Kurie lietuviški startuoliai šiemet gali pažerti malonių staigmenų?

Virtualios technologijų parodos naujovės: nuo skraidančių automobilių iki išmanaus lūpdažio

Didžiausia metų technologijų paroda „CES 2021“ šiemet dėl pandemijos persikėlė į virtualią erdvę. Tačiau pasaulį užklupę sunkumai technologijų vystymosi, panašu, tikrai nesustabdys. Parodoje šiemet netrūksta technologijų pažangos, šiandieninių poreikių ir nežabotos vaizduotės dėka užgimusių kūrinių.

Štai keletas parodoje pristatytų įdomybių.  

Mažiau nepatogumų dėl veido kaukės. Viešumoje be kaukės būti nevalia, o kalbant telefonu patogumo ji tikrai neprideda. Todėl kompanija „Binatone“ siūlo išeitį: apsauginę kaukę „MaskFone“. Kalbant telefonu, jos nereikia nusiimti ar kęsti „nešvarius“ garsus. Šiame išradime įmontuotas mikrofonas ir ausinės. Kaukė yra skalbiama, turi keičiamus filtrus. Ji taip pat puikiai pravers ir norint pasiklausyti muzikos. 

Galimybė išmatuoti viruso plitimo riziką. Kompanija „Airthings“ reaguoja į aktualijas: nuo šiol jos gaminamus jutiklius naudojančios įmonės galės įvertinti viruso plitimo riziką. Jutikliai viruso plitimo pavojų patalpoje vertina atsižvelgdami į temperatūrą, drėgmę ir žmonių skaičių.

Pirmasis „Sony“ dronas. Japonijos technologijų gigantė pristatė droną „Airpeak“ ir metė iššūkį vienai dronų gamybos lyderių – kompanijai DJI. „Airpeak“ gali skraidinti „Sony“ „Alpha“ serijos kamerą. Dronas, panašu, neliks nepastebėtas profesionalių fotografų ir filmų kūrėjų. 

Kam važiuoti, jei galima skristi? „General Motors“ parodoje pristatė elektrinio „Cadillac“ orlaivio idėją. Tai savivaldis vertikalia padėtimi kylantis ir nusileidžiantis vienvietis orlaivis. Ateities transporto priemone jau tituluojamas „Cadillac“ orlaivis turėtų būti skirtas trumpoms kelionėms virš miesto stogų.

Iš dušo galvutės – ne tik vanduo, bet ir muzika. Kompanija „Ampere“ pristatė Bluetooth kolonėlę „Shower Power“. Kolonėlė jungiama prie dušo galvutės. Joje esantis hidrogeneratorius besimaudant duše iš tekančio vandens gamina elektrą. Be to, kolonėlė pagaminta iš vandenyne surinkto perdirbto plastiko.

Išmanus grožis. „Yves Saint Laurent“ siekia palengvinti grožio kančias ir pristato išmanųjį lūpdažį. Puodelio dydžio įrenginyje įtaisyti trijų skirtingų atspalvių skysčiai. Pasitelkiant programėlę, iš jų išgaunama daugybė išskirtinių lūpdažių atspalvių. Programėlė (žinoma, pasitelkdama dirbtinį intelektą) pasiūlo tinkamiausią atspalvį. Tačiau jį galima parinkti ir tiesiog remiantis nagų lako ar aksesuarų spalva.

Šaltinis: Wired.com

Efektyvaus mokymosi paslaptys: klaidos, peržengtos ribos ir jokių pasiteisinimų

Mokymosi visą gyvenimą svarba neabejojama. O į ką derėtų atkreipti dėmesį, siekiant būti sėkmingu mokiniu, nepriklausomai nuo savo amžiaus? Įžvalgomis ir patarimais dalijasi rašytojas ir žurnalistas Tomas Vanderbiltas.

Išnaudokite pradedančiojo privalumus. Pačioje mokymosi pradžioje, kai dar neslegia patirčių našta, į pasaulį ir save galime pažvelgti naujai. Mūsų mąstymas išsivaduoja nuo išankstinių nuostatų, jo nevaržo lūkesčiai ir kategoriškas požiūris. Išeiname iš komforto zonos ir tampame panašūs į mokymuisi imlius vaikus. O svarbiausia – imame mėgautis mokymųsi.

Vaikai – geriausiai mokytojai. Vaikai puikiausiai supranta, kad kažko išmokti įmanoma tik klystant ir klumpant, o po nusivylimo seka sėkmė. Užtenka vien pasižiūrėti į vaikščioti besimokantį vaiką. Dauguma suaugusiųjų po tiek nesėkmių jau pasiduotų. Tad atkaklumo iš jų verta pasimokyti. 

Be to, vaikai visada ieško įvairovės – tai pagreitina mokymosi procesą. Žinoma, labai praverstų perimti ir vaikų polinkį balansuoti ties galimybių riba. Tai nėra lengva, tačiau kai pasidaro lengva, liaujamės mokytis.

Neikite lengviausiu keliu – neišradinėkite dviračio. Neapsistokite ties jau aiškiais ir suprantamais dalykais. Eksperimentuokite, nebijokite klaidų ir betvarkės, perženkite ribas, negalvokite apie pasekmes. Tai geriausias būdas augti.

Neleiskite smegenims jūsų stabdyti. Įprotis įkyriai permąstyti procesą yra vienas didžiausių mokymosi priešų. 

Mokytis niekada nevėlu. Suprantama, su metais mokytis tampa sunkiau. Bet mūsų smegenys mokytis pasirengę visada, nesvarbu, kiek mums metų. Tad amžius – ne kliūtis ir ne pasiteisinimas. Vaiko ar jaunuolio mokymosi greičio pasiekti galbūt nepavyks. Tačiau kuo daugiau mokomės, tuo greičiau ir išmokstame.

Šaltinis: NextBigDealClub.com

2021-ųjų atmintinė IT vadovams

Masinis perėjimas prie nuotolinio darbo virto IT vadovų įgūdžių išbandymu. Šiuo metu kompanijos sėkmei užtikrinti būtina tam tikra savybių kombinacija, kurios svarba tik stiprės. Galima išskirti tris pagrindinius įgūdžius, reikalingus efektyviai dirbančiam IT vadovui.

Pirmasis įgūdis – į verslą orientuotų sprendimų kultūros diegimas komandoje. Svarbu suvokti, kad, siekdama skatinti investicijas ir augimą, IT organizacija savo mąstymu ir elgsena privalo neatsilikti nuo kitų verslo elementų. 

Šį įgūdį įgyti ir lavinti padės patyrusio vadovo mentorystė arba verslo lyderystės studijos. O tada bus galima drauge su komanda vertinti esamą situaciją, pokyčius ir rezultatus. 

Antroji savybė – pasitikėjimo stiprinimas ir naujovių skatinimas. Kai komanda jaučia vadovo pasitikėjimą ir yra raginama nevengti naujovių, stiprėja asmeninė atsakomybė ir kūrybiškumas. Darbuotojai nemano esantys vien „nurodymų vykdytojai“.

Todėl svarbu orientuoti komandą į kūrybiškumą, užtikrinti abipusiu pasitikėjimu grįstą ir atvirą bendravimą. Vadovas turėtų ne diktuoti savo sprendimus, o sudaryti geriausias sąlygas komandai priimti šiuos sprendimus savarankiškai.

Trečiasis esminis IT vadovo įgūdis – gebėjimas įžvelgti talentus ir pritraukti juos į savo organizaciją. Kompanijoms neretai tenka spręsti talentingų ir kvalifikuotų IT specialistų trūkumo problemą. Visgi sunku atsisakyti dirbti su į augimą orientuotu vadovu, išmanančiu šiuolaikiškus įrankius ir metodus. Toks vadovas nuolat atnaujina žinias ir apsupa save tikrais profesionalais.

Nuotolinio darbo iššūkis privertė IT vadovus mokytis neįtikėtinu greičiu. Tačiau susitelkdami į minėtus įgūdžius ir juos tobulindami, vadovai pažabos dabarties ir ateities pokyčių atneštus iššūkius.

Šaltinis: ITProPortal.com

Kurie lietuviški startuoliai šiemet gali pažerti malonių staigmenų?

Technologijų talentų gausa, „Vinted“ sėkmės istorija ir palankios sąlygos paklojo pamatą tvirtai Lietuvos startuolių kultūrai. Jie neslepia pasaulinių ambicijų, o Vilnius tapo svarbiu Europos startuolių arenos žaidėju. 

Itin daug žadančiai atrodo šie dešimt per pastaruosius ketverius metus įkurtų ir sparčiai augančių startuolių. Panašu, kad, nepaisant pandemijos, iš jų šiemet galime tikėtis malonių staigmenų.

„kevin.“ – „fintech“ startuolis, siūlantis saugią mokėjimų infrastruktūrą. Jis suteikia atvirosios bankininkystės galimybę ir siekia mokėjimų procesą padaryti pigesnį, greitesnį, sklandesnį ir patogesnį. „Mastercard Lighthouse‘ programa „kevin.“ pripažino geriausiu startuoliu Baltijos šalyse.

„Eneba Games“ – žaidimų prekyvietė, kurioje žaidimų entuziastai gali saugiai ir patogiai pirkti ar parduoti skaitmeninių žaidimų raktus. 26 mln. unikalių vartotojų turintis startuolis neseniai užsitikrino 6,55 mln. eurų investiciją ir rengiasi užkariauti naujus horizontus.

„Ligence“ – gydytojų kardiologų darbą palengvinti siekiantis startuolis. „Ligence“ kuria dirbtinio intelekto įrankį, automatizuojantį širdies ultragarsinį tyrimą. Dėl gerokai sutrumpėjusio tyrimo laiko jis taptų prieinamesnis pacientams. Pernai „Ligence“ triumfavo konkurse „EIT Health Innostars Awards“.

„Ooniq“ – dalijimosi ekonomika paremta ir bendruomenės principu veikianti tarpusavio draudimo platforma. „Oooniq“ pamažu keičia pasaulinę draudimo sistemą.

„Go Ramp“ – transporto užsakymų valdymo platforma. „Go Ramp“ įmonėms padeda centralizuotai valdyti logistikos paslaugų pirkimo ir pervežimo informaciją bei dokumentaciją. Per praėjusius metus startuolis pritraukė 570 tūkst. eurų investicijų ir plečiasi į Lenkiją bei Vakarų Europą.

„Discontract“ – realaus laiko meistrų iškvietimo ir namų priežiūros bei remonto paslaugų platforma. Šiandienos kontekste itin aktualus startuolis pernai pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją.

„Profitus“ – internetinė nekilnojamojo turto sutelktinio finansavimo platforma. „Profitus“ jau finansavo apie 20 mln. eurų ir padėjo surinkti lėšų 144 Lietuvoje esantiems nekilnojamojo turto projektams.

„Viezo“ – baterijas pramonės įrenginiuose pakeisti siekiantis startuolis. „Viezo“ kuria naujo tipo medžiagas, suteikiančias galimybę generuoti energiją iš vibracijų. Kompanija ketina netrukus pristatyti naują produktą – iš vibracijų gauta elektros energija maitinamą belaidį jutiklį.

„Ziticity“ – vienas sparčiausiai augančių miesto logistikos startuolių Europoje. „Ziticity“ teikia siuntų pristatymo paslaugas ir siūlo verslams galimybę prekes ar maistą pristatyti per vieną valandą. Naujausia 2,2 mln. eurų dydžio investicija padeda startuoliui tą pačią dieną pristatomų prekių paslaugą versti naujuoju rinkos standartu.

„Fleming“ – išmani dirbtiniu intelektu grįsta sveikatos priežiūros programėlė, užtikrinanti greitas virtualias gydytojo konsultacijas ir stebinti sveikatos būklę. Startuolio pažangą spartina pernai užsitikrinta 1,3 mln. eurų investicija.

Šaltinis: EU-Startups.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!