Sėkmės istorija – įsidarbinimas į Fresh media

Keisti karjerą ir mokytis visiškai naujų dalykų – niekada nevėlu. Tą patvirtina ir CodeAcademy alumnės Mildos Nakutienės istorija. Nusprendusi persikvalifikuoti į programavimo sritį, ji atkreipė dėmesį į CodeAcademy organizuojamus programinės įrangos testavimo kursus. Pasak Mildos, ši kelionė tapo neįkainojama patirtimi, kuri padėjo jai pasiekti tikslą – įsidarbinti Fresh media įmonėje, kuri teikia kokybiškas informacinių technologijų, interneto projektų kūrimo paslaugas.

Su Milda pasikalbėjome apie jos kelią į naują karjeros sritį, kodėl pasirinko CodeAcademy ir su kokiais iššūkiais susiduria Junior specialistai. 

Milda Nakutienė
Tester/ Project Manager Assistant @Fresh media

Kodėl pasirinkai mokytis CodeAcademy? 

Ilgai domėjausi, kuri akademija man tinkamesnė. Turėjau kelis variantus, tačiau pakalbėjusi su konsultantais supratau, kad mano poreikius ir lūkesčius geriausiai atliepia CodeAcademy.

Kaip susidomėjai programinės įrangos testavimo programa?

Buvau paskaitoje, kurioje kalbėjo apie testavimą ir kad tai puiki sritis asmenybėms, kurios mėgsta atkreipti dėmesį į smulkmenas. Tuomet pagalvojau, kodėl savo silpnybės nepavertus stiprybe, kuri gali generuoti pajamas (bent taip atrodė, kai pažįstami vis sakydavo: ko tu į tas smulkmenas taip kreipi dėmesį).

Kaip nepraradai motyvacijos ir entuziazmo per sunkias akimirkas (tiek mokantis, tiek ieškant darbo)? 

Visų pirma, paskaitų metu labai motyvavo dėstytojas Laurynas Veismanis. Jis nemelavo, kad bus labai lengva ir darbai kris iš dangaus. Paruošė realiam gyvenimui, bet primindamas, kad nepasiduotume pirmoms nesėkmėms užklupus. 

Taip pat susidraugavau su keliomis kursiokėmis, todėl turėjome tarsi motyvacinį būrelį. Gilinome žinias, dalinomės informacija susijusia su praktikos galimybėmis ir t.t. Visgi, po paskaitų praėjus kelioms savaitėms pritrūko motyvacijos, nes gavau tik kelis atsakymus ir visi jie buvo: „šiuo metu neturime vietų / šiuo metu ieškome praktikantų su vienerių metų patirtimi”.  

Tad kaip gi pavyko gauti pirmąjį darbą? 

Be to, kad kreipiu dėmesį į smulkmenas, dar esu ir ganėtinai komunikabili, todėl didžiąją darbo paieškos laiką praleidau tiesiog LinkedIn, susirašinėdama su HR ir skyrių vadovais, sekiau didesnių IT kompanijų puslapius. Galiausiai išdrįsau parašyti  „Pokalbiai Apie Kokybę” tinklalaidės vedėjui Deimantui Liubartui. Jis mane labai motyvavo nepasiduoti, atsiuntė keletą nuorodų, kur galėčiau kandidatuoti. Viena iš jų buvo gerapraktika.lt, o ten, radusi sudominusį skelbimą, paskambinau tiesiai į įmonę ir pasakiau, kad labai noriu pabandyti ir po kelių dienų jau turėjau pirmą rimtą interviu. Praktiką atlikau vieną mėnesį, po jos gavau nuolatinę vietą, kaip testuotoja – projektų vadovų asistentė.

Kokius tris patarimus galėtum duoti žmogui, kuris siekia persikvalifikavimo?

Pirma – svarbiausia žengti mažą žingsnį į priekį, net jei nežinai, ar tai teisingas žingsnis, teisinga specialybė. Jau geriau turėti papildomos patirties ir ieškoti kitos specialybės, nei stovėti vietoje ir stebėti tobulėjančius kitus.

Antra – nepamiršk džiaukis mažomis pergalėmis. Kaip aš mėgstu sakyti, nauja veikla yra kaip dėlionės dėliojimas: pirmiausia visiška panika ir chaosas, o vėliau, kai sudedi dvi, tris detales, pasidaro vis aiškiau. O laikui bėgant, tobulėjant įgūdžiams ir augant kompetencijoms – pergalių vis daugės.

Trečia – labai svarbus yra šeimos narių, aplinkinių palaikymas. Ignoruok tuos, kurie sako „tau nepasiseks, kam tokiam amžiuje tau dabar viską keisti, gal viduramžio amžiaus krizė?”. 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.