2031-aisiais būsime pusiau žmonės, pusiau kiborgai, o kriptovaliuta apmokėtus produktus į virtuvę pristatys dronai. Be to, dėl klimato kaitos bus pragariškai karšta.
Na, bent jau taip galima spręsti iš „Dazed Studio“ paskelbtų prognozių apie tai, kaip pasaulis atrodys po dešimtmečio. Šios prognozės – tai išsamus visuomenę ir kultūrą formuojančių veiksnių bei galimos jų raidos tyrimas. Jis atliktas remiantis apklausomis ir technologijų, meno, muzikos, švietimo, aktyvizmo, mados ir kitų sričių ekspertų bei lyderių įžvalgomis.
Pastarieji metai nestokojo sumaišties. Visgi nelengvi laikai atveria naujas perspektyvas ir galimybes. Tad „Dazed Studio“ ateities prognozės atrodo stebinančios, kiek bauginančios, bet tuo pačiu ir viltingos. Žvilgtelėkime į dešimt įdomiausių.
1. Mes pamažu judėsime transhumanizmo link. Žmonių ir technologijų susijungimas – viena labiausiai intriguojančių ir bauginančių ateities vizijų. Technologijų įterpimas į žmogaus organizmą, siekiant pakeisti įprastą jo veiklą, dėmesio sulaukia jau dabar. Elonas Muskas numato, kad artimoje ateityje mūsų smegenis ir technologijas susies smegenų implantai. Tiesa, kiborgų jau yra tarp mūsų – nemažai daliai žmonių implantuotas širdies stimuliatorius.
2. Vos 9 proc. Z kartos atstovų žavisi socialiniais tinklais. Z kartos atstovai – gimę nuo 1997-ųjų iki 2012-ųjų – gyvenimo be socialinių tinklų nebepažįsta ir neįsivaizduoja. Tačiau apklausos rodo, kad populiariausiuose socialiniuose tinkluose likti nori vos 9 proc. šios kartos atstovų.
3. Galėsime bendrauti mintimis. Ne, tai ne ištrauka iš mokslinės fantastikos kūrinio: mokslininkai ieško smegenų ir kompiuterinių technologijų susiejimo būdų, padedančių mūsų smegenų signalus paversti tekstu ekrane.
4. Skaitmeninis turtas įgis vertę. Begalines galimybes siūlantis virtualusis pasaulis („metaverse“) taps neišvengiama gyvenimo dalimi. Virtualiajame pasaulyje vis dažniau vyks įtraukiantys didžiuliai renginiai, rasis naujos pramogų formos. „Metaverse“ veiklos apims ir madą, menus, kultūrą, o norinčių pareikšti teisę į nuosavybę šioje skaitmeninėje erdvėje netrūks.
5. Realybės suvokimas iš esmės keisis. Virtualios galimybės neapsiribos „metaverse“. Papildyta realybė gali virsti tikra revoliucija. Galbūt jau greitai apsipirkinėsime virtualioje realybėje, o kriptovaliuta apmokėtus pirkinius pristatys dronai. Žinoma, tokie pavojai kaip „deepfake“ technologijos pasitelkimas piktavališkiems tikslams taip pat taps dar rimtesni.
6. Technologijos neaplenks ir grožio pasaulio. Jos darys įtaką produktų atradimui, bandymui, pirkimui ir įvertinimui. Ne mažiau svarbūs taps skaitmeniniai produktai, padedantys sukurti fizinį grožį virtualiame pasaulyje.
7. Virtuali mada. Drabužių pramonė – viena negailestingiausių Žemės teršėjų. Bandymai paversti ją draugiškesne aplinkai kol kas neatrodo sėkmingi. Galbūt išsigelbėjimu taptų skaitmeninė mada, dirbtinio intelekto įžvalgos ir drabužio kelionę bei poveikį sekanti „blockchain“ technologija? Štai „Gucci“ jau sukūrė virtualius sportbačius.
8. Daugiau galios žmonių rankose. Internetas ir naujosios technologijos – kriptovaliutos, „metaverse“, NFT technologija – suteikia, regis, neribotų galimybių. Gal jos padės korporacijų turimą galią perkelti į žmonių rankas?
9. Z karta siekia prasmingos veiklos. Kaip rodo apklausos, Z kartos atstovams rūpi jų veiklos poveikis ateities pasauliui. Jie nori mažinti atskirtį, didinti įvairovę ir spręsti pasaulinius iššūkius.
10. Kad išgyventume, miestai privalės būti išmanūs. Miestai patiria klimato kaitos poveikį, tad norėdami išgyventi turėsime iš esmės pertvarkyti savo gyvenamąsias erdves. Vienas realiausių sprendimų – išmanieji miestai, žmonių ir gamtos apsaugai pasitelkiantys dirbtinį intelektą.
Na, o svarbiausias dalykas, ko gero, yra tas, kad mūsų ateitis yra visai neblogose rankose: su technologijomis ir naujovėmis draugaujanti Z karta yra pasirengusi padaryti viską, kad pasaulis taptų geresnis.
Šaltinis: DazedDigital.com