Martyna Žulpaitė – puikus pavyzdys, kaip drąsa ir žinios gali atverti naujas karjeros galimybes. Baigusi Front-end programavimo kursus, Martyna pradėjo savo kelią kaip laisvai samdoma svetainių kūrėja, o šiuo metu ji dirba marketingo specialiste tarptautinėje informacinių technologijų įmonėje „Reiz Tech“. Įdomu tai, kad net ir marketingo srityje Martynai programavimo žinios yra itin naudingos ir pritaikomos dabartinėje pozicijoje – jos padeda geriau suprasti technologijų pasaulį ir prisidėti prie įmonės sėkmės.
Pasikalbėkime su Martyna apie jos patirtį, iššūkius ir patarimus tiems, kurie siekia persikvalifikavimo.
Pasidalink, kokia buvo Tavo darbo patirtis prieš pradedant mokytis CodeAcademy?
Marketingo studijos, darbas pardavimų bei klientų aptarnavimo srityse.
Kodėl pasirinkai mokytis CodeAcademy?
Tuomet CodeAcademy pasirodė kaip paprastas, bet neprastas pasirinkimas. Lyginant su rinkos konkurentais, buvo siūlomos aiškios programos su tiksliai išdėstytu kursų turiniu, todėl nebuvo sudėtinga rinktis ar įvertinti jų naudingumo. Kaina atrodė patraukli už tokį gausų medžiagos kiekį. Taip pat patiko lanksčios apmokėjimo ir mokymosi laiko galimybės. Plius, nors tai mažai susiję su kursų turiniu, prekės ženklo vizualinis identitetas taip pat patraukė akį, suteikdamas įspūdį, kad tai rinkoje žinoma ir patikima mokymo įstaiga.
Kokie buvo Tavo pradiniai tikslai ar siekiai, kai nusprendei mokytis CodeAcademy?
Kai nusprendžiau mokytis CodeAcademy, jau turėjau tam tikrų programavimo žinių iš mokyklos (C++ kalba). Tačiau mano tikslas nebuvo tapti programuotoja pilnu etatu, aš norėjau pasitikrinti, ar programavimas gali tapti mano karjeros kryptimi ir suvokti, ar tai mane įkvepia ir domina. Mokymasis CodeAcademy davė supratimą apie programavimo industriją ir supratau, jog noriu, kad programavimas būtų mano darbo dalis, bet ne pilnai užimtų mano laiką. Dabar, dirbant IT įmonėje marketingo srityje, aš tikrai galiu pasidžiaugti tuo, kad mano noras pažinti IT sritį atnešė man daugiau suvokimo apie šią industriją, jaučiuosi ‘up to date’ technologijų srityje ir galiu lengviau prisidėti prie įmonės sėkmės.
Kaip nepraradai motyvacijos ir entuziazmo per sunkias akimirkas (tiek mokantis, tiek ieškant darbo)?
Mokymosi metu labiausiai įkvėpė dėstytojas, kuris dalinosi praktine patirtimi iš savo darbovietės ir stengėsi kūrybiškai sudominti programavimu, kad tai nebūtų tik teorija ir pasikartojančios užduotys. Taip pat motyvavo ir kitų kolegų entuziazmas mokytis, susidarė tarsi draugiškos varžybos, kurios leido mokytis ne tik iš dėstytojo, bet ir iš kolegų. Ieškant darbo, teko suprasti, kad Front-end programuotoju galima būti ne tik aplikuojant į Front-end poziciją. Pavyzdžiui, šiuo metu dirbdama marketingo specialiste, esu atsakinga už svetainės kūrimą, valdymą ir nuolatinį tobulinimą, todėl programavimo žinias pritaikau beveik kasdien.
Ką Tu darei, kad pavyko gauti pirmąjį darbą?
Pradėjau nuo individualių projektų, klausdama pažįstamų, ar jiems reikia svetainės. Taip susikūriau savo portfolio ir tuo pačiu uždirbau bent minimalias pajamas. Vėliau, ieškant darbo digital marketingo srityje, programavimo žinios visuomet buvo tai, kas mane išskirdavo iš kitų kandidatų ir suteikė daugiau šansų įsidarbinti.
Kokius patarimus galėtum duoti tiems, kurie siekia persikvalifikavimo? (Patarimas gali būti vienas ar keli).
Drąsos ir nebijoti keistis! Atsisakyti įsitikinimo, kad savo profesinį kelią būtina pasirinkti iš pirmo karto, suprasti, kad programuotojas nebūtinai reiškia žmogų, sėdintį prie kompiuterio nuo 9 iki 5 – į tiksliuosius mokslus galima pažvelgti ir kūrybiškai. Be to, svarbu nuolat mokytis ir tobulėti, nes technologijos nuolat keičiasi, tad lankstumas yra didelis privalumas.