Ar „TikTok“ paskelbtas vaizdinis CV gali atnešti gerai apmokamą darbą?

Socialinio tinklo „TikTok“ vartotojai ir turinio kūrėjai garsėja tuo, kad suteikia naują apibrėžimą viskam: nuo pramogų, mados iki šokių ir net politinio diskurso.

Dabar ši platforma atsigręžė į naują sritį, kuriai išties nepakenktų šviežias požiūris – darbo skelbimus ir įdarbinimo procesą. Socialinis tinklas pradėjo įgyvendinti bandomąją programą „TikTok Resumes“, kurios tikslas – „atskleisti „TikTok“ kaip naują įdarbinimo ir darbo paieškos kanalą“.

Kitaip tariant, „TikTok“ mėgina tapti jaunosios kartos „LinkedIn“.

„TikTok“ bendradarbiauja su šiai programai atrinktomis kompanijomis ir kviečia ieškančius darbo pretenduoti į įvairiausio lygmens pozicijas, tiesa, kol kas tik Jungtinėse Valstijose.

Žinoma, veikiausiai jau kirba klausimas: kaip „TikTok“ platformoje pateikti savo gyvenimo aprašymą?

Paties socialinio tinklo teigimu, „TikTok“ CV – tai, suprantama, vaizdo įrašas, kuriuo kūrybiškai ir originaliai atskleidžiami turimi įgūdžiai bei patirtis. Taip pat rekomenduojama pateikti trumpą pristatymo kalbą – vadinamąją „elevator pitch“ arba pasisemti įkvėpimo iš jau paskelbtų CV paieškoje susiradus #TikTokResumes.

Visgi sukurpti įtaigų 30 sekundžių trukmės prisistatymą – rimtas iššūkis. O kur dar būtinybė įgudusiai filmuoti ir užtikrintai atrodyti prieš kamerą. 

Kitas rūpestis, kurį kelia naujoji „TikTok“ užmačia – galima diskriminacija dėl amžiaus. Kai kurie jaunuolių kartai nebepriklausantys darbo ieškotojai, mėgindami įvaldyti „TikTok“ subtilybes, veikiausiai jaustųsi nejaukiai, tad nenorėtų, kad toks darbo paieškos būdas išpopuliarėtų.

Be to, vengiant galimos diskriminacijos ar nesąmoningo šališkumo, nerekomenduojama prie CV pridėti nuotraukos. Kyla klausimas, ar panašių bėdų nepridarys „TikTok“ CV.

Nepaisant visko, kai kuriais atvejais prisistatyti būsimam darbdaviui „TikTok“ platformoje gali būti naudinga. Naujasis darbo paieškos būdas veikiausiai pritrauks tokių sričių kaip skaitmeninė rinkodara ar socialinių tinklų valdymas atstovus. O štai labiau tradicinės sritys (tarkime, inžinerija, medicina ar teisė) tikriausiai liks ištikimos įprastiniams būdams.

Darbo paieška „TikTok“ gali išeiti į naudą ir tiems, kurių karjeros kelias buvo vingiuotas ar gerokai neįprastas. „TikTok“ CV geriau nei įprastinis padėtų paaiškinti ankstesnius pasirinkimus. 

Na, o ar „TikTok“ paskelbtas CV iš tiesų gali atnešti gerai apmokamą darbą?

Panašu, kad minėtais atvejais, kai toks prisistatymas padeda išsiskirti iš krūvos paprastų CV – tikrai taip. Tai gali būti stiprus pranašumas, papildantis tradicinį gyvenimo aprašymą. 

Tad gal visgi verta įveikti abejones ir tobulinti „TikTok“ įgūdžius?

Šaltinis: RealSimple.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!