Tapti programuotoju nėra taip paprasta
Kelionė yra ilga ir sunki. Ji skirta ne kiekvienam. Yra labai daug būtinų sąlygų, kurias turėsite įvykdyti norėdami tapti kompetentingu programuotoju. Svarbiausia iš jų – būti ištvermingam. Joks kiekis talento nepakeis kietumo ir valingumo, su kuriais siekiate savo užsibrėžtų tikslų. Daugiau niekas nėra svarbu, nes visi siekiame tik asmeninių tikslų.
Vis dėlto, turite norėti to siekti ir turite norėti mokytis. Programavimas reikalauja nuolatinio mokymosi: naujų technologijų, kalbų, praktikų ir stiliaus. Programuotoju dirbu jau dvejus metus ir visą tą laiką norėdamas pabaigti darbus turėdavau išmokti vis ką nors naujo. Ir šiuo metu mokausi MongoDB, nes to reikalauja darbas. Svarstote, kodėl jums visa tai pasakoju. Atsakymas paprastas. Jeigu norite tapti programuotoju, turite būti moksliuku. Tik nesupraskite manęs neteisingai. Tai, ką vadinu moksliuku, skiriasi nuo moksliukų stereotipo, paplitusio Holivude. Mano supratimu, moksliukas yra tas, kuris nuolat mokosi, niekada nestovi vietoje ir visada ieško būdų, kaip patobulėti. Būkite moksliukais! Tame nėra nieko blogo ar gėdingo. Aš esu moksliukas ir labai tuo didžiuojuosi.
Kad jau patraukiau jūsų dėmesį…
Noriu jums padėti. Noriu pakviesti prisijungti į tapimo programuotoju kelionę. Žinoma, tik jeigu turite pakankamai ištvermės ir jeigu to norite. Jeigu perskaitėte tekstą iki šios vietos, noro ir susidomėjimo jums tikriausiai pakanka. Džiaugiuosi tuo. Eikime iškart prie reikalo. Čia yra žemėlapis, ko prireiks, kad pasiektumėte savo tikslą.
Įvadas į programavimą
Turite išsirinkti vieną programavimo kalbą, kuri ir bus jūsų bendro supratimo apie programavimą pagrindas. Visos programavimo kalbos turi tas pačias universalias pagrindines programavimo idėjas. Mano pamokose bus naudojama JavaSript, nes manau, kad tai yra labiausiai pradedantiesiems tinkanti programavimo kalba. Be to, manoma, kad tai yra ateities programavimo kalba ir visos web aplikacijos, kurios dar nėra sukurtos su JavaSript, vieną dieną bus sukurtos būtent su šia kalba.
Algoritmų scenarijai (scripting)
Kai perprasite pagrindines programavimo ir savo pasirinktos kalbos idėjas, ateis metas pradėti visa tai naudoti. Ši jūsų mokymosi dalis bus gerokai mažiau susijusi su programavimo sintakse nei ankstesnė ir dabar jums reikės daugiau loginio mąstymo bei problemų sprendimo įgūdžių. Programavimo kalba yra tik įrankis, o sugalvoti, kaip išspręsti kokią nors problemą, turi sugebėti jūsų smegenys. Smegenys yra raumuo, tad jeigu jo netreniruosite, niekada nebūsite nugalėtoju.
Pradėkite veikti!
Pradėti realiai kažką daryti nepaisant to, kiek patirties turite. Realūs veiksmai yra produktyviausias būdas mokytis. Patirtis, kurią įgaunate turėdami konkretų tikslą ir kurdami aplikaciją, yra žymiai vertingesnė už besaikį pavyzdžių ir instrukcijų studijavimą.
Susipažinkite su bendrąją programinės įrangos inžinerija
Kalba, kuria užrašote kodą, yra tik maža programavimo dalis. O bendras vaizdas ir kontekstas yra labai didžiulis ir šlovingas. Net pernelyg didelis, kad būtų galima jį paaiškinti viena pastraipa. Kartą bandžiau visą ilgą istoriją trumpai ir aiškiai papasakoti draugui, tačiau po dviejų valandų mano kalbėjimo jis norėjo tik kuo greičiau baigti ir eiti namo. Tiesa, viskas tampa lengviau suprantama, jeigu suskaidome mažomis dalimis:
- Kas yra serveriai?
- Kas yra klientai?
- Kas yra duomenų bazė?
- Ką reiškia front end?
- Ką reiškia back end?
- Kaip susiję front end ir back end?
Štai ir viskas!
Na, ne visai. Tai tik apytikris spėjimas, ko gali prireikti tam, kad priartėtumėte prie nušvitimo savo kelyje link mokėjimo rašyti kodą.
Šiandienai tai daugiau nei pakankamai
Tikiuosi jums patiko šis grubus mano kelionės į programavimą žemėlapis. Viskas, ką parašiau, kilo iš mano asmeninės patirties, kuri kartais buvo šiurkšti, kai skyniausi kelią į programavimą. Programavimo mokiausi savarankiškai, todėl supratau, koks gėris yra atviras kodas ir kaip nuostabu, kai tau kažkas padeda. Būtent todėl dabar ir pats mokau žmones programuoti.
Parengta pagal dev.to:
https://dev.to/adnanrahic/how-to-start-down-the-path-of-the-programmer