Kaip junior’ui išnaudoti „LinkedIn“ savo naudai?

Sėkmingai baigėte programavimo ar kitokius IT kursus, gavote diplomą. Toliau rimtai pasinėrėte į tolesnį įgūdžių tobulinimą ir darbo paieškas, nestokojate motyvacijos, o gal net ir turite šiokios tokios programuotojo darbo patirties. Žodžiu, jau galite vadintis junior lygio specialistu arba tiesiog junior‘u. Tačiau visgi šiek tiek neramu, kad trokštamo darbo paieškos gali užtrukti?  

Tai suprantama: jokia paslaptis, kad šiandien junior’ui įžengti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti nėra visai paprasta. Taip, IT specialistai išlieka paklausūs, bet dauguma darbdavių trokšta ne pradedančiųjų, o jau patyrusių specialistų. Štai todėl darbo paieškos dažnam junior‘ui neapsieina be iššūkių: juk reikia įrodyti savo išskirtinumą, gebėjimą greitai mokytis ir įtikinti potencialų darbdavį, kad verta jam suteikti šansą.

Na, o tai reiškia, kad pradedančiajam reikia ne tik nuolatos dirbti ir tobulintis, bet ir išnaudoti visus įmanomus būdus didinti savo patrauklumą darbdaviui, išsiskirti iš kitų junior‘ų gausos. Kaip pastebi programavimo akademijos „CodeAcademy“ Karjeros centro vadovė Marija Serbintaitė, labai svarbu į darbo ar užsakovų paieškas pažvelgti plačiau ir pasinaudoti ne vien įprastiniais būdais. Vienas iš tokių variantų – socialinės platformos. 

Puiki platforma esantiems karjeros kelio pradžioje 

M. Serbintaitė pažymi, kad norintiems būti pastebėtiems ir susilaukti darbdavių dėmesio IT srities junior‘ams šiandien ypač verta atsigręžti į socialinį tinklą „LinkedIn“ ir išnaudoti jo privalumus savo naudai. „Šios platformos svarba ir įtaka įsidarbinimo procesui neabejotinai yra didelė. Be to, ji labai palanki pradedantiems naują karjeros etapą ir ieškantiems naujų galimybių žengiant į darbo rinką“, – dėsto „CodeAcademy“ Karjeros centro vadovė. 

Pastebima, kad pastaruoju metu „LinkedIn“ aktualios temos jau išeina už profesinės veiklos ir karjeros ribų: kalbama apie aktualias problemas, naujienas ar tiesiog įdomybes. Todėl tai yra puiki erdvė dalintis ar ieškoti idėjų, sužinoti reikšmingas dominančios srities naujienas ar paprasčiausiai pasisemti įkvėpimo. Galiausiai tai galima įvardinti kaip kokybiškų neilgų tekstų kanalą. 

„Visa tai reiškia, kad „LinkedIn“ puikiai tinka ne vien tiesioginei darbo paieškai – tai yra šauni platforma siekiantiems kurti asmeninį profesinį prekės ženklą, plėsti pažinčių ratą ir sekti savo srities naujienas bei tendencijas“,  – teigia M. Serbintaitė. 

Nuo ko pradėti ir apie ką pasakoti?

Akivaizdu, kad „LinkedIn“ platforma tikrai verta IT srities junior‘ų dėmesio ir įsitraukimo. Tačiau nuo ko pradėti savo veiklą joje ir kaip maksimaliai išnaudoti socialinio tinklo galimybes? Juk suprantama, kad, norint sužadinti potencialių darbdavių susidomėjimą ir didinti savo vertę darbo rinkoje, tikrai nepakaks vien išdėstyti savo išsilavinimą ir patirtį – reikės jame aktyviai komunikuoti. 

Su nedrįstantiems pradėti ar tiesiog stokojančiais idėjų įrašams savo „LinkedIn“ paskyroje „CodeAcademy“ Karjeros centro vadovė dalijasi mintimis ir patarimais, kokios įrašų temos galėtų pritraukti dėmesį, didinti matomumą, įsitraukimą ir tokiu būdu stiprinti jūsų asmeninį prekės ženklą. 

Savo srities tendencijos. Tai, kad dalijatės konkrečioje IT srityje aktualiais ir populiariais dalykais, liudija, jog ši sritis jums iš tiesų artima ir svarbi. Be to, tai rodo, kad domitės, kaip padidinti savo darbo efektyvumą, ieškote naujų įrankių, pavyzdžių ir įkvėpimo. 

Tad, sakykime, jei gilinatės į UX/UI dizainą, tikriausiai domitės ir žinomų dizainerių darbais, šriftų, spalvų, išdėstymo tendencijomis, bendros estetikos ir prisitaikančio (responsive) dizaino niuansais. Programuotojai gali kalbėti apie kodo redaktorių ir kitų aktualių įrankių ypatumus, programavimo kalbų populiarumo bangas. Jei darbuojatės Front-End ar Full-Stack srityje, galbūt norėsite papasakoti apie bibliotekų, karkasų aktualijas. Kibernetinio saugumo specialistai gali supažindinti su dažniausiai pasitaikančiomis grėsmėmis ir apsaugos nuo jų būdais.

Galiausiai turbūt visų IT sričių atstovai domisi dirbtinio intelekto įrankių įtraukimu į technologijų ir programavimo procesus, taip pat vadinamaisiais (ne)programavimo (no-code) ir low-code įrankiais bei jų ateities potencialu. 

Baigiamieji darbai. Kursų pabaigoje paprastai ruošiamas baigiamasis projektas, leidžiantis pademonstruoti, kaip sekėsi mokytis ir ko išmokote. Galbūt jau baigiamuoju darbu pavyko išspręsti konkrečią problemą, pateikti patrauklų vizualinį sprendimą, sukurti funkcionalų įrankį? Pasigirkite tuo „LinkedIn“ įraše! O jei baigiamasis projektas susilaukė palankių dėstytojų ir bendramokslių komentarų, pasidalinti galite ir jais. 

Darbai po kursų baigimo. Atkaklus ir motyvuotas junior‘as po kursų baigimo toliau darbuojasi ir praktikuojasi – kuria naujus projektus. Nesvarbu, ar tai buvo užsakymas, ar tiesiog paties susigalvota užduotis, šiuos projektus galite pristatyti „LinkedIn“ įrašuose. Pasidalinkite viskuo, ką turite: savo „Github“ paskyros nuoroda, papasakokite apie atskirus projektus, o jei jau turite susikūrę puslapį, kuriame demonstruojate nuveiktus darbus, būtinai pasidalinkite ir juo. 

Jūsų stiprieji įgūdžiai. Kalbėti apie savo stipriąsias savybes – puiki idėja įrašui. Visgi vien parašyti, kad esi darbštus, motyvuotas, moki dirbti komandoje ar ieškoti netradicinių problemos sprendimų, nepakanka – taip sukurti išskirtinumą vargiai pavyks. Lygiai taip pat neužtenka išvardinti, kokias programavimo kalbas, karkasus ar įrankius esate įvaldę. 

Apie įgūdžius – tiek minkštuosius, tiek technologinius – geriausia pasakoti remiantis pavyzdžiais. Pristatykite, kaip juos pavyko įgyti, vystyti, kur jau galėjote panaudoti, prisiminkite iššūkius ir tai, kaip juos išsprendėte. 

Jei persikvalifikuojate į IT sritį, labai tikėtina, kad ankstesnėje savo veikloje taip pat jau buvote įgiję tam tikrų įgūdžių. Nenurašykite jų! Išsamiai papasakokite, kaip šie įgūdžiai pasitarnauja naujame kelyje. Gal dirbote klientų aptarnavimo srityje ir išmokote įsiklausyti į lūkesčius bei ieškoti efektyviausio problemų sprendimo, gal rašėte tekstus ar fotografavote ir vystėte kūrybiškumą, galbūt dirbote su dideliais duomenų kiekiais ir išmokote atsirinkti reikalingą informaciją – visi šie įgūdžiai yra jūsų stiprybės, tad kalbėkite apie juos. 

Technologijų srities naujienos. Technologijų sritis yra labai dinamiška ir permaininga, naujovės joje tiesiog veja viena kitą. Todėl ši tema yra iš esmės neišsemiama ir drauge puiki galimybė pademonstruoti savo motyvaciją, susidomėjimą ir ekspertiškumą. Pasidalinkite įspūdingomis naujovėmis pirmieji!

Papildomas tobulėjimas. Pabaigus kursus, mokymasis tikrai nesibaigia – jis tik prasideda. Programuotojo ar kito IT specialisto kasdienybė – nuolatinis mokymasis. Potencialiam darbdaviui labai svarbu, kad junior‘as tą suprastų ir nesiliautų tobulinti savo įgūdžių. Tad aišku: kuo daugiau dėmesio kandidatas skiria savo žinių ir įgūdžių plėtrai, tuo patrauklesnis jis bus darbo rinkoje. 

Todėl „LinkedIn“ įrašuose drąsiai pasakokite apie tai, ką ir kaip mokotės: apie internetinius mokymus įvairiose platformose, papildomą tobulinimąsi praktikose, akademijose, hakatonuose, darbą su mentoriumi ir panašiai. 

Jūsų istorija. Nesivaržykite dalintis savo karjeros kelione, net jei ji dar tik prasideda. Nušvieskite naujokui iškylančias problemas, sunkumus, iššūkius ir tai, kaip į juos reaguojate bei sprendžiate. Toks savo istorijos pasakojimas ne tik sudomins, bet ir bylos apie jūsų atkaklumą, ryžtą, motyvaciją, norą tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų. 

Svarbiausia – drąsa ir nuoširdumas 

M. Serbintaitė pabrėžia, kad junior’as yra išties įdomiame karjeros etape, todėl drovėtis dalintis savo istorija ir įžvalgomis tikrai nereikia. Tai gali būti naudinga dar tik svarstantiems žengti į IT sritį, kitų sferų naujokams, netgi darbdaviams, norintiems susipažinti su potencialių darbuotojų situacija, pasirengimu ir lūkesčiais.

„Nors „LinkedIn“ tinklas yra profesinis, nereikia bijoti ir humoro ar „lengvesnių“ temų. O štai perdėto pozityvumo ir hiperbolizavimo verčiau vengti – juk darbinis gyvenimas ir junior‘o kelias nėra vien teigiamos patirtys ir emocijos, todėl būkite nuoširdūs“, – patarimais dalijasi karjeros edukatorė. 

Be to, svarbu neužmiršti įsitraukti ir patiems: domėtis aktualiomis temomis, sekti kitus įdomius kūrėjus, juos palaikyti, po įrašais pasidalinti mintimis, idėjomis, pastebėjimais. 

Nepraleiskite ir galimybės plėsti savo profesinių pažinčių tinklą: parašykite dominančių įmonių atstovams, pasidomėkite darbo ar praktikos variantais, įmonės iššūkiais – taip pademonstruosite savo motyvaciją. Na, o kai jūsų profilis bus įdomus ir turiningas, šansai patraukti darbdavio dėmesį išaugs.

„Jei esate iš tiesų motyvuoti, nuoširdžiai pasinėrę į technologijų sritį, jums tikrai nebus sudėtinga kurti įrašus, jie atrodys natūraliai ir įdomiai, tad ir galimybių sužadinti skaitytojų bei, suprantama, potencialių darbdavių susidomėjimą turėsite daugiau “, – patikina M. Serbintaitė.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!





    Slapukų nustatymai

    Šioje svetainėje naudojame įvairius slapukus. Paspausdami „Patvirtinti visus“, jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi slapukai (įskaitant slapukus statistiniams, analitiniams, funkciniams ir rinkodaros tikslams). Jūsų pasirinkimus įsiminsime ateities apsilankymams. Daugiau informacijos privatumo politikoje.