Kam nuotolinis darbas technologijų srityje tapo išsigelbėjimu?

LGBTIQ+ asmenims mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos pasaulis gali būti ne pati draugiškiausia vieta. Gausybė mokslinių ir publicistinių straipsnių bei esamų ir buvusių darbuotojų liudijimų rodo akivaizdų STEM srityje vyraujantį šališkumą LGBTIQ+ bendruomenės atžvilgiu.

Valstybiniame ir akademiniame sektoriuose situacija dar liūdnesnė nei privačiame.

Neabejotina, kad diskriminacija, susipriešinimas ir izoliacija darbo vietoje turi tiesioginę įtaką tam, kiek ilgai LGBTIQ+ (queer) asmuo išsilaikys STEM srityje, kiek toli pažengs jo karjera, o svarbiausia – kaip tai paveiks jo fizinę ir emocinę sveikatą.

Priekabiavimas, diskriminacija ir priekaištai dėl normų neatitikimo yra dažnos problemos, su kuriomis technologijų sferoje susiduria LGBTIQ+ bendruomenės atstovai. Tokia situacija darbo vietoje laikui bėgant gali turėti rimtų pasekmių sveikatai. Kitaip tariant, būti LGBTIQ+ asmeniu STEM srityje yra nepalyginamai pavojingiau.

Laimei, egzistuoja šios problemos sprendimas. Tiesa, jis nėra tobulas.

Suprantama, kalbame apie nuotolinį darbą.

Diskriminacija darbo vietoje neretai suvokiama tik kaip įskaudinti siekiantys žodžiai ar veiksmai. Tačiau ji dažniau pasireiškia kaip vengimas paaukštinti, darbuotojo šalinimasis, nejaukūs juokeliai ar nepritarimas normų neatitikimui.

Bet kuri kompanija gali girtis įvairovės programomis ir parama LGBTIQ+ bendruomenei. Tačiau šiai bendruomenei priklausantis žmogus tik įsidarbinęs pamatys, kokia yra tikroji situacija. Tad jei darbovietėje dar nėra queer asmens, neaišku, kaip komanda reaguos į tokio žmogaus atsiradimą. 

Norėtųsi galvoti, kad visi kolegos yra empatiški žmonės, jokiomis aplinkybėmis nesiimantys diskriminuoti ar tyčiotis. Visgi realybė yra kitokia. Diskriminaciją darbo vietoje patiria mažiausiai pusė technologijų srityje dirbančių LGBTIQ+ asmenų.

Nuotolinis darbas gali tapti tikru išsigelbėjimu viešai nedeklaruojantiems savo priklausymo LGBTIQ+ bendruomenei. Net ir to neslepiančius nuotolinis darbas gali apsaugoti nuo nemalonių susidūrimų su homofobiškais asmenimis ar heteronormatyvinio spaudimo.

Visgi priekabiavimas ir priešiškumas virtualioje erdvėje, deja, neišnyksta. Pasitaiko, kad, perėjus prie nuotolinio darbo, kai kurie darbuotojai patiria dar didesnį spaudimą nei įprastai. 

Tačiau būti LGBTIQ+ asmeniu STEM pasaulyje yra siaubingai varginantis ir netgi pavojingas dalykas. O štai nuotolinis darbas tokiems žmonėms suteikia geresnes galimybes kovoti dėl išlikimo.

Nuotolinio darbo dėka LGBTIQ+ asmenys gali rinktis darbo poziciją bet kurioje pasaulio vietoje, nepriklausomai nuo jos galimo nedraugiškumo. Tad dabar LGBTIQ+ žmonės gali mėginti siekti technologijų karjeros bet kuriame pasaulio kampelyje nenutolstant nuo namų bendruomenės saugumo.

Šaltinis: TheNextWeb.com

Pasidalink

Susisiekite su mumis!