Ko reikia norint dirbti karščiausioje mokslo srityje?

Pandemija paspartino ir taip ambicingai į priekį žengusios dirbtinio intelekto srities augimą. Prognozės numato, kad bendros šio sektoriaus išlaidos pasaulyje šoktels nuo 31,5 milijardo eurų 2019-aisiais iki 79 milijardų eurų 2023-aisiais.

Dirbtinis intelektas tapo karščiausia mokslo srities aktualija. Visgi dirbtinio intelekto pajėgumai dar nėra išnaudoti. O tai reiškia, kad ši sritis kupina galimybių, laukiančių, kol galės atsiverti jų ieškantiems. 

Jau dabar nepaliaujamai stiprėja poreikis kurti išmanesnę dirbtinio intelekto sistemą. Ketvirtoji pramonės revoliucija skatina pažangiausias kompanijas nedelsiant taikyti dirbtinio intelekto sprendimus. 

Vadinasi, prireiks daugiau savo darbą puikiai išmanančių dirbtinio intelekto specialistų. Darbo dirbtinio intelekto srityje galimybių gausės ir pasauliui vis labiau prisitaikant prie naujos realybės. Tad svarstantiems apie karjerą šioje srityje išaušo palankus metas.

Visgi dirbtinio intelekto įgūdžiais pasižyminčių specialistų pasiūla yra mažesnė už paklausą. Vienas esminių šiandienos iššūkių yra talentų stoka tokiose naujesnėse srityse kaip vaizdo įrašų analizė, įmonių rizika ir informacinis saugumas, kibernetinio saugumo analizė, savivaldžiai automobiliai ir panašiai.

Organizacijų, rengiančių įvairaus sudėtingumo dirbtinio intelekto kursus, visame pasaulyje nestinga. Mokytis galima nuotoliniu būdu neišeinant iš namų. Pradedantysis gali rinktis iš daugybės dirbtinio intelekto sričių. Natūralios kalbos apdorojimas, sentimentų, socialinių tinklų ar vaizdų analizė  – tai tik dalis galimybių.

Na, o kokio pasirengimo reikia nutarusiems darbuotis dirbtinio intelekto srityje? Esminis reikalavimas – išsilavinimas matematikos, statistikos ar informatikos srityje. Be to, būtini geri problemų sprendimo, planavimo ir bendravimo įgūdžiai bei gebėjimas nepaliaujamai mokytis ir kūrybiškai mąstyti. Dirbti bus nepalyginamai lengviau, jei specialisto teorines žinias sustiprins praktinės žinios ir patirtis.

Suprantama, žengiant į dirbtinio intelekto pasaulį, būtina tobulinti programavimo įgūdžius. Reikėtų puikiai išmanyti R ir „Python“ programavimo kalbas bei „Anaconda“ programavimo aplinką. Nepamaišytų ir verslo srities žinios bei patirtis.

Ekspertai neabejoja, kad dirbtinis intelektas – ateities sektorius. Darbuotojų poreikio sumažėjimo jame tikrai nelaukiama.

Žinoma, reikalavimai dirbtinio intelekto specialistui išties nemenki. Bet, atsižvelgiant į šios srities siūlomas galimybes, investuoti į reikalingų įgūdžių įgijimą būtų nuostabus sprendimas. O gal aprašyme jau pavyko atpažinti save? Tuomet pirmyn siekti dirbtinio intelekto aukštumų!

Šaltinis: TheHinduBusinessLine.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.