„Apple“ elektromobilis į gatves išriedės jau greitai – jei tik apskritai bus sukurtas
Kalbos apie novatoriška baterijų technologija pasižymėsiančius „Apple“ elektromobilius netyla jau seniai. Nors pati „Apple“ nepatvirtino, dabar spėjama, kad jų gamyba galiausiai turėtų prasidėti 2024-aisiais.
Elektromobilio idėja „Apple“ įkūrėjo Steve‘o Jobso galvoje kirbėjo dar 2008-aisiais. Tačiau pirmą kartą žinia apie konkretų „Apple“ automobilio – didžiausio būsimo „Teslos“ konkurento – kūrimo projektą „Titan“ pasklido 2015-aisiais. Atrodė, kad „Apple“ turi užtektinai tokiam projektui būtinų lėšų ir laiko. Bet, nors darbai vyko, projektas, regis, išsikvėpė. Kuo toliau, tuo labiau atrodė, kad realus „Apple“ pagamintas automobilis tolsta.
Kodėl „Apple“ žygis į automobilių gamybos sektorių taip užtruko? Naujo automobilio kūrimas – nelengvas ir laiko reikalaujantis procesas, ypač jei kompanija ketina taikyti naują technologiją. Na, o viena turtingiausių ir pažangiausių pasaulio kompanijų tokiu atveju be naujos technologijos tikrai neapsieis.
2020-aisiais visgi pasirodė pranešimų apie tai, kad „Apple“ atgaivino planus pristatyti savos gamybos automobilį. Juos vainikavo bene tiksliausias iš visų „Reuters“ straipsnis, kuriame teigiama, jog galutinis „Apple“ projekto rezultatas turėtų išriedėti į gatves maždaug po penkerių metų. Jis turėtų pasižymėti naujais „Apple“ sprendimais. Tai pačios kompanijos sukurta savivaldžių automobilių technologija ir pigesnių bei ilgiau tarnaujančių „naujos kartos“ baterijų sistema. Turint omenyje „Apple“ pastangas tobulinti esamų produktų baterijas, tai nė kiek nestebina.
Pranešimas apie galimą „Apple“ elektromobilio pristatymą „Teslai“ atnešė keletą liūdnesnių dienų. Tiesa, kompanijos įkūrėjo Elono Musko tai nesutrikdė. Jis taip pat neslėpė prieš kelerius metus mėginęs „Apple“ parduoti „Teslą“, tačiau „Apple“ vadovas Timas Cookas pasiūlymu nesusižavėjo.
Būsimojo „Apple“ elektromobilio kontūrai pamažu ryškėja, o ar jis tikrai išriedės į gatves ir sukels nerimo „Teslai“ – pamatysime.
Šaltinis: Vox.com
Ką daryti, kai aukštojo mokslo diplomas sėkmės darbo paieškose neatneša?
Pasak „Google“ ekspertų, šiandieninėje darbo rinkoje aukštojo mokslo diplomas tikrai ne visada garantuoja sėkmę. Tačiau į geriau apmokamas ir paklausesnes darbo pozicijas nusitaikiusiems žmonėms daugiau durų atverti padeda profesinius įgūdžius patvirtinantys sertifikatai.
Dėl šios priežasties „Google“ siūlo tokias programas kaip „Grow with Google“. Programa suteikia pažymėjimą ir per maždaug pusmetį padeda pasirengti darbui paklausiose srityse, tarkime, informacinių technologijų sferoje. Be to, siekiant, kad sertifikatai būtų prieinami kuo didesnei daliai žmonių, bendradarbiaujama su švietimo įstaigomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.
Jungtinėse Valstijose į tokio pobūdžio programas įsitraukė daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Nemažai daliai jų jau pavyko susirasti norimą darbą.
„Google“ neabejoja, kad plačiai prieinami mokymų sprendimai padės susirasti aktualiausius popandeminės ekonomikos darbus.
Šaltinis: Axios.com
Kas laukia po bitkoino kainos šuolio?
Po keleto nestabilių metų bitkoino vertė pirmą sykį peršoko simbolinę 20 tūkst. dolerių ribą ir toliau auga. Šie metai kriptovaliutai buvo itin banguoti: ji patyrė didesnį nei 400 proc. augimą, nors kovą buvo pasiekusi žemumas.
Bitkoino – svarbiausios skaitmeninės valiutos – istorijos pradžioje jo vertė nesiekė nė dešimties centų. Vėliau ji ėmė stabiliai augti, o 2017-ųjų pabaigoje priartėjo prie 20 tūkst. dolerių ribos. Vėliau laukė svyravimai, o šie metai atnešė neregėtą augimą. Pataikiusiems tinkamu laiku investuoti ir parduoti bitkoinas tapo patrauklia investicija.
O kas nulėmė pastarąjį kriptovaliutos kainos šuolį? Panašu, kad yra keletas veiksnių, dėl kurių kilo bitkoino vertė. Vienas esminių – instituciniai investuotojai, įžvelgę bitkoino galimybes tapti saugia ateities investicija.
Pasak analitikų, šiuos investuotojus vilioja ne tiek dabartinė kriptovaliutos grąža, kiek jos milžiniškas potencialas. Dalis didžiųjų pasaulio investuotojų, tarp kurių yra ir Volstryto milžinai, vis labiau atsigręždamos į kriptovaliutas, o ypač – bitkoiną, skatina ir vartotojų susidomėjimą jomis.
Be to, bitkoinas atrodo moderni alternatyva anksčiau investavusiems į auksą. Kaip ir aukso, bitkoinų kiekis rinkoje yra ribotas – jų numatyta 21 milijonas. Ekonominės koronaviruso krizės valdymo priemonės lemia spartų pinigų kiekio augimą. Todėl dėl ribotos pasiūlos kriptovaliuta tokiomis aplinkybėmis tampa patraukliu variantu siekiantiems apsaugoti savo turtą.
Nors bitkoinas garsėja nestabilumu, pastarieji įvykiai leidžia prognozuoti šiokį tokį nusistovėjimą. Pavyzdžiui, spalį beveik 350 milijonų vartotojų turintis „PayPal“ pranešė leisiantis pirkti, parduoti ir pervesti bitkoinus.
Tačiau pasigirsta ir perspėjimų investuotojams neprarasti budrumo. Juk jau turime precedentą, kai labai panašioje situacijoje aukštumas pasiekusio bitkoino kaina smuko daugiau nei trečdaliu. Istorija tikrai ne visada pasikartoja, bet jos pamokų ignoruoti taip pat nevalia.
Šaltinis: iNews.co.uk
Planai ir pažadai 2021-iesiems: leiskime technologijoms užtikrinti produktyvumą
Šventiniu laikotarpiu ne tik apžvelgiame besibaigiančius metus, bet ir dėliojamės planus bei pažadus besibeldžiantiems. O ko kompanijos galėtų siekti technologijų srityje, norėdamos, kad kiti metai būtų produktyvūs ir sėkmingi? Štai keletas variantų.
Efektyvesnis bendradarbiavimas. Šiandieninėje darbo aplinkoje bendradarbiavimas virto būtinybe ir naująja realybe. Tai skatina komandas pasitelkti efektyvesnius šiuolaikiškus metodus ir įrankius. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti „Microsoft Office“ ar „Adobe Creative Cloud“ bendradarbiavimo funkcijomis ar tokių platformų kaip „Google Workspace“ arba „Microsoft Teams“ privalumais.
Informacijos saugumas – visų veiklų dalis. Vidinės saugumo grėsmės, susijusios su nepakankamu komandos narių informaciniu raštingumu, yra ne mažiau pavojingos nei kylančios iš išorinių šaltinių. Todėl informacinis saugumas privalo tapti pamatine visų organizacijos veiklų dalimi. Kiekvieną komandos narį būtina apmokyti atpažinti pavojus ir į juos reaguoti.
Rūpestis dirbančiais iš namų. 2020-iejį atnešė precedento neturintį masinį darbą iš namų. Ši tendencija neabejotinai bus aktuali ir kitąmet. Tad reikia užtikrinti, kad nuotoliniai darbuotojai neprarastų produktyvumo. Todėl juos būtina aprūpinti naujajai realybei būtinais įrankiais ir įranga. Tai gali būti ne tik konkretūs įtaisai, greitas ir saugus interneto ryšys, bet ir tokie elementarūs, tačiau nepaprastai svarbūs dalykai kaip patogus darbo stalas ir kėdė.
Efektyvus technologijų išnaudojimas. Nemaža dalis kompanijų pastaruoju metu intensyviai investuoja į technologijas, bet žadėtos grąžos nesulaukia. Todėl organizacijai svarbu išmokyti darbuotojus naudotis jau turimais įrankiais ir atrasti naujas ar tiesiog dar neišmėgintas įprastų programų funkcijas.
Naujų technologijų taikymas. Naujos technologijos padės didinti kompanijos produktyvumą. Verta apsvarstyti, kaip tą daryti galėtų tokios technologijos kaip mašininis mokymasis ar dirbtinis intelektas.
Tad drąsiai ženkime į 2021-uosius – padedant technologijoms, jie bus produktyvus ir sėkmingi.
Šaltinis: K2e