Kodėl kibernetinio saugumo užtikrinimas tampa būtinybe?

Gegužės 7 d. JAV rafinuotų naftos produktų bendrovė „Colonial Pipeline“ patyrė plataus masto kibernetinį išpuolį. Buvo užrakinti kompanijos kompiuteriai, pavogta didelė dalis duomenų ir pareikalauta sumokėti išpirką. Dėl sustabdytos veiklos ir sutrikusio produktų tiekimo kilo panika. JAV vyriausybė paskelbė regioninę nepaprastąją padėtį.

Šis išpuolis pademonstravo, kokios pažeidžiamos stiprėjančių kibernetinių grėsmių eroje yra didelės svarbos infrastruktūros. Dėl to, kad paprastai yra valdomos pažangių tarpusavyje susietų informacijos ir komunikacijos sistemų, jos kibernetiniams užpuolikams tampa patraukliu taikiniu. 

Išpuoliai, kai iš įmonės sistemų pavagiami svarbūs duomenys ir už juos reikalaujama išpirkos, gali sukelti domino efektą – nenumatytas plačios apimties pasekmes. Žalos mastas gali nustebinti net pačius užpuolikus.

Tai verčia susimąstyti, kad galbūt atėjo metas šių infrastruktūrų kompanijoms taikyti rimtas kibernetinio saugumo priemones. Šiuo metu reguliavimas dažnai apsiriboja gairėmis – kompanijos pačios sprendžia, ar jų laikytis.

Tad kibernetinio saugumo programa, užtikrinanti, kad ypatingos svarbos infrastruktūrą valdančios kompanijos laikosi taisyklių, yra reikšmingas žingsnis didesnio saugumo link. Žinoma, tokia programa nemažai kainuoja, tačiau, turint omenyje sėkmingos kibernetinės atakos poveikį visuomenei, į ją investuoti verta.

Šaltinis: TheNextWeb.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.