išlikimą bando palaikyti bent jau virtualioje erdvėje.

Šaltinis: Wired UK

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.