Į NSO pagaliau pažvelgta rimtai

Neseniai Pentagono paskelbta nekantriai laukta neįslaptinta NSO tyrimų ataskaita nei patvirtino, nei paneigė minties, kad tokie reiškiniai galėtų būti ateivių apsilankymo Žemėje ženklas.

Dokumente vertinama „UAP (nenustatytų oro reiškinių – taip oficialiai vadinami NSO) keliama grėsmė ir Gynybos departamento nenustatytų oro reiškinių darbo grupės pažanga suvokiant šią grėsmę.

Visgi iš ataskaitos matyti, kad didelės pažangos padaryti nepavyko.

Dokumentas paremtas 144 UAP ataskaitų, kuriose pateikiami 2004–2021 metų karinių aviatorių stebėjimai, apžvalga. Esminė jo išvada – kad „dalis UAP pasižymi pažangiomis technologijomis“.

Ši dalis – 21 iš 144 ataskaitų – susijusi su klasikinėmis NSO mįslėmis, kai objektai išliko nejudrūs pučiant vėjui arba intensyviai ir greitai manevravo be pastebimų postūmio priemonių. Sprendžiama, kad kai kurie UAP gali būti išmaniai valdomi ir elektromagnetiniai.

Patvirtinimų, kad UAP iš tiesų būtų susiję su didžiule technologine užsienio valstybių, pavyzdžiui, Kinijos ar Rusijos, pažanga, nerasta.

Tačiau svarbiausias su ataskaita susijęs niuansas yra pats pripažinimas, kad NSO nusipelno išsamios mokslinės ir karinės analizės. Tai reikšmingas politikos poslinkis. Ataskaitos paskelbimas yra svarbi NSO paslapčių tyrinėjimo istorijos akimirka.

Ilgą laiką ataskaitos apie NSO JAV valstybinių institucijų buvo laikomos „informacijos tarša“ arba nevertomis dėmesio. Tačiau dabar pranešimai apie NSO tapo svarbiais duomenimis, turinčiais įtakos nacionaliniam saugumui.

JAV Gynybos departamentas patvirtino, kad NSO kelia grėsmę skrydžių saugumui ir veikiausiai nacionaliniam saugumui. Tokiu būdu Gynybos departamentas pripažino, jog praėjus septyniems dešimtmečiams po pirmojo pasirodymo radare visgi dar nelabai žino, kas apskritai yra NSO.

Naujoji Pentagono ataskaita neverčia pripažinti ateivių apsilankymo galimybės. Tačiau ji priverčia į NSO pažvelgti rimtai.

Šaltinis: TheNextWeb.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!