„Starlink Lithuania“ veiklos pradžia – jau ne už kalnų

Elono Musko kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ Lietuvoje įsteigta kompanija „Starlink Lithuania“ pradės veiklą šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje. Jau tada bus prieinama šios kompanijos palydovinio interneto paslauga.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, „SpaceX“ atstovai rudenį planuoja vizitą į Lietuvą. Čia jie taip pat ketina susitikti su bendruomene ir įmonėmis, vystančiomis kosmoso technologijas Lietuvoje.

Lyderystės dėl „SpaceX“ veiklos Lietuvoje ėmėsi susisiekimo ministras Marius Skuodis ir jo komanda. Jie inicijavo pirmąjį susitikimą su „SpaceX“ atstovais.

Viena didžiausių privačių inovacijų kūrėjų pasaulyje „SpaceX“ įmonę „Starlink Lithuania“ Lietuvoje įsteigė birželio pradžioje. 

„Starlink“ yra „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas. Šiuo metu Žemės orbitoje yra daugiau nei 1 100 „Starlink“ palydovų. Kosminio interneto ryšio tinklą planuojama praplėsti iki 12 000 palydovų.

Palydovinis interneto ryšys suteiks galimybę Lietuvoje turėti geresnę interneto prieigą atokesnėse vietose. Na, o tai reikš palankesnes galimybes kurti verslus visoje šalies teritorijoje. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, Lietuva turi didelį potencialą vystyti optikos ir optoelektronikos, lazerių, žemės stebėjimo technologijų, palydovų variklių, skirtų manevruoti kosmose, technologijas ir kosminių sistemų programinę įrangą.

Kosmoso sektoriaus augimas – viena prioritetinių ministerijos krypčių. Šiuo metu šalyje yra daugiau nei 30 kosmoso tiekimo grandinėse dalyvaujančių įmonių. Iš jų viena vidutiniškai sukuria pusę milijono eurų pardavimo pajamų.

Lietuva šį pavasarį tapo asocijuota Europos kosmoso agentūros nare. Bendradarbiavimas su šia agentūra sukuria galimybę padidinti valstybės konkurencingumą, skatinti inovacijas ir suteikia postūmį šalies ateities verslams bei duoda tiesioginės naudos šalies ekonomikai.

Kaip rodo preliminarūs skaičiavimai, Lietuvos narystė Europos kosmoso agentūroje kasmet atneš 8,4 milijono eurų grąžą.

Šaltinis: VZ.lt

Pasidalink

Susisiekite su mumis!