Nors ribojimai pamažu laisvėja, keliauti visgi dar nėra taip paprasta kaip iki pandemijos. Tad Lietuvos sostinė Vilnius ir Lenkijos miestas Liublinas nutarė pasitelkti technologijas ir išmėginti kitokį susisiekimo būdą. Miesto gyventojams realiu laiku pažvelgti vieniems į kitus leidžia virtualus tiltas – „Portalas“.
Instaliacijos „Portalas“ esmė – dvejos apskritimo formos „durys“, įkurdintos abiejuose miestuose. Prie Vilniaus geležinkelio stoties esantis „Portalas“ suteikia miesto gyventojams galimybę realiu laiku bendrauti su pagrindinėje Liublino aikštėje esančiais gyventojais. Liublinas nuo Vilniaus nutolęs daugiau nei 600 kilometrų.
Kad būtų galima teleportuotis į kitą miestą, „Portalui“ pasitelktas didžiulis ekranas, kameros ir tiesioginė transliacija. Na, o projekto kūrėjai nutarė savęs nevaržyti ir instaliacijai pasirinko futurizmu alsuojantį dizainą.
Esminis projekto „Portalas“ tikslas yra paskatinti žmones išplėsti vienybės suvokimą ir stiprinti tarptautinę miestų bei valstybių draugystę.
Pasak Benedikto Gylio, projekto idėjos autoriaus ir Benedikto Gylio paramos fondo prezidento, „Portalas“ simbolizuoja suvienijantį tiltą. Tai tarsi kvietimas pakilti virš nesutarimų ir išankstinių nuostatų, paliekant šiuos dalykus praeičiai.
Portalo idėją realybe pavertė VILNIUS TECH kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ komanda.
Nuo pradinio sumanymo iki jo įgyvendinimo prabėgo penkeri metai. Projektas buvo pristatytas gegužės pabaigoje – tuo metu, kai visi jutome nenumaldomą pandemijos ribojimų sukeltą nuovargį. Tad „Portalas“ tapo savotišku langu į platesnį pasaulį.
Projektas „Portalas“ nėra vienkartinė iniciatyva. Projekto techninė komanda drauge su Benedikto Gylio paramos fondu ir tarpdisciplininės kultūros centru „Crossroads“ ateityje planuoja įrengti dar ne vieną atskirus pasaulio miestus sujungiantį „Portalą“.
Šaltinis: ThePointsGuy.co.uk