Jūsų darbuotojai netinginiauja – jie mąsto!

Kadaise vieną didžiausių kompanijos „Nokia“ išradėjų telefono skambutis užklupo bevaikštinėjant paplūdimiu. Po kelių pokalbio minučių skambinantysis pasiteiravo apie fone girdimą triukšmą, tokiu būdu netiesiogiai paskatindamas pašnekovą išduoti savo buvimo vietą. Sužinojęs apie paplūdimį, skambinantysis pasimetė: „Maniau, kad jūs dirbate“. Tačiau išradėjas į tai atsakė: „Aš dirbu. Aš mąstau!“

Ši smagi istorija verčia suabejoti daugelio dėl produktyvumo pamišusių kompanijų požiūriu. Panašu, kad jos neatsižvelgia į žmogiškąją prigimtį ir netgi į realius rezultatus.

Vyrauja suvokimas, kad jei žmogus atrodo susikaupęs, o jo rankos juda, jis veikiausiai įtemptai darbuojasi. Bet jeigu jis išsišiepęs spokso į lubas, tai neabejotinai byloja apie tinginiavimą.

Toks požiūris remiasi archajišku vadovo ir tarnautojo santykiu, būdingu praėjusio amžiaus pradžios darbo procesui.

Visgi pavaldinių įgalinimas ir galimybės dirbti savo tempu suteikimas yra žymiai tvaresnė ir sėkmingiau pritaikoma strategija nei darbuotojų laikymas savo įsivaizduojamos armijos kariais.

Teorija, kad darbo metu žmonės turėtų tik dirbti, o įvairi blaškanti veikla – pradedant socialiniais tinklais ir baigiant buities rūpesčiais – turi būti palikta laisvalaikiui, yra labai populiari. Tačiau ji neatspindi darbuotojų gyvenimo realybės, kurioje darbas ir asmeninis gyvenimas nėra griežtai sudėlioti į atskiras lentynėles.

Beruošiant vakarienę galima apmąstyti kliento rūpesčius, vežant vaikus į būrelį – apgalvoti bendradarbiavimo pasiūlymą, o prieš miegą, atsipalaidavus po dienos – atrašyti kelis elektroninius laiškus. 

Žinoma, kai kuriems žmonėms pavyksta biure neskirti laiko asmeniniams reikalams, o atėjus penktai valandai užverti jo duris ir užmiršti apie darbą. Tačiau darbuotojai yra skirtingi, o gyvenimas – chaotiškas ir nepastovus. Todėl darbdavio pareiga – leisti darbuotojams savo darbo vietoje būti tiesiog žmonėmis. Juk tuo metu, kai darbuotojas atsiliepia į draugo skambutį ar internetu perka batus, jis nebūtinai tinginiauja – veikiausiai jis mąsto.

Šaltinis: TheNextWeb.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!