Sėkmės istorija – įsidarbinimas į IDenfy

Šiandien kalbamės su Eriku Mikusausku, kuris sėkmingai baigė „CodeAcademy“ kursus „Kibernetinis saugumas ir IT sistemos“ ir jau studijų metu įsidarbino „IDenfy“. Tai moderni įmonė, teikianti pažangius tapatybės patikros ir apsaugos sprendimus, padedančius apsaugoti verslus nuo sukčiavimo ir užtikrinti saugią aplinką jų klientams.

Erikas Mikusauskas
Information Security Officer @iDenfy

Eriko kelionė į kibernetinio saugumo pasaulį yra įkvepiantis pavyzdys, kaip ryžtas, užsispyrimas ir motyvacija gali atverti duris į naują ir perspektyvią karjerą.

Kokia buvo Tavo darbo patirtis prieš pradedant mokytis CodeAcademy?

Neturėjau jokios ankstesnės darbo patirties kibernetinio saugumo srityje – man tai buvo visiškai nauja sritis.

Kodėl pasirinkai mokytis CodeAcademy? 

Po karinio šaukimo ieškojau būdų, kaip pakreipti savo karjerą. Nusprendžiau gilintis į kibernetinį saugumą ir ieškojau kokybiškų kursų. Norėjau rasti struktūrizuotą programą, kuri leistų mokytis bet kuriuo metu ir suteiktų reikiamus įgūdžius, kurie išskirtų mane darbo rinkoje. Taip atradau mane dominančio kurso skelbimą ir nuo to momento prasidėjo mano kelionė į kibernetinio saugumo sritį.

Kaip nepraradai motyvacijos ir entuziazmo per sunkias akimirkas (tiek mokantis, tiek ieškant darbo)? 

Nors paprastai man sunku susikoncentruoti į studijas, bet šis kursas maloniai nustebino – temos buvo tikrai įdomios, o dėstytojai visada paslaugūs. Jie stengėsi užtikrinti, kad mes išmoktume ne tik teoriją, bet ir atliktume praktines užduotis, todėl tai padėjo išlikti motyvuotam kursų metu.

Ką Tu darei, kad pavyko gauti pirmąjį darbą? 

Dar studijuodamas pradėjau ieškoti darbo, nes supratau, kad baigus kursą į tą pačią vietą gali pretenduoti daugybė kitų žmonių. Nusprendžiau pradėti anksčiau, parodyti savo įgūdžius ir tikėtis sėkmės. Man pasisekė rasti darbą dar nebaigus studijų. Interviu metu pabrėžiau savo stipriąsias vietas, gebėjimus, motyvaciją ir nuolatinį siekį tobulinti savo įgūdžius.

Manau, kad labiausiai man padėjo tai, kad turėjau ką parodyti darbdaviams: šiuo atveju parašiau pažeidžiamumo ataskaitą, kurioje pritaikiau savo analitinius įgūdžius ir rizikos valdymo bei mažinimo žinias.

Kokius patarimus galėtum duoti tiems, kurie siekia persikvalifikavimo?

Geriausias patarimas, kurį galėčiau duoti, yra nepasiduoti. Kartais reikia žengti vieną žingsnį atgal, kad galėtum žengti du žingsnius į priekį. Tai gali būti baisu ir nejauku, bet kuo daugiau laiko praleidi už savo komforto zonos, tuo bus lengviau. 

Taip pat stenkitės lankytis renginiuose ir bendrauti su kitais specialistais, kad plėstumėte savo profesinį tinklą. Tokiu būdu ieškodami darbo gal net būsite prisiminti, o tai galima panaudoti savo naudai interviu metu.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!