5 programavimo kalbos, kurios dominuos 2021 metais

Skaitmeninis pasaulis tobulėja ir keičiasi ypatingai greitai, o į populiarumo viršūnes veržiasi naujos technologijos ir programavimo kalbos. Programavimo kalba – pagrindinis įrankis kuriant technologinius produktus, nesvarbu ar tai būtų interneto svetainių kūrimas, dirbtinis intelektas, mašininis mokymasis ar duomenų inžinerija. 

Kiekvienais metais populiariausių programavimo kalbų sąrašas keičiasi, atsižvelgiant į jų paklausą ir populiarumą programuotojų tarpe. Norint tapti ar išlikti norimu specialistu rinkoje, turite žinoti, kokios programavimo kalbos ir technologijos dominuos ateinančiais metais! Pradedantiesiems ypatingai svarbu atsižvelgti į tokius aspektus kaip paklausa ir programavimo kalbos populiarumas, karjeros galimybės, pritaikomumas ir kt., prieš pasirenkant kokią kalbą mokytis. 

Taigi, atsižvelgiant į šiuos kriterijus, parengėme penketuką programavimo kalbų, kurios tikrai bus vertos dėmesio 2021 m. 

 

JavaScript 

Daugelis programavimo kalbų pasirodo populiarumo topuose ir greitai iš jų pradingsta, tačiau JavaScript yra viena iš programavimo kalbų, metai iš metų sulaukianti itin didelio dėmesio. TIOBE indeksas šią kalbą į populiariausių sąrašą įtraukia jau kelis metus iš eilės. Tuo tarpu Stack Overflow apklausa parodė, kad ši kalba yra populiariausia tarp programuotojų. Tokie ITC gigantai kaip Facebook, Google, Microsoft ar Uber taip pat naudoja šią kalbą savo produktams kurti ir tobulinti. 

Nors JavaScript pagrinde žinoma dėl galimybės kurti atliepiančius elementus internetiniuose puslapiuose, ji taip pat gali būti naudinga žaidimų, mobiliųjų aplikacijų ar net muzikos kūrime. JavaScript pritaikoma tiek Front-end tiek Back-end programavime. Ši kalba gali būti naudojama su žinomais karkasais, tokiais kaip React, Vue, Node ir kt., kurie darbą bei kūrimo procesą padaro dar patrauklesnius ir sklandesnius. Yra milijonai internetinių puslapių, sukurtų JavaScript pagalba, o augantis kalbos populiarumas tik įrodo, kad ji iš populiariausių topų artimiausiu metu tikrai nepradings! 

 

Python 

RedMonk Ranking pranešime skelbia, kad 2020 metais Python populiarumu aplenkė ir į trečią vietą išstūmė Java. Per pastaruosius 5 metus šios kalbos populiarumas ir paklausa augo net 20%. PYPL indeksas 2020 gruožio mėnesį šią kalbą reitingavo #1 pasaulyje. Python užima garbingą vietą ir StackOverflow bei Github reitinguose. Be to, Python suderinamumas su populiariomis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis, daro kalbą dar labiau pageidaujamą tarp kūrėjų.

Python – populiariausia kalba tarp pradedančiųjų jau daugelį metų. Pagrindinė to priežastis – paprasta kalbos sintaksė, leidžianti lengvai skaityti, suprasti ir naudoti šią kalbą. Python plačiai naudojama internetinių puslapių ir programinės įrangos kūrimui, o taip pat – mašininiam mokymuisi, dirbtiniam intelektui kurti, duomenų inžinerijai ir kt. Kalba siūlo keletą praturtinančių funkcijų, tokių kaip gausus bibliotekos palaikymas, automatinis šiukšlių surinkimas, lengvesnis integravimas su kitomis kalbomis, GUI programavimo palaikymas ir daug daugiau. Keletas populiariausių Python karkasų, darančių darbą efektyvesniu ir patogesniu, yra Django, Flask ir Pyramid. 

 

C/C++

Šios kalbos – kaip geras vynas, su amžiumi jų paklausa tik auga! Tiek C, tiek C ++ užima nemažą dalį technologijų pasaulio ir šiuo metu užima aukščiausias pozicijas įvairiuose indeksuose. C ir C++ patenka į populiariausių kalbų penketuką TIOBE indekse ir PYPL reitinge. Šios kalbos taip pat populiarios tarp tokių technologijų korporacijų kaip Adobe, Oracle, Microsoft ar Nvidia, kurios programuotojams siūlo ne tik įdomius projektus, bet ir patrauklius atlyginimus. Išmokti C / C ++ 2021 metais yra naudinga ne tik karjeros atžvilgiu, bet ir palengvins kitų programavimo kalbų mokymąsi vėliau.

Jei kalbėtume tik apie C kalbą, ši bendrosios paskirties procedūrinė programavimo kalba dažniausiai naudojama kurti žemo lygio sistemas, tokias kaip operacinės sistemos, branduolio kūrimas ir kt. Daugelis kitų programavimo kalbų paveldi būtent šios kalbos savybes. Kita vertus, C ++ yra į objektą orientuota programavimo kalba (pirmiausia sukurta kaip C pratęsimas). Kalba plačiai naudojama žaidimų kūrime, GUI ir darbalaukio programose bei konkurenciniame programavime kartu su keliomis kitomis sritimis.

 

JAVA 

Daug kartų atrodė, kad JAVA kalba praranda savo žavesį ir populiarumą, tačiau kai pažvelgsime į tikrąją statistiką – kiekvienais metais JAVA pasiekia tikrai gerą rezultatą populiarumo reitinguose, o tai parodo, kad ši kalba vis dar paklausi technologijų pasaulyje. Pasaulyje yra apie 8 milijonus JAVA programuotojų. Kalbos populiarumą įrodo ir įvertinimai TIOBE bei PYPL. Pagal RedMonk raportą, ši kalba yra trečia pagal populiarumą, į topus praleidžianti tik JavaScript ir Python. 

Į objektą orientuota programavimo kalba pateikia daugelio mėgstamą ir pripažįstamą „Write Once Run Anywhere“ principą, leidžiantį JAVA kodą vykdyti kitose platformose, palaikančiose JAVA, nekompiliuojant. Kalba plačiai naudojama kuriant Android, žiniatinklio, darbalaukio ir mokslines aplikacijas. Taip pat, tokios kompanijos kaip Adobe, Amazon ar Flipkart naudoja JAVA, o programuotojams siūlo nuostabias karjeros galimybes.

Didelė paklausa technologijų pasaulyje, didžiulė bendruomenė, populiarūs karkasai, tokie kaip Spring ir Hibernate, ir kelios praturtinančios funkcijos, tokios kaip automatinis atminties paskirstymas ir šiukšlių rinkimas, nepriklausomybė nuo platformos ir kt., užtikrina, kad JAVA bus populiari ir užtikrins karjeros galimybes 2021 m. 

 

R kalba

Šios kalbos populiarumas 2020 augo eksponentiškai pagal skirtingus ir nepriklausomus reitingus ir šaltinius! Pavyzdžiui, TIOBE reitinge R iš 16 į 9 vietą pakilo per mažiau nei metus. Įvairūs tech gigantai, tokie kaip Facebook, Google, Uber ir kt. naudoja R kalbą, o turint omenyje nuolat augančią duomenų inžinerijos ir mašininio mokymosi technologijų paklausą, mokytis R kalbą tikrai apsimoka! 

Tai yra atviro kodo programavimo kalba, plačiai naudojama duomenų mokslo, statistinės analizės ir mašininio mokymosi srityje, suteikianti didžiulį bibliotekų ir sistemų rinkinį. Kalba ypatingai tinkama GNU / Linux ir Microsoft Windows. Be to, ją galima lengvai integruoti su keliomis duomenų apdorojimo technologijomis, tokiomis kaip „Hadoop & Spark“. Kai kurios kitos žinomos šios konkrečios kalbos ypatybės yra suderinamumas tarp platformų, plačios grafinės galimybės, paskirstytasis skaičiavimas ir kt., daro kalbą dar labiau pageidaujama kalba tarp kūrėjų.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!